Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty finansowe

Anonim


473 cytaty, 7 cytatów finansowych

Leszek Balcerowicz


40 cytatów, 6 cytatów finansowych

Andrzej Lepper


86 cytatów, 5 cytatów finansowych

J. Paul Getty


13 cytatów, 5 cytatów finansowych

John Maynard Keynes


24 cytaty, 5 cytatów finansowych

Alan Greenspan


8 cytatów, 5 cytatów finansowych
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty finansowe
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Pieniądz nie jest wynalazkiem Państwa, nie jest produktem aktu legislacyjnego, nie potrzebuje sankcji władzy politycznej aby istnieć.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty finansowe; cytaty o pieniądzach
Carl Menger
Ang.: "Money is not an invention of the state. It is not the product of a legislative act. The sanction of political authority is not necessary for its existence."
strona cytatu

Krzewione gorliwie zamiłowanie oszczędności czyni ludność dzielniejszą, kształci w niej wolę, uczy wstrzemięźliwości i przezorności. Bo oszczędzać, to znaczy wysiłkiem woli zwalczać pokusy ciała, to znaczy rozsądkiem miarkować swoje postępowanie, to znaczy nietylko widzieć to, co się teraz dzieje, ale mieć także oczy otwarte na przyszłość i pamiętać o jutrze. Przez oszczędność rośnie tedy siła i hart moralny narodu, a to znaczy więcej nawet, niż zamożność.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty finansowe
Franciszek Stefczyk
strona cytatu

Bardzo często powtarzam, że nigdy z powodu długów nie wolno sobie odbierać życia. Nie ma takiego długu, z powodu którego trzeba by to robić. Mocno o to apeluję, żeby broń Boże, nikt nie odbierał sobie życia przez problemy finansowe. Długi to nie koniec świata; z nich można wyjść. Sam wyszedłem z długu, który wynosił prawie dwa miliony.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty finansowe; cytaty motywacyjne
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Po pierwsze zrozumienie jaką wartość chcę dawać ludziom, zrozumienie jakie mam umiejętności, talenty, jakie mam potencjały, które mogę zamienić na brzęczącą monetę. (...) Kiedy już to wiem, kiedy zaczynam powoli zdobywać kompetencje, to wymaga teraz tylko kolejnego kroku, mianowicie: zrobienie planu. Jeżeli chcesz naprawdę dużo zarabiać, i uzależnić te dochody od siebie, zostań ekspertem. Jeżeli chcesz kierować ludźmi, zostać menadżerem, liderem, poszukaj swojej drogi, do swojej firmy.

Kategorie: cytaty finansowe; cytaty biznes, firma; cytaty motywacyjne
Fryderyk Karzełek
O tym jak zarabiać pieniądze. Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Jmnzrgq4N7U
strona cytatu
powiązane hasła: Jak osiągnąć sukces?

Przez lata ostrzegaliśmy, że intensywne podnoszenie podatków przez rząd, siłą rzeczy, doprowadzi do rosnących cen w sklepach. Do rosnącej inflacji w Polsce przyczyniły się także gigantyczne środki (bez żadnej kontroli budżetowej) wrzucone na rynek w ubiegłym roku w postaci tarcz antykryzysowych. Mowa tu o miliardach złotych.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty finansowe
Krzysztof Bosak
strona cytatu

Większość Amerykanów nie rozumie operacji międzynarodowych pożyczkodawców... Konta Rezerwy Federalnej nigdy nie były kontrolowane. Działają poza kontrolą Kongresu i manipulują zadłużeniem Stanów Zjednoczonych.

Kategorie: cytaty finansowe
Barry Goldwater
strona cytatu

Z nami, z Argentyną nikt się nie patyczkował. A z Grekami wszyscy się cackają, bo Grecja jest zbyt mocno powiązana z bogatym światem, gdyby upadła, to by w ten świat uderzyło rykoszetem.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty finansowe
Ryszard Petru
Źródło: rozmowa Wojciecha Staszewskiego, „Duży Format”, 29 września 2011.
strona cytatu

Dzisiejsze problemy budżetowe nie wynikają z reformy emerytalnej, tylko z rozbudowanych wydatków państwa i nieodpowiedzialnej obniżki składki rentowej za rządów PiS. Dziś widać, że na tą obniżkę nie było nas stać, bez reform po stronie wydatków.

Kategorie: cytaty finansowe
Ryszard Petru
Opis: słowa z roku 2010
strona cytatu
powiązane hasła: prawo i sprawiedliwość

Istotną cechą obecnego kryzysu finansowego jest to, że nie został on spowodowany jakimś zewnętrznym wstrząsem jak np. szok naftowy (OPEC) [...] ten kryzys został wywołany przez sam system.

Kategorie: cytaty finansowe
George Soros
Źródło: The Crisis And What To Do About It, „New York Review of Books”, 4 grudnia 2008.
strona cytatu

Moje inwestycje są bardzo zróżnicowane – chodzi o akcje, obligacje, grunty, nieruchomości, jestem partnerem w kilku firmach. Gromadzę wokół siebie specjalistów i doradców, którzy znają się na różnych rodzajach aktywów, ale mają też ponadprzeciętną wiedzę ekonomiczną.

Kategorie: cytaty finansowe; cytaty o sobie
Marcin Gortat
Źródło: wywiad dla forbes.pl
strona cytatu

Zobacz też