Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty polityczne, o polityce

Jarosław Kaczyński


130 cytatów, 82 cytaty polityczne, o polityce

Stefan Niesiołowski


67 cytatów, 53 cytaty polityczne, o polityce

Andrzej Lepper


86 cytatów, 50 cytatów politycznych, o polityce

Stanisław Jerzy Lec


616 cytatów, 48 cytatów politycznych, o polityce

Janusz Korwin-Mikke


107 cytatów, 42 cytaty polityczne, o polityce

Karl Heinrich Marx (Karol Marks)


115 cytatów, 34 cytaty polityczne, o polityce
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty polityczne, o polityce
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Pamiętaj: możesz nic nie mieć, możesz nie mieć pracy, domu, rodziny, zdrowia – niczego możesz nie mieć, ale nie wolno ci nie mieć poglądów politycznych, które pozwolą ci głosować świadomie i odpowiedzialnie na tych, dzięki którym między innymi nie masz tego wszystkiego, czego nie masz. Oni ci zagwarantują, że nadal tego wszystkiego mieć nie będziesz.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Stanisław Tym
strona cytatu

Mamy natomiast wielkie problemy z kulturą polityczną. (...) Mieszkałem w Ameryce przez dwa miesiące. Spotykałem się z różnymi politykami i byłem zdumiony tym, w jakiej przyjaznej atmosferze rywale polityczni rozmawiają ze sobą, jedzą kolację i dyskutują. Bez sarkazmu, bez złośliwości, bez wzajemnych ataków. To mnie strasznie zaskakiwało, bo w Czechach jestem przyzwyczajony do czegoś zupełnie innego.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Ameryce; cytaty o Czechach
Vaclav Havel
strona cytatu

Nie można osiągnąć dobra metodami, które są zdziczeniem. (…) Obrady w nocy, ustawy głosowane jedna za drugą bez dyskusji, bez dopuszczenia myśli opozycji, a już nie mówię o tym, że żadna z tych propozycji nigdy nie została przyjęta. To jest dyktat, a dyktat kojarzy się niedobrze. W każdej sytuacji.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty oskarżycielskie
Tadeusz Pieronek
Krytyka rządów PiS
strona cytatu
powiązane hasła: Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Kościół nie jest żadną instytucją narodową! Politycy wykorzystują go do swoich wojenek, jedni go bronią, inni - atakują, bo taki sobie cel obrali. Powinni przede wszystkim wiedzieć, czemu służy Kościół, i nie wymyślać jego obrazu na swój użytek. Niech Kaczyński lepiej spowiada się z tego, co mówi.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty oskarżycielskie
Tadeusz Pieronek
To jest cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
strona cytatu
powiązane hasła: kościół katolicki; kościół

Proszę panów, agentury obce, to jest zjawisko stałe i codzienne, towarzyszące nam rok za rokiem, dzień za dniem, jest to część naszego życia tak wielka i tak starannie w stosunku do nas ułożona, iż nasza praca – że tak powiem – jest współbieżna z pracą agentur obcych.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Józef Piłsudski
Źródło: przemówienie Marszałka Piłsudskiego z dnia 7 sierpnia 1927 r. na Zjeździe Legionistów w Kaliszu.
strona cytatu

W ogóle powiedzieć panu muszę, że ta niechlujna pisanina czyni z naszej konstytucji coś w rodzaju kiepskiego bigosu, w który obok zgniłej szynki pakują nadgniłą słoninkę i kładą to obok nie dokiszonej kapusty; tak, że można i należy każdy paragraf i artykuł brać zupełnie osobno, nie wiążąc go z niczym innym, z żadnym innym, z żadnym innym artykułem.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Józef Piłsudski
O jakości konstytucji wg. Piłsudskiego za czasów II RP. Źródło: wywiad udzielony przez Piłsudskiego Miedzińskiemu 26 sierpnia 1930
strona cytatu

Pan, jako poseł, postawił pytanie po poselsku — to jest tak, że odpowiedzieć na nie nie sposób; albowiem poseł do sejmu jest stworzony na to, ażeby głupio pytał i głupio mówił. To też, wie pan, ja osobiście nieraz wątpię o jakiejkolwiek wartości tak zwanych demokratycznych pojęć, a jeszcze mniej o wartości tak zwanego parlamentaryzmu, gdyż on prowadzi do musu oszukaństw i do musu życia w świecie oszukańczym.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o demokracji
Józef Piłsudski
Źródło: wywiad udzielony przez Piłsudskiego Miedzińskiemu 26 sierpnia 1930
strona cytatu

Ludzie, którzy piszą historię, zbyt dużo uwagi poświęcają tzw. głośnym momentom, a za mało badają okresy ciszy. Jest to brak intuicji tak niezawodnej u każdej matki, kiedy usłyszy, że w pokoju jej dziecka raptem zrobiło się cicho. Matka wie, że ta cisza oznacza coś niedobrego. Że jest to cisza, za którą coś się kryje. Biegnie interweniować, ponieważ czuje, że zło wisi w powietrzu. Tę samą funkcję spełnia cisza w historii i w polityce. Cisza jest sygnałem nieszczęścia i często – przestępstwa. Jest takim samym narzędziem politycznym jak szczęk oręża czy przemówienie na wiecu. Cisza jest potrzebna tyranom i okupantom, którzy dbają, aby ich dziełu towarzyszyło milczenie.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o historii; cytaty o ciszy
Ryszard Kapuściński
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Chrystus z karabinem na ramieniu

Zobacz też