Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o Żydach, Izraelu

Anonim


473 cytaty, 3 cytaty o Żydach, Izraelu

Roman Dmowski


17 cytatów, 3 cytaty o Żydach, Izraelu

Jan Paweł II


74 cytaty, 3 cytaty o Żydach, Izraelu

John Adams


14 cytatów, 2 cytaty o Żydach, Izraelu

Władysław Sikorski


11 cytatów, 2 cytaty o Żydach, Izraelu

Janusz Korwin-Mikke


107 cytatów, 2 cytaty o Żydach, Izraelu
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o Żydach, Izraelu
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Nigdy nie byłem antysemitą. Jednakże z powodu politycznego rodowodu mojego ugrupowania i koneksji rodzinnych, czułem, że po prostu muszę być w Jedwabnem. Ta wizyta zszokowała i środowisko „Gazety Wyborczej”, ale i środowisko mojego ówczesnego zaplecza politycznego, czyli Ligi Polskich Rodzin.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o Żydach, Izraelu
Roman Giertych
strona cytatu

Jeśli Stany Zjednoczone chciały coś zrobić dla polskich Żydów, to dobrym momentem były lata 1943–1944, gdy większość z nich jeszcze żyła i gdy ustami Jana Karskiego Polska o to błagała. Teraz ta interwencja jest cokolwiek spóźniona.

Kategorie: cytaty o Żydach, Izraelu; cytaty o Polsce; cytaty o Ameryce
Radosław Sikorski
Opis: komentarz do wypowiedzi specjalnego doradcy sekretarza stanu USA ds. problemów Holocaustu Stuarta Eizenstata ws. wstrzymania przez rząd RP prac nad ustawą reprywatyzacyjną. Źródło: wyborcza.pl, 17 marca 2011
strona cytatu

Partia nasza przeciwstawia się z całą stanowczością wszelkim zjawiskom które noszą cechy antysemityzmu. Syjonizm zwalczamy jako program polityczny, jako nacjonalizm żydowski, i to jest słuszne.

Kategorie: cytaty o Żydach, Izraelu
Władysław Gomułka
Opis: z przemówienia Gomułki 19 marca 1968 na zjeździe aktywu partyjnego stolicy.
strona cytatu

Nie ulega jednak wątpliwości, że i obecnie znajduje się w naszym kraju określona ilość ludzi, obywateli naszego państwa, która nie czuje się ani Polakami, ani Żydami. Nie można mieć o to do nich pretensji, nikt nikomu nie jest w stanie narzucić poczucia narodowości, jeśli go nie posiada. Z racji swych kosmopolitycznych uczuć ludzie tacy powinni jednak unikać dziedzin pracy w których afirmacja narodowa staje się rzeczą niezbędną.

Kategorie: cytaty o Żydach, Izraelu
Władysław Gomułka
Opis: z przemówienia Gomułki 19 marca 1968 na zjeździe aktywu partyjnego stolicy.
strona cytatu

Główna (...) trudność tkwi w samym charakterze dzisiejszego ustroju ekonomicznego, wysuwającego na czoło życia żywioły niższe moralnie, szerzące rozprzężenie obyczajowe, i w wielkim na życie współczesne wpływie Żydów, którzy właściwym swej rasie bezwstydem zarażają dziś szybko społeczeństwa europejskie.

Kategorie: cytaty szowinistyczne; cytaty o Żydach, Izraelu
Roman Dmowski
strona cytatu

Polityka nasza obecna, ściśle i jak najbardziej związana z polityką angielską, musi do sprawy żydowskiej, której wpływy w świecie anglosaskim są bardzo znaczne i ważkie, ustosunkować się pozytywnie. Wszyscy żołnierze muszą bezwarunkowo zrozumieć, że nasza racja stanu wymaga nie drażnić Żydów, gdyż antysemityzm obecnie może przynieść polskiej sprawie jak najbardziej zgubne i nieobliczalne wprost skutki. Polecam więc w odpowiedni i dyskretny sposób przedstawić nasze stanowisko podległym oddziałom i wyraźnie przestrzec zbyt gorących i krewkich, że obecnie wszelkie objawy walki z Żydami są bezwarunkowo niedopuszczalne i będą surowo karane, jako takie, które sprawie naszej wyraźnie szkodzą.(...) Będąc już gospodarzami u siebie po wygranej kampanii, sprawę żydowską załatwimy tak, jak tego będzie wymagać suwerenność i wielkość naszej Ojczyzny oraz zwykła ludzka sprawiedliwość.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Żydach, Izraelu; cytaty o Polsce; cytaty o II wojnie światowej
Władysław Anders
strona cytatu

Trzeba zrozumieć, że Żydzi, rozsiani przez dwa tysiące lat wśród różnych narodów świata, postanowili wrócić do ziemi swoich przodków. To ich prawo. Prawo to jest uznawane nawet przez tych, którzy patrzą niechętnym wzrokiem na naród Izraela. Prawo to uznane zostało od samego początku także przez Stolicę Świętą, zaś akt ustanowienia stosunków dyplomatycznych z Izraelem stanowi po prostu międzynarodowe potwierdzenie istnienia tych stosunków.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Żydach, Izraelu
Jan Paweł II
Z wywiadu dla magazynu "Parade" w 1994 r. Źródło: http://religie.wiara.pl/doc/814733.Nasi-starsi-bracia-w-wierze
strona cytatu

Cierpliwość jest tym doskonalsza, im mniej jest zmieszana z nadmierną troską i niepokojem. Jeżeli dobry Bóg chce przedłużać godzinę próby, to nie skarżcie się i nie dociekajcie, stawiając pytanie: "dlaczego?" Ale pamiętajcie o tym, że synowie Izraela przez czterdzieści lat wędrowali po pustyni, zanim postawili stopę w Ziemi Obiecanej.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Żydach, Izraelu; cytaty o cierpieniu, smutku; cytaty o Bogu, Bogach
Ojciec Pio
Epist. 111, s. 537
strona cytatu

Zobacz też