Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o muzyce

Anonim


473 cytaty, 6 cytatów o muzyce

Edyta Górniak


28 cytatów, 5 cytatów o muzyce

Ludwig van Beethoven


10 cytatów, 5 cytatów o muzyce

O.S.T.R.


34 cytaty, 4 cytaty o muzyce

Platon


78 cytatów, 4 cytaty o muzyce

Axl Rose


14 cytatów, 4 cytaty o muzyce
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o muzyce
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Wiem, że są zespoły, które uważa się za zbawców rocka, ale moim zdaniem to tylko amatorzy, którzy nie mają pojęcia, skąd bierze się muzyka. Gdybym urodził się wtedy, kiedy oni, nigdy w życiu nie odważyłbym się zostać muzykiem. Prawdopodobnie zająłbym się matematyką. To mogłoby mnie interesować. Albo architekturą. Coś w tym stylu.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o muzyce
Bob Dylan
strona cytatu

Muzyka soul jak to się mówi muzyka duszy, dawana tak spod serca, w dziedzinie muzyki rozrywkowej, to jest nie tylko wymysł ostatnich lat. Mnie się zdaje, że po prostu muzyka duszy była zawsze przekazywana najpierw przez muzykę poważną też od duszy, natomiast teraz jest może to najbardziej forma drapieżna, i najbardziej jakaś kontrowersyjna w obecnych czasach. I to, że śpiewają ją długowłosi, czy to że śpiewają w sposób gardłowy to już jest historia mnie się wydaje ich osobista, jest to subiektywne ujęcie tego co się chce przekazać właśnie spod serca.

Kategorie: cytaty o muzyce
Marek Grechuta
O muzyce soul. Źródło: Rozmowa Jacka Stwory z Markiem Grechutą w audycji "Diariusz krakowski" (Radio Kraków, 1969), https://www.youtube.com/watch?v=PdztaG-_74c
strona cytatu

Są młodzi ludzie, którzy dostrzegają ponadczasową wartość formy, a więc i jej ciężar gatunkowy. Trzeba być naprawdę bardzo cynicznym i głupim, a dodatkowo głuchym, by nie docenić piosenek Marka Grechuty, mimo że są one dalekie od rewolucyjnej formuły rocka.

Kategorie: cytaty o kulturze i sztuce; cytaty o muzyce
Czesław Niemen
strona cytatu

Rzeczywiście muzyka podejrzewam nie ma granic, że jeżeli ktoś kocha to co robi, to może to robić z pełną świadomością tego co robi, z odpowiedzialnością, i to żeby ludziom się podobało. A przecież my gramy dla ludzi, my chcemy ludziom dać jak najwięcej relaksu, jak najwięcej radości, to jest nasza praca. Wtedy kiedy oni odpoczywają, my musimy dla nich pracować.

Kategorie: cytaty o muzyce
Krzysztof Krawczyk
Źródło: wywiad dla TV Chrzanowskiej, https://www.youtube.com/watch?v=huCXiTxex8c
strona cytatu

Led Zeppelin jest najlepszy. Robert Plant to jeden z najbardziej oryginalnych wokalistów naszych czasów. Jako zespół rockowy, zasługują na swój sukces.

Kategorie: cytaty o muzyce
Freddie Mercury
strona cytatu

Zobacz też