Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty liberalne

Ludwig von Mises


31 cytatów, 11 cytatów liberalnych

Janusz Korwin-Mikke


107 cytatów, 7 cytatów liberalnych

Andrzej Lepper


86 cytatów, 5 cytatów liberalnych

Murray Rothbard


10 cytatów, 5 cytatów liberalnych
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty liberalne
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Nie można odejść skutecznie od socjalizmu, nie dokonując radykalnej reformy państwa. Prywatyzacja to nic innego jak zmniejszenie władzy polityków. 80 proc. dyskusji w polityce, często głupich i bałamutnych, dotyczy państwa i gospodarki. Ci, którzy kompletnie się na tym nie znają, albo którym to zwisa, nie mogą dobrze służyć krajowi. To główny nurt.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty liberalne
Leszek Balcerowicz
strona cytatu

Im mniej polityki w społeczeństwie, w tym - w gospodarce, im więcej wolności w ramach dobrego prawa, tym lepiej. O to, żeby było jak najwięcej wolnego wyboru i praworządności cały czas trzeba się bić.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty liberalne
Leszek Balcerowicz
strona cytatu

Z drugiej jednak strony: tysiące ludzi giną co roku, często bez własnej winy – a czasem z powodu własnej lekkomyślności. Takie jest życie – i takie powinno być życie! Gdyby ludzie nie ginęli z powodu lekkomyślności, to społeczeństwo zostałoby zdominowane przez lekkomyślnych – i po kilkunastu pokoleniach to lekkomyślni decydowaliby o np. użyciu broni jądrowej... Dlatego śmierć np. znajomego narkomana mnie martwi – ale fakt, że narkomani umierają, jest zjawiskiem społecznie pozytywnym; im mniej ludzi nie umiejących panować nad swymi odruchami – tym (dla społeczeństwa) lepiej.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje; cytaty liberalne
Janusz Korwin-Mikke
Źródło: felieton "Obrona Domostwa", Angora 2000 r., nr 7
strona cytatu

W odróżnieniu od komunistów, chcących zbudować Świat Idealny, i konserwatyści i liberałowie wiedzą, że świat NIE jest i nie może być doskonały. Doskonale zorganizowane jest jedynie więzienie. W życiu normalnym zawsze będą ludzie, którzy wzbogacą się zgodnie z Prawem – ale niezbyt uczciwie; a także ci, którzy wręcz kradli, ale ich czyny już się przedawniły.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty liberalne
Janusz Korwin-Mikke
strona cytatu

Zobacz też