Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (ur. 23 lutego 1963 w Bydgoszczy) - dziennikarz, polityk. Senator PiS VI kadencji, poseł PO na Sejm VI i VII kadencji. Minister Obrony Narodowej w rządach Marcinkiewicza i Kaczyńskiego (2005–2007). Minister Spraw Zagranicznych (2007–2014) w rządach Donalda Tuska. Wiceprzewodniczący PO (2010–2016). Marszałek Sejmu VII kadencji (2014–2015). Absolwent filozofii, nauk politycznych oraz ekonomii (Master of Arts) na Uniwersytecie w Oksfordzie (1986). Ukończył także wyższy kurs obronny na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (1999).

• Profesje Radosława Sikorskiego: polityk; dziennikarz • Narodowość: polska
• Data urodzenia: sobota, 23 lutego 1963

Wybierz cytaty Radosława Sikorskiego według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Radosław Sikorski
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Radosława Sikorskiego:

Konferencja bliskowschodnia pomyślana była jako dar administracji Trumpa dla premiera Netanjahu na jego kampanię wyborczą. Polska odegrała rolę podwykonawcy i tła dla premiera Izraela. [...] PiS ma problem, bo chciałby w polityce zagranicznej równoważyć Unię sojuszem z USA i Izraelem, a w polityce wewnętrznej przytulać antysemitów. Rozkroki bywają niekomfortowe.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
strona cytatu
powiązane hasła: prawo i sprawiedliwość

Zawsze istniało na Zachodzie myślenie, zgodnie z którym o sprawach naszego regionu lepiej rozmawiać z poważnym, wielkim krajem, jakim jest w oczach Zachodu Rosja. Przez 25 lat takie myślenie było neutralizowane tym, że Polska nie tylko odniosła sukces, ale i zachowywała się odpowiedzialnie.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Rosji
strona cytatu

Rozmawianie z Rosją ponad naszymi głowami przez Macrona i Merkel to złamanie traktatu lizbońskiego. Kiedy skrzyknąłem wyprawę do Kijowa w formule Trójkąta Weimarskiego, jechaliśmy tam, reprezentując całą UE. Niestety, nacjonalistyczna Polska nie ma tytułu, żeby domagać się od Niemiec podporządkowania się regułom i większej solidarności.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Rosji
strona cytatu

Skarleliśmy jako naród. Okazało się, że w Polsce można wygrać wybory, strasząc Polaków przybyciem siedmiu tysięcy uchodźców. A mówimy przecież o kraju, który przez 300 lat wysłał za granicę miliony uchodźców, a w swojej historii przyjął wiele dziesiątków tysięcy. I jakoś Polska nie przestała być Polską.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce
strona cytatu

Po pierwsze, mamy nacjonalistyczną i autarkiczną atmosferę w Polsce. Do niedawna Warszawa była regionalnym hubem demokratyzacyjnym. [...] Dzisiaj jest odwrotnie. Mamy rząd, który uważa, że prawa człowieka i demokracja to jest zawracanie głowy. [...] Nie jest wzorem do naśladowania, inne kraje się od niego odcinają. Rumuni mówią, że nie chcą mieć tak jak w Polsce. Ukraińcy dogadują się raczej z Niemcami, a Białorusini z Litwinami.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce
strona cytatu

Politycy PiS-u głośno zastanawiają się nad tym, czy Polska w ogóle powinna pozostać w Unii Europejskiej. Spekulują, że jak tylko bilans przelewów się zmieni, to trzeba uciekać w krzaki i tworzyć narodowo-katolicką dyktaturę na modłę księdza Tiso.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Unii Europejskiej
strona cytatu
powiązane hasła: prawo i sprawiedliwość

Wiele elementów Polski PiS przypomina sanację: najważniejsze stanowiska są obsadzane miernymi, ale wiernymi, wszystko podlewa się bogoojczyźnianym sosem. Chciałbym byśmy pamiętali, jaką tragedią to się wówczas skończyło. Ludzie, którzy przed wojną najgłośniej mówili o honorze, jak choćby szef dyplomacji Józef Beck, 17. dnia wojny uciekli do Rumunii. Okazali się największymi tchórzami, zostawiając kraj na pastwę losu.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Źródło: Marionetki Rosji, „Gazeta Wyborcza”, 12–13 sierpnia 2017, s.8.
strona cytatu
powiązane hasła: prawo i sprawiedliwość

W Brukseli politycy potrafią podejmować naprawdę europejskie decyzje, z myślą o wspólnym dobru. Ale gdy wracają do siebie, z obywatelami rozmawiają wyłącznie w kategoriach interesów narodowych.

