Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Stephen King

Stephen Edwin King to urodzony w 1947 roku amerykański pisarz, autor głównie horrorów i ogólnie literatury grozy. Jest poczytnym autorem, na kanwie jego książek powstało co najmniej kilkanaście filmów, z których część okazała się przebojami.

• Profesje Stephena Kinga: pisarz • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: niedziela, 21 września 1947
• Cytaty z książek Stephena Kinga: Bezsenność; Blaze; Buick 8; Christine; Cmętarz zwieżąt; Desperacja; Gra Geralda; Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika.; Lśnienie; Miasteczko Salem; Misery; Mroczna Wieża; Ręka mistrza; Łowca snów

Wybierz cytaty Stephena Kinga według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Stephen King
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Stephena Kinga:

Jeśli chcesz zostać pisarzem, dwie rzeczy musisz robić ponad wszystkimi: dużo czytać i dużo pisać. Nie ma drogii dookoła tych dwóch rzeczy, nie ma skrótów.

Kategorie: cytaty o literaturze, o książkach
strona cytatu

W małych miasteczkach ludzie z niezwykłą spostrzegawczością wyczuwają nosem o co chodzi.

Ang.: "In small towns people scent the wind with noses of uncommon keenness."
strona cytatu

Zmieniliśmy się z kultury, która interesowała się produkcją, ekonomią i polityką - próbujących grać ważną rolę na świecie, w kulturę, która jest oparta o rozrywkę.

Kategorie: cytaty socjologiczne; cytaty o świecie
Ang.: "We've switched from a culture that was interested in manufacturing, economics, politics - trying to play a serious part in the world - to a culture that's really entertainment-based."
strona cytatu

Myślę że talent pisarstwa jest wrodzony, przynajmniej podstawowe jego elementy. Nie można tego zmianieć bardziej niż to czy jesteś praworęczny czy leworęczny.

Kategorie: cytaty o literaturze, o książkach
Ang.: "But I think talent as a writer is hard-wired in, it's all there, at least the basic elements of it. You can't change it any more than you can choose whether to be right handed or left handed."
strona cytatu

To rzecz która jest prawie przypadkowa na początku kariery, ale czym więcej piszesz, tym bardziej jesteś zdolny rozpoznać małe sygnały.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Nadal kocham to co robię razem z wymyślaniem nowych rzeczy, czuję się szczęśliwy w godzinach kiedy piszę.

Kategorie: cytaty o sobie
Ang.: "I'm still in love with what I do, with the idea of making things up, so hours when I write always feel like very blessed hours to me."
strona cytatu

Zawsze wierzyłem w Boga. Myślę że to jest cześcią Ciebie od początku, zdolnością do wiary lub w pewnym momencie swojego życia, kiedy potrzebujesz pomocy od siły większej niż Ty sam, po prostu zgadzasz z tym.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o Bogu, Bogach; cytaty religijne, o religii
Ang.: "I've always believed in God. I also think that's the sort of thing that either comes as part of the equipment, the capacity to believe, or at some point in your life, when you're in a position where you actually need help from a power greater than yourself, you simply make an agreement."
strona cytatu

Nie możesz oczekiwać że zachwycisz kogoś siłą swojego pisania dopóki sam tego nie doświadczysz.

Kategorie: cytaty o literaturze, o książkach
Ang.: "You cannot hope to sweep someone else away by the force of your writing until it has been done to you."
strona cytatu

Pamiętaj, że maksyma „zobaczyć znaczy uwierzyć” to zwykłe odwracanie kota ogonem. Sztuka stanowi konkretny wytwór wiary w połączeniu z indywidualnymi oczekiwaniami, prowadzi do uświadomienia sobie istnienia świata, który bez tego nie byłby niczym więcej jak tylko woalem bezcelowej świadomości rozpiętym nad zatoką głębokiej tajemnicy. A poza tym – jeśli ty nie wierzysz w to, co widzisz, to kto uwierzy twoim dziełom?

Kategorie: cytaty o kulturze i sztuce
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Ręka mistrza

„Najpierw boisz się, że umrzesz, a potem, że przeżyjesz”. Tak mawia Wireman, a on wie, co mówi; też był na wakacjach w piekle.

Kategorie: cytaty o piekle
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Ręka mistrza

Zobacz też