Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o Polsce

Józef Piłsudski


62 cytaty, 22 cytaty o Polsce

Jarosław Kaczyński


129 cytatów, 21 cytatów o Polsce

Anonim


473 cytaty, 16 cytatów o Polsce

Radosław Sikorski


34 cytaty, 15 cytatów o Polsce

Donald Tusk


60 cytatów, 13 cytatów o Polsce

Jacek Kuroń


71 cytatów, 11 cytatów o Polsce
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o Polsce
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Dla mnie patriotyzm przede wszystkim to sztywne trwanie przy swoich rodakach i stawianie dobra kraju na pierwszym miejscu, dbanie o historię, nie zatracanie jej i nie powtarzanie błędów. Pamięć o poległych, to dzięki nim teraz siedzimy przy kawie na wywiadzie. Nie zapominajmy o tym. Polska jest tylko jedna.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o sobie
Doda
strona cytatu

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy, żeby jakiś kraj udzielił tak wielkiej pomocy nie tylko na poziomie politycznym, ale także rodzinnym. Ci ludzie zasługują na naszą pomoc, choć nie zawsze mogą ją otrzymać. Miłość, którą zobaczyliśmy w Polsce, inspiruje nas wszystkich.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty pochwalne
Sean Penn
strona cytatu

Wybiła godzina rozstrzygająca! Polska przestała być niewolnicą i sama chce stanowić o swoim losie, sama chce budować swoją przyszłość, rzucając na szalę wypadków własną siłę orężną. (...) Niesiemy całemu narodowi rozkucie kajdan, poszczególnym zaś jego warstwom warunki moralnego rozwoju.

Kategorie: cytaty o Polsce
Józef Piłsudski
Źródło: odezwa Józefa Piłsudskiego do narodu, Kraków 6 VIII 1914
strona cytatu

Nasz naród do życia potrzebuje nieszczęścia. Dopiero, kiedy pojawia się nieszczęście – nieudane powstanie warszawskie czy inna klęska – jesteśmy kimś. Krzywda nas wywyższa ponad inne narody. Polska kultura jest kulturą nekrofilską. Śmierć powoduje uszlachcenie człowieka…. Polacy są więc lepsi w celebrowaniu pogrzebów i klęsk niż sukcesów… . Polacy umieją się jednoczyć, ale wokół nieszczęścia. A ponieważ wiemy, że świat nie docenia naszego cierpienia, pokażemy: w celebrowaniu śmierci i tragedii jesteśmy mistrzami świata!… Az świat wreszcie przyzna: oni cierpieli najbardziej. Bardziej niż Żydzi. Już zresztą się słyszy: „Nikt tak nie umie cierpieć , jak my”.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o cierpieniu, smutku
Ryszard Kapuściński
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Chrystus z karabinem na ramieniu

Sądzę, że ludzie kupują wieprzowinę nie tylko dlatego, że jest ona tania, im się też wydaje, że to jest tradycyjne polskie jedzenie, bo schabowe robiła mama i babcia, ale nie wiedzą, że już prababcia nie robiła, gdyż to jest PRL-owska potrawa.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty kulinarne, o gotowaniu
Robert Makłowicz
strona cytatu
powiązane hasła: PRL

Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami.

Kategorie: cytaty o Polsce
Włodzimierz Lenin
Na Kongresie III Międzynarodówki Komunistycznej, po klęsce Armii Czerwonej w Polsce, wrzesień 1920.
strona cytatu

Polskę zajmiemy i tak, gdy nadejdzie pora. (…) Przeciwko Polsce możemy zjednoczyć się z Niemcami. (…) Niemcy są naszymi pomocnikami i naturalnymi sprzymierzeńcami (…). Oni pragną rewanżu, a my rewolucji. Chwilowo interesy nasze są wspólne. Rozdzielą się one i Niemcy staną się naszymi wrogami w dniu, kiedy zechcemy się przekonać, czy na zgliszczach starej Europy powstanie nowa hegemonia germańska, czy też komunistyczny związek europejski.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o Niemczech; cytaty o Europie
Włodzimierz Lenin
W 1920 do Jules’a Humberta-Droza, członka kierownictwa III Międzynarodówki.
strona cytatu

Polska i Węgry – dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone i zimna wojna – teraz zdecydowały, że demokracja sprawia im zbyt wiele kłopotów i dlatego wolą przywództwo w stylu putinowskim. Wprowadzić rządy autorytarne i zabronić wjazdu wszystkim cudzoziemcom – brzmi znajomo?

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o Węgrzech; cytaty o demokracji
Bill Clinton
strona cytatu

Po wielu latach zacząłem pracować z młodzieżą, szczególnie tą taką trudną, która chociażby z bidula wychodzi. [...] Tym ludziom tak jak nam w pewnym okresie wydaj się, że my mamy najgorzej, nikt tak źle jak my nie ma, i dlaczego nas akurat los tak pokrał, że my to musimy znosić. Prawda jest taka, że wiele osób na około nas tak ma, tylko my sobie nie zdajemy z tego sprawy. [...] Tragedia ma oblicze przypuszczam w Polsce, bardzo dużego miasta, jak nie największego.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty katastroficzne, pesymistyczne
Piotr "Liroy" Marzec
Źródło: wywiad dla "PopkillerTV Plus", https://www.youtube.com/watch?v=71a0uXXlQ04
strona cytatu

Powinno być utworzone niepodległe państwo polskie, które winno obejmować ziemie zamieszkałe przez ludność bezspornie polską, mieć zapewniony wolny i bezpieczny dostęp do morza; jego niezawisłość polityczna, gospodarcza oraz całość terytorialna winna być zagwarantowana układem międzynarodowym.

Kategorie: cytaty o Polsce
Thomas Woodrow Wilson
strona cytatu

Zobacz też