Kategorie: cytaty o Unii Europejskiej
Źródło: rozmowa Bartosza Wielińskiego i Klausa Brilla, Unia będzie unikalna, „Gazeta Wyborcza”, 18 października 2012
strona cytatu

Tym, którzy za najwyższy stopień patriotyzmu uważają oskarżanie rządu wyłonionego w demokratycznych wyborach o służalstwo wobec obcych, o kondominium, bifinlandyzację, o zaprzaństwo i zdradę mówię: opamiętajcie się i zrozumcie, ta Polska, którą mamy: demokratyczna i wolnorynkowa jest najlepsza jaką kiedykolwiek mieliśmy, nauczcie się ją kochać.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce
Opis: podczas wygłaszania exposé nt. polityki zagranicznej Polski.Źródło: tvn24.pl, 17 marca 2011
strona cytatu

Trzeba umieć rozmawiać z Amerykanami, którzy są ludźmi nadzwyczaj praktycznymi. Tu nie ma miejsca na dąsy, nie ma miejsca na strojenie min. Trzeba wiedzieć, czego się chce po pierwsze, no bo dobry wujek nie da, jak się nie powie, czego się po drugiej stronie oczekuje.

Kategorie: cytaty o Ameryce
Źródło: Program I Polskiego Radia, 14 lutego 2005
strona cytatu

Rosja jest potrzebna do rozwiązywania europejskich i globalnych problemów. Dlatego za słuszne uważam przyjęcie jej do NATO.

Kategorie: cytaty o Rosji
Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 30 marca 2009
strona cytatu
powiązane hasła: nato

Polsko-amerykański sojusz to jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa [...]. Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o Ameryce
Opis: w styczniu 2014. Wypowiedź krytyczna wobec sojuszu polsko-amerykańskiego odnosiła się do faktu, iż na zorganizowane ćwiczenia przyjechało zaledwie 100 żołnierzy. Druga część wypowiedzi odnosi się do opisu sytuacji po ewentualnej wygranej Prawa i Sprawiedliwości i skutków tego faktu dla polityki międzynarodowej. Źródło: https://wyborcza.pl/1,75399,16197636,Zachodnie_media_o_Sikorskim_i_aferze_podsluchowej_.html
strona cytatu

Polska przyjęła taktykę bachora, to znaczy kogoś, kto wrzeszczy w kącie i dorośli muszą się nad nim pochylić, żeby przestał. Tylko, że z bachorem się nie uzgadnia ważnych kwestii. To robią dorośli między sobą.

Kategorie: cytaty o Polsce
Opis: o kandydaturze Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej.
strona cytatu

Polska jest szczególnie wrażliwa na punkcie korytarzy i porozumień ponad naszymi głowami. To była tradycja Locarno, to jest tradycja paktu Ribbentrop - Mołotow. Nie chcemy powtórki.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce
Opis: Wypowiedź wygłoszona podczas brukselskiego szczytu amerykańskiego-europejskiego, krytyka budowy przez Rosjan i Niemców gazociągu na dnie Bałtyku.
strona cytatu

Pan prezydent Lech Kaczyński nie jest człowiekiem, który nadmiernie szafuje gratulacjami z okazji zwycięstwa w wyborach, więc Rosja nie powinna się czuć dyskryminowana.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Opis: komentarz do niewysłania gratulacji Dmitrijowi Miedwiediewowi.
To jest cytat o Lechu Kaczyńskim, zobacz cytaty o Lechu Kaczyńskim
strona cytatu

Zobacz też