Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o narodach

Jarosław Kaczyński


130 cytatów, 24 cytaty o narodach

Józef Piłsudski


62 cytaty, 23 cytaty o narodach

Anonim


473 cytaty, 19 cytatów o narodach

Napoleon Bonaparte


105 cytatów, 16 cytatów o narodach

Mariusz Szczygieł


20 cytatów, 15 cytatów o narodach

Jacek Kuroń


71 cytatów, 15 cytatów o narodach
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o narodach
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Mimo wad, Polacy to ludzie z charakterem. Nieważne, jak grają nasi piłkarze, stadion będzie wyprzedany. Miłość, jaką oni dostają, jest do pozazdroszczenia. Znani też jesteśmy z pięknych kobiet. I z tego, że zawsze przetrwamy. Jestem przekonany, że gdyby dzisiaj ktoś nas napadł, dalibyśmy radę. Podoba mi się, że w Polsce szanuje się rodzinę. To nasza przewaga nad innymi krajami. Nie mówiąc o tym, że mamy schabowe, mielone, kiełbasę i pierogi.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce
Marcin Gortat
Źródło: wywiad dla gazeta.pl, 4 lipca 2014 r.
strona cytatu

Podziwiam ludzi w mundurach. Nie tylko w wojskowych. Podoba mi się szacunek dla służb mundurowych w kulturze amerykańskiej. W naszej tego brakuje. Ludzie nie mają świadomości, że w takim Afganistanie polski kontyngent buduje drogi, szkoły, cywilizację, uczy tamtejszą armię, jak utrzymywać spokój. To mozolna robota wykonywana latami. I co ci żołnierze mają z tego?

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty wojskowe, o wojnie; cytaty o sobie; cytaty pochwalne; cytaty o Ameryce
Marcin Gortat
strona cytatu

Mamy w kraju ludzi, którzy przychodzą z pracy i są obrażeni, że nazajutrz znowu muszą iść do roboty. Czują żal i zazdrość. Że ktoś coś ma, coś osiągnął. Ile jest w Polsce ludzi, którzy wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce
Marcin Gortat
Źródło: wywiad dla gazeta.pl, 4 lipca 2014 r.
strona cytatu

To musi być bardzo szokujące dla Amerykanów, ale nie rozumiem dlaczego mają na tym punkcie takiego bzika. Nie rozumiem dlaczego nie możesz zobaczyć nagiego ciała na ekranie, ale można zobaczyć zabójstwo dziecka. To dość dziwne, oni są zbyt purytańscy, zbyt spięci.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Ameryce
Eva Green
strona cytatu

Śląsk jest niestety ciągle zdeprecjonowany. To największa grupa etniczna w Polsce, która właściwie jest poza prawem. Ślązaków jest dużo, jako oddzielna grupa wydają się groźni, więc trzyma ich się cały czas w takim korcu praktycznie od czasów Bismarcka.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Śląsku
Kazimierz Kutz
strona cytatu

Żyjemy teraz w czasach innego ustroju. Kilkanaście lat temu, na skutek reguł ekonomicznych i kapitalizmu, zamknięto kilkadziesiąt kopalń. Rozbito całkowicie tę starą strukturę, to tradycyjne miejsce pracy. Mój film pokazuje, jak silne były te więzi, to wspólne życie. To byli ludzie, którzy mieli własne reguły, własne szczęście. Tego Śląska już nie ma.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Śląsku
Kazimierz Kutz
Nawiązanie do filmu "Perły w koronie". Źródło: wywiad dla Onet FILM
strona cytatu

Moja praca polega już tylko na tym, aby Ślązaków dźwigać. W tej chwili są zaledwie jedną trzecią mieszkańców Śląska. Reszta to przybysze. Ale ci przybysze zawsze lokowali się na lepszych posadach. Proszę popatrzeć, mimo, że mówię o Ślązakach tak straszne rzeczy i nie owijam w bawełnę, chcą na mnie głosować. Przecież nie powinienem być dla nich żadnym wzorcem. Jestem niewierzący, chodzę na manifestacje z pedałami, mam trzecią żonę, nie mam ślubu katolickiego… Jestem zaprzeczeniem tradycyjnego Ślązaka.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o sobie; cytaty o Śląsku
Kazimierz Kutz
Źródło: wywiadowcy.pl
strona cytatu

Zobacz też