Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

krzyż

Krzyż na Krakowskim Przedmieściu powinien pozostać. Ten krzyż jest szczególny. Ktoś postawił go, aby być bliżej zmarłego prezydenta. Ulica jest wprawdzie wspólna, ale uważam, że nikomu, naprawdę nikomu, nie powinna przeszkadzać grupa modlących się ludzi. A poza tym mamy krzyże upamiętniające zmarłych zarówno przy polnych drogach, szosach, jak i na ulicach miast. (...) Nie bierze się pod uwagę woli mniejszości, która żąda, aby krzyż pozostał przed Pałacem.(...) A przecież tyle mówi się o tym, że demokracja to ustrój, który szanuje oczekiwania rozmaitych mniejszości.

Maria Szyszkowska
strona cytatu
powiązane hasła: krzyż

Jest grupa osób niegłupich... Nie jestem głupią osobą, a uważam w sercu, że to Ruscy strącili ten samolot, natomiast Tuski próbują to kamuflować – tak uważam i dopóki nikt mnie nie przekona, jestem podenerwowany tym faktem, bo Katyń też kamuflowano, również rękami Polaków. Ruscy kamuflowali rękami Polaków przez dziesiątki lat. I krzyże katyńskie sprzątali z cmentarzy. Ja mam poczucie, że drugi raz dzieje się to samo.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty o Rosji
Wojciech Cejrowski
Podczas rozmowy z Krzysztofem Skowrońskim w porannej audycji w Radiu Wnet.
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku; krzyż

Wiemy jednak, że popełniliśmy błąd. W ostatnim czasie Polska żyła dwoma tematami, krzyżem w Sejmie i orzełkiem. Na usprawiedliwienie PZPN powiem, że pomyłek nie robi tylko ten, kto nic nie robi. Przepraszam kibiców za całe zamieszanie. Chcemy, aby reprezentacja robiła stale postępy i zaprezentowała się jak najlepiej podczas Euro 2012. Bardzo potrzebujemy wsparcia fanów, oni są dla nas niezwykle ważni.

Kategorie: cytaty o sporcie
Grzegorz Lato
Wypowiedź w związku z usunięciem orzełka z koszulek reprezentacji polski w piłce nożnej. Źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/475213,przepraszam-kibicow-za-sprawe-orzelka-wywiad,id,t.html?cookie=1
strona cytatu
powiązane hasła: euro 2012; krzyż

I w Polsce wszystko można! Księdza można obrazić, można kłamać, manipulować, biskupa można obrazić. Krzyż można obrazić, sponiewierać, Matkę Bożą można sponiewierać... Na ponad 90 procent katolików! Gdzie są ci parlamentarzyści!? Gdzie są te samorządy?! Wybieraliście ich! Gdzie są ci rządzący?! Przecież to Polska, nie prywatne ranczo! A rządzący to zgraja jakichś bandytów. Trzeba bronić Kościoła! naprawdę patrzmy na fakty!

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty populistyczne
Tadeusz Rydzyk
Bydgoszcz, bazylika św. Wincentego a’Paulo, 7 grudnia 2009, godz. 20.29.
strona cytatu
powiązane hasła: krzyż

Zobacz też