Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Arthur C. Clarke

Arthur C. Clarke

Sir Arthur Charles Clarke był zasłużonym Angielskim pisarzem fantastycznonaukowym. W swojej twórczości zajmował się dziedziną eksploracji przestrzeni kosmicznej. Niektore jego koncepcje zostały realnie wykorzystane. Na podstawie jego powieści "2001: Odyseja kosmiczna" powstał film Stanleya Kubricka o tym samym tytule, gdzie Arthur C. Clark był współtwórcą scenariusza.

• Profesje Arthura C. Clarke'a: pisarz; pisarz science fiction • Narodowość: brytyjska; angielska
• Data urodzenia: niedziela, 16 grudnia 1917 • Data śmierci: środa, 19 marca 2008
• Cytaty z książek Arthura C. Clarke'a: 2001: Odyseja kosmiczna; 2010: Odyseja druga; 2061: Odyseja trzecia; 3001: Odyseja kosmiczna - finał

Wybierz cytaty Arthura C. Clarke'a według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Arthur C. Clarke
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Arthura C. Clarke'a:

Jeśli ktoś może żyć na Manhattanie, może żyć wszędzie.

strona cytatu
powiązane hasła: Nowy Jork

Po raz pierwszy tak wiele uwagi poświęca się przyszłości, co zakrawa trochę na ironię, bo przyszłości możemy wcale nie mieć.

Kategorie: cytaty o przyszłości
strona cytatu

Każdą rewolucyjną ideę można podsumować trzema fazami – to niemożliwe, nie będę marnować czasu – to możliwe, ale nie warte zachodu – mówiłem przez cały czas, że to był dobry pomysł.

Kategorie: cytaty motywacyjne
strona cytatu

Jeśli starszawy, uznany naukowiec mówi, że coś jest możliwe, niemal z pewnością ma rację, lecz jeśli mówi, że to jest niemożliwe, najprawdopodobniej się myli.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe
strona cytatu

Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

Kategorie: cytaty filozoficzne
strona cytatu

Stwierdził, że to zarówno smutne i fascynujące, że tylko poprzez sztuczne obrazy wideo mogła nawiązać kontakt z realnym światem.

strona cytatu
powiązane hasła: iluzja
Cytaty pochodzi z: 2061: Odyseja trzecia

Nie ważne czy nasza budowa opiera się na węglu czy na silikonie, nie robi to fundamentalnej różnicy; każdy z nas powinien być traktowany z odpowiednim szacunkiem.

strona cytatu
powiązane hasła: szacunek
Cytaty pochodzi z: 2010: Odyseja druga

Wyobraź sobie, że jesteś pozaziemską inteligencją, zainteresowaną jedynie weryfikowalnymi prawdami. Odkrywasz gatunek, który podzielił się na tysiące - nie, teraz miliony - grup plemiennych, posiadających niesamowitą różnorodność poglądów na temat pochodzenia wszechświata, i sposobów zachowywania się w nim.

Mimo, że wiele z tych grup ma wspólne pomysły, nawet wtedy, gdy pokrywają się w 99%, pozostały jeden procent wystarczy, aby się nawzajem zabijały i torturowały, z powodu trywialnych różnic, zupełnie bez znaczenia dla kogoś z zewnątrz.

Jak wyjaśnić tak irracjonalne zachowania (...) religia jest produktem ubocznym strachu - reakcją na tajemniczy, i często wrogi wszechświat. Przez większość ludzkiej prehistorii mogło to być złem koniecznym, ale dlaczego tego zła było o wiele więcej, niż to było potrzebne, i dlaczego to zło przetrwało, kiedy było już zbędne?

Kategorie: cytaty socjologiczne; cytaty o złu; cytaty o kosmosie, wszechświecie; cytaty o człowieku, ludziach; cytaty antyreligijne
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 3001: Odyseja kosmiczna - finał

Zobacz też