Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty finansowe

Anonim


473 cytaty, 7 cytatów finansowych

Leszek Balcerowicz


40 cytatów, 6 cytatów finansowych

Andrzej Lepper


86 cytatów, 5 cytatów finansowych

J. Paul Getty


13 cytatów, 5 cytatów finansowych

John Maynard Keynes


24 cytaty, 5 cytatów finansowych

Alan Greenspan


8 cytatów, 5 cytatów finansowych
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty finansowe
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Pieniądz nie jest wynalazkiem Państwa, nie jest produktem aktu legislacyjnego, nie potrzebuje sankcji władzy politycznej aby istnieć.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o pieniądzach; cytaty finansowe
Carl Menger
Ang.: "Money is not an invention of the state. It is not the product of a legislative act. The sanction of political authority is not necessary for its existence."
strona cytatu

Krzewione gorliwie zamiłowanie oszczędności czyni ludność dzielniejszą, kształci w niej wolę, uczy wstrzemięźliwości i przezorności. Bo oszczędzać, to znaczy wysiłkiem woli zwalczać pokusy ciała, to znaczy rozsądkiem miarkować swoje postępowanie, to znaczy nietylko widzieć to, co się teraz dzieje, ale mieć także oczy otwarte na przyszłość i pamiętać o jutrze. Przez oszczędność rośnie tedy siła i hart moralny narodu, a to znaczy więcej nawet, niż zamożność.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty finansowe
Franciszek Stefczyk
strona cytatu

Obecny kryzys nie jest kryzysem euro. Euro okazało się stabilną walutą. W porównaniu z gospodarką amerykańską czy japońską Unia Europejska i strefa euro są znacznie mniej zadłużone. Kryzys europejski jest w istocie kryzysem refinansowania (czyli rosnących kosztów zaciągania pożyczek na rynkach finansowych) pojedynczych państw strefy euro, za co winę ponosi przede wszystkim niewłaściwa konstrukcja instytucjonalna unii walutowej.

Kategorie: cytaty finansowe; cytaty o Unii Europejskiej
Jürgen Habermas
strona cytatu

Wielki Kryzys /Wielka Depresja/ w Stanach Zjednoczonych, bynajmniej nie był oznaką niestabilności systemu prywatnej przedsiębiorczości, jest za to świadectwem tego, jak wiele szkód mogą wyrządzić błędy kilku ludzi, którzy dzierżą ogromną władzę nad systemem monetarnym kraju.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o władzy; cytaty finansowe
Milton Friedman
strona cytatu

Bardzo często powtarzam, że nigdy z powodu długów nie wolno sobie odbierać życia. Nie ma takiego długu, z powodu którego trzeba by to robić. Mocno o to apeluję, żeby broń Boże, nikt nie odbierał sobie życia przez problemy finansowe. Długi to nie koniec świata; z nich można wyjść. Sam wyszedłem z długu, który wynosił prawie dwa miliony.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty motywacyjne; cytaty finansowe
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Po pierwsze zrozumienie jaką wartość chcę dawać ludziom, zrozumienie jakie mam umiejętności, talenty, jakie mam potencjały, które mogę zamienić na brzęczącą monetę. (...) Kiedy już to wiem, kiedy zaczynam powoli zdobywać kompetencje, to wymaga teraz tylko kolejnego kroku, mianowicie: zrobienie planu. Jeżeli chcesz naprawdę dużo zarabiać, i uzależnić te dochody od siebie, zostań ekspertem. Jeżeli chcesz kierować ludźmi, zostać menadżerem, liderem, poszukaj swojej drogi, do swojej firmy.

Kategorie: cytaty biznes, firma; cytaty motywacyjne; cytaty finansowe
Fryderyk Karzełek
O tym jak zarabiać pieniądze. Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Jmnzrgq4N7U
strona cytatu
powiązane hasła: Jak osiągnąć sukces?

Przez lata ostrzegaliśmy, że intensywne podnoszenie podatków przez rząd, siłą rzeczy, doprowadzi do rosnących cen w sklepach. Do rosnącej inflacji w Polsce przyczyniły się także gigantyczne środki (bez żadnej kontroli budżetowej) wrzucone na rynek w ubiegłym roku w postaci tarcz antykryzysowych. Mowa tu o miliardach złotych.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty finansowe
Krzysztof Bosak
strona cytatu

Większość Amerykanów nie rozumie operacji międzynarodowych pożyczkodawców... Konta Rezerwy Federalnej nigdy nie były kontrolowane. Działają poza kontrolą Kongresu i manipulują zadłużeniem Stanów Zjednoczonych.

Kategorie: cytaty finansowe
Barry Goldwater
strona cytatu

Z nami, z Argentyną nikt się nie patyczkował. A z Grekami wszyscy się cackają, bo Grecja jest zbyt mocno powiązana z bogatym światem, gdyby upadła, to by w ten świat uderzyło rykoszetem.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty finansowe
Ryszard Petru
Źródło: rozmowa Wojciecha Staszewskiego, „Duży Format”, 29 września 2011.
strona cytatu

Zobacz też