Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Ojciec Pio
Foto: Roberto Dughetti, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Ojciec Pio

Ojciec Pio (Pio z Pietrelciny) żył w latach 1887 - 1968, za życia kapucyn/kapłan katolicki i jednocześnie stygmatyk. Po śmierci ogłoszony świętym kościoła katolickiego za czasów papiestwa Jana Pawła II który ogłosił go czcigodnym Sługą Bożym.

• Profesje Ojca Pio: duchowny (wszystkie religie); duchowny rzymskokatolicki • Narodowość: włoska
• Data urodzenia: środa, 25 maja 1887 • Data śmierci: poniedziałek, 23 września 1968

Wybierz cytaty Ojca Pio według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Ojciec Pio
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Ojca Pio:

Na tej ziemi każdy ma swój krzyż; powinniśmy jednak tak postępować, by nie być złym łotrem, ale dobrym.

Kategorie: cytaty obserwacje
strona cytatu
powiązane hasła: krzyż

Ten, kto nie rozmyśla, postępuje tak, jak ten, kto nigdy nie przegląda się w lustrze i dlatego nie stara się o to, by wyglądać czysto. Może być brudny i nawet o tym nie wie. Osoba, która odprawia medytację i zwraca swoją myśl ku Bogu, który jest lustrem jej duszy, stara się, aby poznać swoje braki i naprawić je, by panować nad odruchami i uporządkować swoje sumienie.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie; cytaty o umyśle, duszy
AdFP, s.548
strona cytatu

Jeżeli możesz mówić do Boga w czasie modlitwy rozmawiaj z Nim, wysławiaj Go. Jeśli nie możesz mówić, bo jesteś niedoświadczona na drogach poznawania pana, niech cię to nie zasmuca. Zatrzymaj się u drzwi pokoju na wzór dworzan i oddaj Mu hołd. On cię zobaczy. Będzie Mu miła twoja obecność. Okaże względy twemu milczeniu. Następnym razem -kiedy cię weźmie za rękę, doznasz pocieszenia.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
Epist. 111, s. 982
strona cytatu

Modlitwa jest najlepszą bronią, jaką posiadamy. Jest ona kluczem, który otwiera Serce Boga. Powinieneś mówić do Pana Jezusa również sercem, a nie tylko wargami. Co więcej, w pewnych przypadkach powinieneś mówić do Niego tylko sercem.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
CE, s. 40
strona cytatu

Modlitwa jest przelewaniem naszego serca do Serca Boga... Kiedy jest dobrze przeżywana, porusza Boskie Serce i skłania je coraz bardziej do wysłuchania nas. Zanosząc modlitwę do Boga, starajmy się wylać całą naszą duszę. Wówczas zostanie On pokonany naszymi błaganiami i przyjdzie nam z pomocą.

Kategorie: cytaty o Bogu, Bogach; cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
T, s. 74
strona cytatu

Nie pragnę niczego innego, jak tylko umrzeć lub kochać Boga. Albo śmierć, albo miłość, ponieważ życie bez miłości jest gorsze od śmierci. Jeżeli chodzi o mnie, to nie mógłbym znieść innego życia niż obecne.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Pamiętaj, że matka uczy swoje dziecko chodzić, podtrzymując, je na początku. Potem jednak ono powinno zacząć chodzić już samo. Podobnie Ty -powinieneś kierować się własnym rozumem.

Kategorie: cytaty o umyśle, duszy; cytaty o matce
AdFP, s. 5'5.5
strona cytatu

W życiu duchowym trzeba ciągle iść do przodu i nigdy się nie cofać. W przeciwnym razie stanie się [z nami] tak, jak dzieje się z łodzią, która zamiast płynąć do przodu, zatrzymuje się, a wówczas wiatr ją cofa.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty o umyśle, duszy
strona cytatu

Starajmy się nauczyć tego, aby we wszystkich wydarzeniach ludzkich rozpoznawać i czcić wolę Boga.

Kategorie: cytaty o Bogu, Bogach
Epist. III, s. 55
strona cytatu

Nieszczęśliwymi są ci ludzie, którzy rzucają się w wir trosk światowych; im bardziej kochają świat, tym bardziej mnożą się ich namiętności i nie są zdolni do realizacji swoich planów. Stąd pochodzą ich niepokoje, brak cierpliwości, straszliwe zderzenia powodujące pęknięcia ich serc, które nie biją już miłością bliźniego i miłością świętą. Módlmy się w intencji tych godnych politowania niewdzięczników, aby Jezus Chrystus im przebaczył i swym nieskończonym miłosierdziem pociągnął ich do siebie.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
Epist. III, s. 1092
strona cytatu

Nie niepokój się, kiedy nie możesz odprawiać modlitwy myślnej, przyjmować Komunii świętej i oddawać się wszystkim twoim praktykom pobożności. Staraj się w międzyczasie różnorako uzupełniać zjednoczenie z naszym Panem przez pełne miłości pragnienia, modlitewne akty strzeliste, duchowe Komunie święte.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
strona cytatu

Wystrzegaj się trwogi i niepokoju, ponieważ nic bardziej od nich nie przeszkadza na drodze doskonałości. Córko moja! Zanurz delikatnie, a nie na siłę, swe serce w ranach naszego Pana. Ufaj bardzo Jego miłosierdziu i dobroci. On nigdy cię nie opuści. Nie przestawaj jednak mocno obejmować Jego świętego krzyża.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
Epist. 111, s.707
strona cytatu

Z prostotą kroczcie drogą Pana i nie zadręczajcie waszego ducha. Trzeba, abyście znienawidziły wasze wady, ale czyńcie to z umiarkowaną nienawiścią, a nie gniewnie i nerwowo. (...) Z braku cierpliwości, moje dobre córki, wasze niedoskonałości zamiast zanikać, rozrastają się coraz bardziej, gdyż niepokój i zatroskanie o pozbycie się ich, powoduje ich umocnienie.

Kategorie: cytaty o Bogu, Bogach; cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie; cytaty o umyśle, duszy
Epist. 111, s. 579
strona cytatu

Zobacz też