W ekonomii większość zawsze się myli.

Powiązane tematy: Austriacka Szkoła Ekonomiczna
W ekonomii większość zawsze się myli.
Pieniądz jest tylko intrumentem w funkcjonowaniu ekonomii, w funkcjonowaniu gospodarki, i to wszystko. Nie chciałbym być w tej grupie społecznej dla której celem są pieniądze.
Osoba kupująca zwykły produkt w supermarkecie dotyka swoich najgłębszych emocji.
Jeżeli ludzie w kraju rozumieliby naszą bankowość i system monetarny, wierzę, że przed jutrzejszym rankiem wybuchłaby rewolucja.
Wolność nie jest zaledwie słowem czy abstrakcyjną teorią, ale najskuteczniejszym narzędziem rozwoju dobrobytu człowieka.
Własność prywatna przekłada wysiłek na nagrodę.
Im więcej zakazów nakładanych jest na ludzi, tym biedniejsi się stają.
Podatek dochodowy stworzył więcej kryminalistów niż jakikolwiek inny pojedynczy akt rządu.
Pierwszą lekcją ekonomii jest niedostatek: nigdy nie ma wystarczająco dużo tego, co w pełni usatysfakcjonuje wszystkich, którzy tego chcą. Pierwsza lekcja polityki to lekceważenie pierwszej lekcji ekonomii.
W ochronie konsumentów konkurencja jest znacznie skuteczniejsza niż rząd.
Cywilizacja to ogromne narzędzie do ekonomizacji wiedzy.
Nikt już nie kupuje ubrań, albo bardzo niewiele osób. Jest nadmierna konsumpcja, ale jednocześnie nie ma wystarczającej liczby ludzi, aby wszystko kupić. Niektóre domy mody posuwają się nawet do spalenia niesprzedanego towaru...
Jeżeli celem jest wzrost gospodarczy i wzrost zamożności wszystkich Polaków, to propozycja Polskiego Ładu ma tą wadę, że skupia się tylko i wyłącznie na redystrybucji: zabieraniu pieniędzy osobom bardziej aktywnym, przedsiębiorczym, innowatorom – i przekazywaniu tego elektoratowi PiS-u: po to, żeby zapewnić, żeby ten elektorat na nich głosował.
Wiara, że naród za pomocą podatków może wybić się na dobrobyt, jest jak ta, że człowiek stojący w wiadrze, podniesie się, jeśli mocno pociągnie za uchwyt.
Pożyczka może zmienić wartość zabezpieczenia.
Firmy czerpią zyski z eksploatacji środowiska w swojej dziedzinie działania. Spółki górnicze i naftowe eksploatują środowisko fizyczne; firmy zajmujące się mediami społecznościowymi eksploatują środowisko społeczne. Jest to szczególnie nikczemne, ponieważ firmy mediów społecznościowych wpływają na sposób myślenia i zachowania ludzi, którzy nawet nie zdają sobie z tego sprawy.
Rynki są w stanie ciągłej niepewności i zmian, pieniądze są zarabiane przez dyskontowanie oczywistego, i stawianie na nieoczekiwane.
Błędne opinie na temat rynków wzmacniają się nawzajem. Pozytywne sprzężenia zwrotne prowadzą do skumulowania ruchów w górę lub w dół, ponieważ ludzie fiksują się na swych cząstkowych przekonaniach, ceny zazwyczaj idą za mocno w górę albo zbyt długo zostają zbyt niskie.
Jeżeli państwo ma się stać jedynym kapitalistą, rodzina, taka jak jest obecnie, nie będzie mogła istnieć.
Zły smak tworzy o wiele więcej milionerów niż dobry smak.