Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o kobietach

Anonim


473 cytaty, 19 cytatów o kobietach

Oscar Wilde


134 cytaty, 17 cytatów o kobietach

Jan Sztaudynger


141 cytatów, 16 cytatów o kobietach

Honoré de Balzac


83 cytaty, 16 cytatów o kobietach

Andrzej Majewski


113 cytatów, 14 cytatów o kobietach
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o kobietach
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Seksapil tylko wtedy działa jeśli jest naturalny, spontaniczny. Wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy, wielka szkoda.

Kategorie: cytaty o kobietach
Marilyn Monroe
Z ostatniego wywiadu z Marilyn.
strona cytatu

Uważam, że samotność z wyboru w pewnym wieku kobiety – nie taka, że wszyscy ją opuścili – jest wręcz największym luksusem. Jeśli coś położy w domu, to to tam jest. Zetrze kurze, to one są starte, ubrania poskładane, filiżanka tkwi w miejscu, gdzie się ją postawiło, nikt tego nie rujnuje.

Kategorie: cytaty o kobietach; cytaty o samotności
Beata Tyszkiewicz
strona cytatu

Całe życie przyjaźnię się z mężczyznami, a nie z kobietami. Kiedy mężczyzna pyta pana o radę, to po pierwsze: on pana wysłucha, po drugie: bardzo często z tej rady korzysta. Kobieta natomiast zapyta o radę, a i tak zrobi po swojemu. Nie jestem w stanie rozmawiać z kobietami, bo te rozmowy są po nic. Bezproduktywne. Mam koleżanki, znajome, ale nie przyjaciółki. Poza tym mężczyźni są wierni w przyjaźni, nie czynią świństw… Przynajmniej rzadziej to występuje…

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o mężczyznach; cytaty o kobietach; cytaty o przyjaźni
Beata Tyszkiewicz
strona cytatu

Zawsze namawiam dziewczyny, by szły do żeńskiej szkoły. Dlatego że w dziewczętach jest szereg cech, którym nie dane jest rozkwitnąć, a nawet ujawnić się w szkole koedukacyjnej. Jeśli dziewczęta są razem z chłopcami, to wszystko robi się beznadziejne: jestem zmęczona, boli mnie głowa, zakochałam się… A to wstyd, a to nie wypada… Tego wszystkiego nie ma, jeśli dziewczęta są same. Również i chłopcy mogą znacznie więcej dokonać, gdy obcują tylko ze sobą. Dziewczęta rozładowują ich energię, niszczą, mają na nich w tym okresie destrukcyjny wpływ. Inaczej patrzy się na chłopców, jeśli spotyka się ich na zabawie, a inaczej na co dzień w szkole, kiedy spoceni wracają z sali gimnastycznej.

Kategorie: cytaty o kobietach
Beata Tyszkiewicz
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Nie wszystko na sprzedaż

Są takie branże, w których kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Niestety. Uważam natomiast, że mężczyźni mają gorzej w show-biznesie, pod pewnym względem. Rzadziej są angażowani do kampanii, reklam, nie pojawiają się na tak wielu okładkach magazynów. Kobiety mogą więcej zarobić np. na promocji kosmetyków, ubrań, dodatków, salonów beauty, butików itd. Taka jest prawda.

Kategorie: cytaty o mężczyznach; cytaty o kobietach
Julia "Maffashion" Kuczyńska
strona cytatu

Historia świata jest historią brutalnego ucisku kobiet, dzieci, artystów przez mężczyzn… Nie lubię męskości… Określenie „zniewieściały” jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność. Kobiety znają wartość życia ludzkiego, nie tylko dlatego, że rodzą ludzi, ale także dlatego, że ich wychowują i wiedzą, jaka to męka, odpowiedzialność i wysiłek. Mężczyźni nie wychowują dzieci, w najlepszym wypadku na pierwszego oddają na ten cel pewną ilość pieniędzy. Nic dziwnego, że potem masakra może wydać im się zajęciem nie tylko lubym, ale i pożytecznym.

Kategorie: cytaty o mężczyznach; cytaty o kobietach; cytaty o złu; cytaty o historii; cytaty o świecie
Sławomir Mrożek
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Dziennik. Tom 1. 1962–1969

Zobacz też