Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty antyreligijne

Richard Dawkins


29 cytatów, 12 cytatów antyreligijnych

Bertrand Russell


54 cytaty, 6 cytatów antyreligijnych

Magdalena Środa


11 cytatów, 6 cytatów antyreligijnych

Lew Tołstoj


88 cytatów, 6 cytatów antyreligijnych

Witold Gombrowicz


45 cytatów, 5 cytatów antyreligijnych
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty antyreligijne
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Udział w obrzędach razem z małpami poniżał mnie. Religia jest rzeczą świętą, jak to może być, żeby ich Bóg był jednocześnie moim Bogiem? (...) Przyrzekłem sobie, że nie zawrę nigdy przymierza z polskim katolicyzmem – niekoniecznie używając tego terminu – czyli że nie poddam się małpom.

Kategorie: cytaty antyreligijne
Czesław Miłosz
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Rodzinna Europa

Forma naszego komunistycznego społeczeństwa została przez nas stworzona tylko dlatego, aby walczyć przeciw wpływom jakiejkolwiek religii na świadomość klasy robotniczej. Marksizm powinien być materialistyczny. Mówiąc inaczej, powinien być wrogiem religii. Komuniści – to nieprzejednani wrogowie fanatyzmu religijnego i ceremonii religijnych. Komunizm został stworzony po to, aby wypowiedzieć religii walkę.

Kategorie: cytaty antyreligijne; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Włodzimierz Lenin
strona cytatu

Ludzie niereligijni nie są fanatykami. Są bardziej otwarci, zdarza im się słuchać, przedyskutować coś, przedstawić argumenty, pytać i poszukiwać. Fanatycy religijni nie mają zamiaru wysłuchania kogokolwiek.

Kategorie: cytaty antyreligijne
Osho
strona cytatu

Religia to najdziwniejszy biznes, jaki stworzono. Nie ma szefa, ale jest mnóstwo pośredników: kapłani, biskupi, kardynałowie, papież - cała hierarchia. A na samej górze - nie ma nikogo.

Kategorie: cytaty antyreligijne
Osho
strona cytatu

Każde dziecko jest wychowywane,warunkowane przez jakąś religię. To jedna z największych zbrodni przeciwko ludzkości. Nie ma większego przestępstwa niż zaśmiecanie umysłu niewinnego dziecka pomysłami, które będą hamowały jego życiowe poszukiwania.

Kategorie: cytaty o dzieciach; cytaty antyreligijne
Osho
strona cytatu

Czy Bóg miał matkę? Gdy mówi się dzieciom, że Bóg stworzył Niebo i Ziemię, niewinnie pytają, czy Bóg miał matkę. To pozornie proste pytanie prześladowało ojców Kościoła, wprawiało w zakłopotanie najlepszych teologów i wywołało jedną z najbardziej drażliwych dyskusji teologicznych w ciągu wieków. Wszystkie wielkie religie wytworzyły mitologiczny obraz boskiego aktu Stworzenia, ale żadna z nich nie rozwiązuje w sposób zadowalający paradoksów logicznych, pojawiających się w pytaniach, które zadają nawet dzieci.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o Bogu, Bogach; cytaty antyreligijne
Michio Kaku
strona cytatu

Kiedy religia i polityka jadą na tym samym wozie, ci, co powożą, wierzą, że nic nie może im stanąć na drodze. Zaczynają pędzić na łeb na szyję... i nie pamiętają, że pędzącemu na oślep człowiekowi ukazuje się przepaść, kiedy już jest za późno.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty antyreligijne
Frank Herbert
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Diuna

Tajemnica jest istotą wszelkiej tyranii. Nie siła, ale tajemnica i cenzura. Kiedy jakikolwiek rząd lub kościół podejmuje się powiedzieć swoim poddanym: „Tego nie wolno ci czytać, tego nie wolno ci wiedzieć”, rezultatem końcowym jest tyrania i ucisk, bez względu na to, jak święte są motywy.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty antyreligijne
Robert A. Heinlein
strona cytatu
powiązane hasła: tajemnica

Po wszystkim, co mnie w życiu spotkało, wierzę w dobroć i dobrego ducha. Uważam, że religia po prostu spersonifikowała dobro i zło, i tak dobro [good] stało się Bogiem [God] po usunięciu „o”, natomiast zło [evil] stało się Diabłem [Devil] po dodaniu „d”. To jest moja opinia o religii.

Kategorie: cytaty antyreligijne
Paul McCartney
strona cytatu

Celibat duchowieństwa jest szczególnie dobrym pomysłem, ponieważ ma tendencję do tłumienia dziedziczenia skłonności do fanatyzmu.

Kategorie: cytaty antyreligijne
Carl Sagan
strona cytatu

Zobacz też