Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty filozoficzne

Stanisław Jerzy Lec


616 cytatów, 90 cytatów filozoficznych

Arystoteles


71 cytatów, 46 cytatów filozoficznych

Leszek Kołakowski


102 cytaty, 44 cytaty filozoficzne

Cyceron


79 cytatów, 31 cytatów filozoficznych

Leonardo da Vinci


122 cytaty, 28 cytatów filozoficznych
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty filozoficzne
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Aktor, zawinięty w ogromny naleśnik, który swym kształtem nawiązuje do geometrii Universum, proponowanej przez Riemanna i Łobaczewskiego, śmiało od początku nazywa to, co dotychczas wymykało się z rąk szekspirologom: człowiek to tylko mięsny farsz w naleśniku przemijania.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o człowieku, ludziach
Stanisław Tym
strona cytatu

To, o czym opowiadam, to historia następnych dwóch stuleci. Opisuję to co nadchodzi, co już nie może stać się inaczej: nihilizm… Od jakiegoś czasu cała nasza Europejka kultura zmierza w kierunku katastrofy, z udręczonym napięciem, które rośnie z dekady na dekadę: wzbiera niespokojnie, gwałtownie, na oślep, jak rzeka, która chce dotrzeć do końca, już bez zastanowienia, ze strachem przed refleksją.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o Europie
Fryderyk Nietzsche
Ang: "What I relate is the history of the next two centuries. I describe what is coming, what can no longer come differently: the advent of nihilism… For some time now, our whole European culture has been moving as toward a catastrophe, with a tortured tension that is growing from decade to decade: restlessly, violently, headlong, like a river that wants to reach the end, that no longer reflects, that is afraid to reflect"
strona cytatu
powiązane hasła: nihilizm

Co z pozoru jest podobne, najczęściej nie jest podobne. Niektóre grzyby trujące wyglądają jak jadalne. Niektóre filozofie nie są żadnymi filozofiami. Niektóre rodzaje muzyki są tylko wrzaskiem i hałasem.

Kategorie: cytaty filozoficzne
Czesław Miłosz
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Piesek przydrożny

Zobacz też