Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o wolności

Osho


79 cytatów, 6 cytatów
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o wolności
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Wolność polega na tym, aby śmiało rozpatrywać każdą sytuację w jaką wpakuje nas życie i brać na siebie wszelką wynikłą stąd odpowiedzialność.

Kategorie: cytaty o wolności
Jean-Paul Sartre
strona cytatu

Bo jeżeli będziesz robił tylko i wyłącznie to na co masz w danym momencie ochotę, to nigdy nie będziesz wolny. Z czasem wskutek nawyków staniesz się niewolnikiem swoich słabości, bo rzadko kto ma ochotę na przykład, żeby w danym momencie poćwiczyć, rzadko kto ma ochotę na to, żeby się zdrowo odżywiać, więc gdybyśmy ciągle ulegali naszym słabościom to będziemy się źle odżywiać, ale za to smacznie. Będziemy ulegać naszym słabościom, więc będziemy leżeć sobie przed telewizorem, przed monitorem, i będziemy ciągle oglądać seriale z Netflixa. Czy to jest na pewno wolność?

Kategorie: cytaty o wolności
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Do swobód należy zaliczyć także to, że nie mogą cię pozbawić rodziny i majątku – bo już jesteś ich pozbawiony. Czego się nie ma – tego nawet Bóg nie odbierze. Jest to jedna z zasadniczych swobód obywatelskich w obozach.

Kategorie: cytaty o wolności
Aleksander Sołżenicyn
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Archipelag Gułag

Ja znam tylko jedną wolność: jak nie muszę iść do roboty. Ja w niedzielę jestem wolny. Ty mi zrób siedem niedziel w tygodniu, a w rękę cię pocałuję, jak samego Chrystusa. Siedem niedziel, ale płatnych!

Kategorie: cytaty o wolności
Sławomir Mrożek
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Emigranci

Zobacz też