Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

magia

Widzę rosnący brak zrozumienia tego, czym jest nauka, jak funkcjonuje i jakie są z niej korzyści. Paradoksalnie jest to proces dokładnie odwrotny do tego, który powinien mieć miejsce w obliczu błyskawicznego rozwoju technologii, u której podstaw leży przecież nauka.
Trzeba zdjąć z nauki szatę magii i zlikwidować barierę, która oddziela naukowców od innych ludzi. Każdy powinien rozumieć swoje otoczenie i to, co się wokół dzieje. Każdemu jest potrzebna metoda naukowa i elementarna zdolność myślenia w sposób naukowy. Takie podejście do życia byłoby bardzo pomocne.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe
Aleksander Wolszczan
strona cytatu
powiązane hasła: magia

To [komputer] bierze bardzo proste do zrozumienie instrukcje: "pobierz numer, dodaj do numeru, umieść rezultat tutaj, zauważ jeżeli jest więszy niż inny numer" - lecz wykonuje je powiedzmy milion razy na sekundę. Przy takiej prędkości rezultaty wydają się magią.

Kategorie: cytaty obserwacje
Steve Jobs
strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty dla informatyków; it; magia

Czuję się na maksa gwiazdą. Powiem więcej – czuję się ikoną pop kultury, magicznym zjawiskiem i wszystkim tym, co najlepsze.

Kategorie: cytaty o sobie
Doda
strona cytatu
powiązane hasła: magia

Bond to dla mnie rzecz święta. Wychowałem się na tych filmach i dla mnie ciągle pełne są one niesamowitej magii. Gdybym zobaczył, jak to wygląda od kuchni, magia zniknęłaby bezpowrotnie. Dlatego masz moje słowo: owszem, kupię bilet na każdy następny film z agentem 007, choćby i za ostatnie pieniądze, ale sam nigdy w życiu go nie zagram.

Kategorie: cytaty o sobie
Colin Farrell
Źródło: Wywiad, Stopklatka, 2005 r. (http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=23564)
strona cytatu
powiązane hasła: James Bond; magia

Zobacz też