Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty socjalistyczne, komunistyczne

Włodzimierz Lenin


82 cytaty, 24 cytaty socjalistyczne, komunistyczne

Karl Heinrich Marx (Karol Marks)


115 cytatów, 21 cytatów socjalistycznych, komunistycznych

Waldemar Gurian


17 cytatów, 16 cytatów socjalistycznych, komunistycznych

Jacek Kuroń


71 cytatów, 7 cytatów socjalistycznych, komunistycznych

Hugo Chávez


31 cytatów, 7 cytatów socjalistycznych, komunistycznych

Che Guevara


28 cytatów, 7 cytatów socjalistycznych, komunistycznych
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Zawsze byłem zwolennikiem socjalizmu, rozumianego jako uspołecznienie środków produkcji… Klucz do tego przekonania, tak jak ono stopniowo we mnie narastało, upatruję we wczesnym dzieciństwie, w tym wstydzie z powodu wszystkich przywilejów, jakimi się wtedy cieszyłem. Sam pan widzi, że nie ma w tym nic oryginalnego. Najradykalniejsi socjaliści często pochodzili właśnie z takich rodzin.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Vaclav Havel
strona cytatu

Człowiek zmuszony jest żyć w kłamstwie, ale może być do tego zmuszony jedynie dlatego, że zdolny jest tak żyć. Nie tylko więc system wyobcowuje człowieka, ale wyobcowany człowiek wspiera zarazem ten system jako swój mimowolny projekt. Jako upadły obraz swego własnego upadku. Jako dokument tego, że sam zawiódł.

Kategorie: cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Vaclav Havel
O systemie komunistycznym
strona cytatu

Tylko głupia burżuazja uważa, że z niuansów myśli nic nie wynika. Partia wie, że wynika bardzo wiele: był czas, kiedy rewolucja nie była niczym innym niż niuansem myśli grupki teoretyków pod przywództwem Lenina, kłócących się w Szwajcarii przy kawiarnianym stoliku.

Kategorie: cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Czesław Miłosz
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Zniewolony umysł

W swoich instrukcjach dotyczących użycia Czerwonego Terroru czekista MI Latsis napisał: „W przesłuchaniu nie szukaj poszlak i dowodów, że osoba oskarżona działała słowem lub czynem przeciwko władzy sowieckiej. Pierwsze pytania powinny brzmieć: Jaka jest jego klasa, jakie jest jego pochodzenie, jakie jest jego wykształcenie i wychowanie? [Oto wasz Komitet Sapropelitów!] To są pytania, które muszą zadecydować o losie oskarżonego.

Kategorie: cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Aleksander Sołżenicyn
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Archipelag Gułag

Jak został zbudowany komunizm? Komunizm zbudował Stalin przy pomocy bezprizornych. Miliony osieroconych, głodnych i bosych dzieci błąkało się po drogach Rosji. Kradli co się dało. Stalin zamknął ich w internatach. Tam nauczyli się nienawiści, a kiedy dorośli, zostali ubrani w mundury NKWD. NKWD trzymało naród w zwierzęcym strachu. Ot, i masz komunizm.

Kategorie: cytaty o Rosji; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Ryszard Kapuściński
To jest cytat o Józefie Stalinie, zobacz cytaty o Józefie Stalinie
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Imperium

Kwestia stosunku socjalistycznej rewolucji proletariackiej do państwa nabiera więc nie tylko praktycznego znaczenia politycznego, ale także znaczenia najpilniejszego problemu dnia dzisiejszego, problemu wyjaśnienia masom, co będą musiały zrobić kiedy niedługo uwolnią się od kapitalistycznej tyranii.

Kategorie: cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Włodzimierz Lenin
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Państwo a rewolucja

Forma naszego komunistycznego społeczeństwa została przez nas stworzona tylko dlatego, aby walczyć przeciw wpływom jakiejkolwiek religii na świadomość klasy robotniczej. Marksizm powinien być materialistyczny. Mówiąc inaczej, powinien być wrogiem religii. Komuniści – to nieprzejednani wrogowie fanatyzmu religijnego i ceremonii religijnych. Komunizm został stworzony po to, aby wypowiedzieć religii walkę.

Kategorie: cytaty antyreligijne; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Włodzimierz Lenin
strona cytatu

Zobacz też