Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Włodzimierz Lenin

Włodzimierz Lenin

Są cytaty innych osób o Włodzimierzu Leninie,

Włodzimierz Lenin, a właściwie Władimir Iljicz Uljanow – rosyjski polityk socjaldemokratyczny i komunistyczny, organizator i przywódca rewolucji październikowej, a następnie pierwszy przywódca Rosji radzieckiej. Współzałożyciel i lider partii bolszewickiej. Teoretyk ideologii komunizmu i twórca idei leninizmu.

• Profesje Włodzimierza Lenina: polityk; rewolucjonista • Narodowość: rosyjska
• Data urodzenia: piątek, 22 kwietnia 1870 • Data śmierci: poniedziałek, 21 stycznia 1924
• Cytaty z książek Włodzimierza Lenina: Państwo a rewolucja; Zadania rewolucji; Zadania związków młodzieży

Wybierz cytaty Włodzimierza Lenina według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Włodzimierz Lenin
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Włodzimierza Lenina:

Kwestia stosunku socjalistycznej rewolucji proletariackiej do państwa nabiera więc nie tylko praktycznego znaczenia politycznego, ale także znaczenia najpilniejszego problemu dnia dzisiejszego, problemu wyjaśnienia masom, co będą musiały zrobić kiedy niedługo uwolnią się od kapitalistycznej tyranii.

Kategorie: cytaty socjalistyczne, komunistyczne
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Państwo a rewolucja

Rewolucja jest z pewnością najbardziej autorytarną rzeczą, jaka jest możliwa. Rewolucja to akt, w którym jedna część ludności narzuca swoją wolę drugiej części za pomocą karabinów, bagnetów i armat, czyli skrajnie autorytarnych środków.

Kategorie: cytaty filozoficzne
strona cytatu
powiązane hasła: Rewolucja
Cytaty pochodzi z: Państwo a rewolucja

Za życia wielkich rewolucjonistów klasy uciskające nieustannie ich prześladowały, przyjmowały ich teorie z najdzikszą złośliwością, najbardziej zaciekłą nienawiścią i najbardziej pozbawionymi skrupułów kampaniami kłamstw i oszczerstw. Po ich śmierci podejmuje się próby przekształcenia ich w nieszkodliwe ikony, niejako kanonizacji i uświęcenia w pewnym stopniu ich imion dla „pocieszenia” uciskanych klas i w celu oszukania tych ostatnich, a jednocześnie ograbiając rewolucyjną teorię z jej istoty, stępiając jej rewolucyjne ostrze i wulgaryzując.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
strona cytatu
powiązane hasła: Rewolucja
Cytaty pochodzi z: Państwo a rewolucja

Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami.

Kategorie: cytaty o Polsce
Na Kongresie III Międzynarodówki Komunistycznej, po klęsce Armii Czerwonej w Polsce, wrzesień 1920.
strona cytatu

Za jawny rozłam można nienawidzić, za ukryty – trudno nie pogardzać.

strona cytatu

W rewolucji rzecz wcale nie idzie o Rosję – pluję na Rosję. Rosja jest tylko stadium w drodze do rewolucji światowej, do światowej władzy.

Kategorie: cytaty o świecie
strona cytatu
powiązane hasła: Rewolucja

Szliśmy fałszywą drogą. Rosji potrzebna była ofiara dziesięciu Franciszków z Asyżu. Dopiero teraz zaczyna się przelew krwi…

Kategorie: cytaty o Rosji
strona cytatu

Stalin jest zbyt brutalny i wada ta, która jest całkiem do zniesienia w naszym środowisku i w stosunkach między nami, komunistami, staje się nie do zniesienia na stanowisku sekretarza generalnego. Wobec tego proponuję towarzyszom, by zastanowili się nad sposobem przeniesienia Stalina z tego stanowiska i wyznaczyli na to miejsce innego człowieka, który niezależnie od wszystkich innych względów miałby tę przewagę nad tow. Stalinem, że charakteryzowałby się większą tolerancyjnością, większą lojalnością, większą uprzejmością, bardziej życzliwym stosunkiem do towarzyszy, mniej kapryśnym usposobieniem itd.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
To jest cytat o Józefie Stalinie, zobacz cytaty o Józefie Stalinie
strona cytatu

Zobacz też