Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o wyobraźni

Stephen King


135 cytatów, 4 cytaty o wyobraźni

Albert Einstein


144 cytaty, 3 cytaty o wyobraźni

Haruki Murakami


36 cytatów, 2 cytaty o wyobraźni

Stanisław Jerzy Lec


616 cytatów, 2 cytaty o wyobraźni

Jan Kulczyk


28 cytatów, 2 cytaty o wyobraźni

Carl Sagan


47 cytatów, 2 cytaty o wyobraźni
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o wyobraźni
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Najtrudniej przecież jest rozpoznać samego siebie. Kiedy jesteśmy młodzi, lubimy słuchać opowieści o ciekawostkach tego świata, którym potem chętnie ulegamy. Wtedy bardzo często to właśnie świat podejmuje za nas decyzje, bo człowiek wyobraźnię ma ogromną, ale najmniejszą na swój temat.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o młodości, młodość; cytaty o wyobraźni
Marek Kondrat
strona cytatu

Wyobraźcie sobie pokój skąpany w benzynie. Stoi w nim dwóch śmiertelnych wrogów. Jeden ma 9,000 zapałek. Drugi ma ich 7.000. Każdy z nich ma obawy co do tego który jest lepszy, który silniejszy. W takiej właśnie sytuacji jesteśmy. Ilość broni [jądrowej] w posiadaniu USA i ZSRR jest tak rozdmuchana, tak niepotrzebna do wywarcia wrażenia na innych, że gdyby to nie było tak tragiczne, byłoby to śmieszne.

Kategorie: cytaty antywojenne, pacyfistyczne; cytaty o wyobraźni
Carl Sagan
strona cytatu

Przykładowo, mimo iż ryzyko śmierci w wypadku samolotu wynosi 1 na 11 milionów, bycia zabitym przez rekina 1 na 3,7 miliona, a śmierci w wypadku samochodowym 1 na 5000, to i tak więcej ludzi bardziej boi się latać samolotami, niż jeździć samochodem. Problemy są zawsze groźniejsze w wyobraźni niż w rzeczywistości i unikanie ich przysparza więcej trudności niż konfrontacja z nimi.

Kategorie: cytaty o strachu; cytaty o wyobraźni; cytaty o umyśle, duszy
Mateusz Grzesiak
strona cytatu

Czasami muzyka, filmy i książki są jedynymi rzeczami, które pozwalają nam odczuć, że ktoś inny doświadcza tego, co my. Zawsze próbowałem dać ludziom do zrozumienia, że jest dobrze, albo i lepiej, jeśli nie scalą się z programem. Użyjcie swej wyobraźni – jeżeli jakiś dziwak z Ohio mógł stać się kimś, dlaczego ktokolwiek inny nie może taki być poprzez siłę woli i kreatywność?

Kategorie: cytaty o kulturze i sztuce; cytaty motywacyjne; cytaty o wyobraźni
Marilyn Manson
strona cytatu

To głęboko ludzka potrzeba i tylko ludziom właściwa. Dzieci się jej nie wstydzą. Na podwórkach wcielają się w Winnetou, Janków Kosów, Anie Shirley i Hermiony Granger. Podwórko robi za Nowy Meksyk, rynsztok za Rio Pecos, trzepak za czołg Rudy, a schody za Avonlea albo Hogwart. A dorośli nazywają to eskapizmem. Ich własna wyobraźnia ich przeraża, żenują - miast cieszyć - tęsknoty i marzenia. Tymczasem - przytaczam za Tolkienem - zdolność do fantazjowania w najmniejszym stopniu nie jest w sprzeczności z racjonalizmem, przeciwnie, im rozum bardziej przenikliwy i otwarty, tym bogatsze fantazje zdolny jest wytwarzać.

Kategorie: cytaty o wyobraźni; cytaty o umyśle, duszy
Andrzej Sapkowski
Na temat potrzeby fantazji i wyobraźni w życiu. Źródło: wywiad dla polskatimes.pl
strona cytatu

Zobacz też