Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Janusz Korwin-Mikke

Janusz Ryszard Korwin-Mikke to urodzony w 1942 roku polski polityk związany m.in. z partiami: Unia Polityki Realnej oraz Nowa Prawica. W związku ze swoimi wypowiedziami, przez wiele osób jest uważany za postać kontrowersyjną, szczególnie jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę, zakres wolności obywatelskich, karę śmierci czy też pozycję kobiet w społeczeństwie i polityce.

Powiązane tematy: kontrowersyjni; liberałowie

• Profesje Janusza Korwina-Mikke: polityk • Narodowość: polska
• Data urodzenia: wtorek, 27 października 1942

Wybierz cytaty Janusza Korwina-Mikke według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Janusz Korwin-Mikke
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Janusza Korwina-Mikke:

Twierdzę, że gdyby nie Lem, nie byłoby zmian w Europie Wschodniej. Bo polityczne dzieła opozycji czytywała zazwyczaj opozycja – podczas gdy Lema czytali wszyscy: partyjni i bezpartyjni, wojsko i bezpieka, opozycja lewicowa – i prawicowa. I uczyli się od Niego, że o wszystkim decyduje człowiek, że rządy technokratów to szkodliwa ułuda, że największym wrogiem człowieka jest biurokracja...(...) sądzę, że to jego książki rozłożyły cały obóz socjalizmu. Ostatecznie to idee sie liczą.(...) Lem nigdy nie otrzymał Nobla – bo zdaniem Czerwonych Weteranów ze Szwedzkiej Akademii Literatury „literatura SF to nie literatura” – a ponadto anty-socjalistyczna... Gdyby nie to – byłby murowanym noblistą. Ale nie narzekał.

Kategorie: cytaty pochwalne
To jest cytat o Stanisławie Lemie, zobacz cytaty o Stanisławie Lemie
strona cytatu

Ale gdy rządy i część kapitalistów dają szmal na „para-olimpiady” - to jakoś nikt nie podejrzewa, że robią to interesownie!

Zdumiewające!

A robią to – bo to są Apostołowie Cywilizacji Śmierci: pokazują aborcje, euthanazje, inwalidów, katastrofy, zboczenia, bandytów, morderców...
Po prostu cynicznie wykorzystują tych inwalidów.

Kategorie: cytaty o sporcie; zagadkowe cytaty; cytaty oskarżycielskie
strona cytatu

ZUS z pewnością jest instytucją przestępczą, ale nie można nazwać jej zorganizowaną.

Kategorie: śmieszne cytaty
strona cytatu

Z punktu widzenia płciowości nie ma różnicy miedzy stosunkiem dwóch homosiów, a człowieka z dziurą w płocie.

Kategorie: cytaty szowinistyczne
strona cytatu

Z drugiej jednak strony: tysiące ludzi giną co roku, często bez własnej winy – a czasem z powodu własnej lekkomyślności. Takie jest życie – i takie powinno być życie! Gdyby ludzie nie ginęli z powodu lekkomyślności, to społeczeństwo zostałoby zdominowane przez lekkomyślnych – i po kilkunastu pokoleniach to lekkomyślni decydowaliby o np. użyciu broni jądrowej... Dlatego śmierć np. znajomego narkomana mnie martwi – ale fakt, że narkomani umierają, jest zjawiskiem społecznie pozytywnym; im mniej ludzi nie umiejących panować nad swymi odruchami – tym (dla społeczeństwa) lepiej.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje; cytaty liberalne
Źródło: felieton "Obrona Domostwa", Angora 2000 r., nr 7
strona cytatu

W odróżnieniu od komunistów, chcących zbudować Świat Idealny, i konserwatyści i liberałowie wiedzą, że świat NIE jest i nie może być doskonały. Doskonale zorganizowane jest jedynie więzienie. W życiu normalnym zawsze będą ludzie, którzy wzbogacą się zgodnie z Prawem – ale niezbyt uczciwie; a także ci, którzy wręcz kradli, ale ich czyny już się przedawniły.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty liberalne
strona cytatu

To wszystko jest trochę śmieszne, pan Clinton też twierdził, że wprawdzie palił, ale się nie zaciągał i naprawdę jeżeli w Polsce nie ma ważniejszych problemów niż [czy] nasz minister Ziobro w młodości się zaciągał czy się nie zaciągał, to przepraszam bardzo, ale to znaczy, że jesteśmy szczęśliwym krajem, żadnych innych problemów nie ma. Co prawda, sądząc po poziomie jego wypowiedzi można by wnosić, że nawet dużo palił, nie tylko marihuany, ale, no, to jest takie wnioskowanie pośrednie.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Polsce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty o marihuanie
Wypowiedź o tym, czy minister Zbigniew Ziobro palił w młodości marihuanę. Źródło: Superstacja, 1 października 2007 r.
To jest cytat o Zbigniewie Ziobro, zobacz cytaty o Zbigniewie Ziobro
strona cytatu

Tak, jestem zwolennikiem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci; z tym, że naturalną dla mordercy jest śmierć na szubienicy.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Taka jest natura świni, że jeśli da się jej możliwość wejścia racicami w koryto – to wlezie. Nic nie powstrzyma biurokracji przed dalszym świadczeniem nam Dobra, chronieniem nas przed Złem – jeśli będzie jej wolno to robić!

Kategorie: śmieszne cytaty; cytaty polityczne, o polityce; cytaty liberalne
Źródło: blog JKM, 29 kwietnia 2009 r.
strona cytatu

Sprawiedliwość tak się ma do sprawiedliwości społecznej jak krzesło do krzesła elektrycznego.

Kategorie: śmieszne cytaty
strona cytatu

Zobacz też