Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Katastrofa w Smoleńsku

Powiązane osoby: Lech Kaczyński

Wielokrotnie mówiłem, że w Smoleńsku doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mówienie, że to była śmierć męczeńska jest niskie, pozbawione szacunku dla ofiar tego nieszczęśliwego lotu.

Tadeusz Pieronek
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

Najpierw pod pretekstem religijnym szczuje się i zniesławia ludzi. Później pod pretekstem kłamstwa, że plac ma służyć obronności, przejmuje się plac i stawia się pomniki brata. To budzi niesmak i nie zmusi się Polaków do jakiegoś szacunku.

Radosław Sikorski
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku; prawo i sprawiedliwość

Do prokuratora generalnego kierujemy wniosek o wszczęcie postępowania w związku z przekroczeniem uprawnień i nielegalnemu przekazaniu dowodów przez prokuraturę [Naczelną Prokuraturę Wojskową -red.] grupie występującej pod nazwą zespół pana Laska.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
Antoni Macierewicz
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

Dlaczego minister obrony narodowej nie zdecydował się na leasing nowoczesnego samolotu dla tak ważnej delegacji państwowej, do składu której zatwierdził podsekretarza stanu w MON, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk. Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko, bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesunięcie terminu uroczystości?

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
Sławomir Petelicki
Oskarżenia i pytania do Bogdana Klicha w kontekście katastrofy w smoleńsku. Źródło: gazeta.pl z 22-4-2010
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

Jest grupa osób niegłupich... Nie jestem głupią osobą, a uważam w sercu, że to Ruscy strącili ten samolot, natomiast Tuski próbują to kamuflować – tak uważam i dopóki nikt mnie nie przekona, jestem podenerwowany tym faktem, bo Katyń też kamuflowano, również rękami Polaków. Ruscy kamuflowali rękami Polaków przez dziesiątki lat. I krzyże katyńskie sprzątali z cmentarzy. Ja mam poczucie, że drugi raz dzieje się to samo.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty o Rosji
Wojciech Cejrowski
Podczas rozmowy z Krzysztofem Skowrońskim w porannej audycji w Radiu Wnet.
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku; krzyż

Niedawno odwiedziłem swojego przyjaciela Rosjanina i zapytałem go, czy gdyby np. w lesie kabackim rozbił się samolot z Miedwiediewem na pokładzie, Rosja oddałaby śledztwo Polsce. Popatrzył na mnie jak na wariata i odpowiedział: – „Oszalałeś? Gdyby trzeba było, wjechałyby czołgi, żeby zabezpieczyć wrak”. Nic dodać, nic ująć.

Kategorie: cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Paweł Kukiz
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

Za to, co wygłosił jeden z najwierniejszych współpracowników prezesa Adam Hofman, który stwierdził, że „jak na kłamstwie katyńskim rozkwitła PRL, tak na kłamstwie smoleńskim żeruje obecna koalicja”, po prostu należy publicznie bić po mordzie.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Daniel Olbrychski
To jest cytat o Adamie Hofmanie, zobacz cytaty o Adamie Hofmanie
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku; Katyń

Rosjanie już nie prowokują nas do powstań, teraz my sami się do nich prowokujemy. Nasi polityczni padlinożercy pożywili się na Muzeum Postania Warszawskiego, dziś żywią się na Smoleńsku. Muzeum Powstania Warszawskiego, zamiast być muzeum antywojennym, muzeum budowania politycznej mądrości (jak taki błąd można było popełnić, jak go uniknąć w przyszłości), stało się   –   decyzją Lecha Kaczyńskiego, decyzją jego młodych podwykonawców, Dariusza Gawina, Jana Ołdakowskiego   –   muzeum sławiącym potęgę polskiego oręża (a przy ewidentnym braku oręża, potęgę opasek biało-czerwonych, efekciarskich oficerek z długimi cholewami i modnych ułańskich bryczesów). To tak, jakby Hiroszimę uczynić znakiem potęgi japońskiego oręża.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Polsce; cytaty o Rosji
Cezary Michalski
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku; Powstanie Warszawskie

Jak daleko można jeszcze powędrować w szaleństwo? Czy Polska to zawsze będzie dziecięca krucjata prowadzona przez paru cyników grających na bębnach? Właśnie dlatego nie chciałbym, żeby najbardziej szkodliwy mit, najbardziej cyniczne powstańczo-smoleńskie kłamstwo, znowu stał się w Polsce dla kogokolwiek przepustką do władzy.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Polsce; cytaty o szaleństwie
Cezary Michalski
Na temat wykorzystywania katastrofy w smoleńsku do doraźnych korzyści politycznych. Źródło: http://www.krytykapolityczna.pl/CezaryMichalski/Warunkidoladowania/menuid-291.html
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

PiS przeistoczył się w takiego cmentarnego podżegacza i wykorzystuje tą tragedię do swoich bardzo prymitywnych celów.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Leszek Miller
Komentarz Millera do wypowiedzi polityków PiS dotyczących katastrofy smoleńskiej. Źródło: TVN24.pl z dnia 15 lipca 2010 r. (http://www.tvn24.pl/-1,1665164,0,1,8222pis-to-cmentarny-podzegacz8221,wiadomosc.html)
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

Dwie koleżanki posłanki (Izabela Jaruga-Nowacka, Jolanta Szymanek-Deresz), marszałek Szmajdziński. Wczoraj składałem mu życzenia z okazji 58 rocznicy. Pytał mnie jak to jest, kiedy przekracza się sześćdziesiątkę. Powiedziałem mu, że niedługo się przekona. (...) Znaliśmy się od wielu wielu lat. Zawsze w moim życiu był obecny, życiu politycznym. Trudno mi się oswoić, że jego już nie ma. Cały czas mam wrażenie, że go usłyszę, albo do niego zadzwonię. Zresztą jak się dowiedziałem, że ten samolot się rozbił i że on był na pokładzie, to wziąłem telefon i zadzwoniłem do niego z nadzieją, że to nieprawda. Ale niestety jego komórka milczała.(...) Pamiętajmy, że ludzi nie można zastąpić. Już nie będzie drugiego Lecha Kaczyńskiego, nie będzie Jerzego Szmajdzińskiego.

Kategorie: cytaty o sobie
Leszek Miller
Na temat ofiar katastrofy w Smoleńsku. Źródło: gazeta.pl, 10 kwietnia 2010 (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7754919,Leszek_Miller__My_ich_wszystkich_znalismy_osobiscie_.html)
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

Niezależnie jaka była przyczyna tej katastrofy, co doprowadziło do tego, że samolot się rozbił, z tego, co wiemy, możemy już dzisiaj powiedzieć: zostali zdradzeni o świcie.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o zdradzie; cytaty populistyczne
Jarosław Kaczyński
Wypowiedziane podczas inauguracji „Ruchu społecznego im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego” o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Aluzja do fragmentu wiersza Zbigniew Hereberta "Przesłanie pana Cogito": „i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie”. Źródło: onet.pl, 10 kwietnia 2011 r. (http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/jaroslaw-kaczynski-zostali-zdradzeni-o-swicie,1,4237699,wiadomosc.html)
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku

Zobacz też