Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o zwierzętach

Anonim


473 cytaty, 22 cytaty o zwierzętach

Mark Twain


107 cytatów, 6 cytatów o zwierzętach

Leonardo da Vinci


122 cytaty, 5 cytatów o zwierzętach

Julian Tuwim


67 cytatów, 5 cytatów o zwierzętach

Stephen King


135 cytatów, 4 cytaty o zwierzętach

Maria Szyszkowska


79 cytatów, 4 cytaty o zwierzętach
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o zwierzętach
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Kot samym swoim wyglądem domaga się, żeby go dotykać i głaskać, stąd w języku miłości te niezliczone pieszczotliwe wyrażenia, te kotki, kociaki, koteczki, kotusie […] Lubienie kotów, męczenie kotów czy okrucieństwa wobec kotów zdają się być różnymi stronami jednego, powszechnego u młodych i starych, pociągu.

Kategorie: cytaty o zwierzętach
Czesław Miłosz
strona cytatu
powiązane hasła: koty
Cytaty pochodzi z: Piesek przydrożny

Wszelkie próby zaprzyjaźnienia się z jaszczurkami kończą się niczym. Są to stworzenia bardzo nieufne i płochliwe, które chodzą (czy raczej – biegają) swoimi drogami. To nasze niepowodzenie ma także pewien sens metaforyczny: potwierdza ono, że można żyć razem, pod jednym dachem, a jednak nie sposób się porozumieć, znaleźć wspólny język.

Kategorie: cytaty o zwierzętach; cytaty o zaufaniu
Ryszard Kapuściński
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Heban

Ludzie powiadali mi, że nie uważają, że tłusty pingwin jest w stanie godnie oddać całą wielkość Linuksa, co po prostu mówi mi, że w życiu nie widzieli wściekłego pingwina pędzącego ku nim z prędkością 100 mil na godzinę. Gdyby takiego spotkali, bardziej by uważali na słowa.

Kategorie: cytaty obserwacje; cytaty o zwierzętach
Linus Torvalds
strona cytatu

To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca. Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o zwierzętach; cytaty o dobru
Jarosław Kaczyński
strona cytatu

W stadzie pawianów jest jeden samiec alfa i choć pawiany są orientacji heteroseksualnej, od czasu do czasu ten główny kopuluje stojące niżej w hierarchii od niego. Chodzi o dominację i władzę, a nie o seks. Więc te słabsze same od czasu do czasu się nadstawiają, żeby ten samiec alfa je spożytkował, utwierdzając się w poczuciu dominacji. To daje im to bezpieczeństwo, że nie będzie ich lał. [...] Ja się nie nadstawiałem do kopulacji i stąd pretensje pana Kaczyńskiego połączone z obawami.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty o sobie; cytaty o zwierzętach
Ludwik Dorn
Z książki Ludwika Dorna: "Rozrachunki i wyzwania"
To jest cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
strona cytatu
powiązane hasła: Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Wiele lat temu byłem na rybach, i kiedy tak huśtałem tą biedną rybę, zdałem sobie sprawę, że ją zabijam - jedynie dla przemijającej chwili przyjemności. Coś we mnie trzasnęło. Kiedy patrzyłem, jak walczy o oddech, zdałem sobie sprawę, że jej życie jest dla niej tak samo ważne jak moje dla mnie.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o zwierzętach; cytaty o bólu
Paul McCartney
strona cytatu

Studiowanie zachowania krów, świni czy kurczaków może pomóc aktorowi rozwinąć jego charakter. Bardzo wiele nauczyłem się od zwierząt. [...] Natura stała mi się bliska, jestem w stanie docenić piękno, jakim obdarowany jest ten świat.

Kategorie: cytaty o zwierzętach; cytaty o aktorstwie
James Dean
strona cytatu

Zobacz też