Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Owidiusz: Prędzej na wiosnę zamilkną ptaki, niż kobieta oprze się...

Nieco podobne cytaty

Posłowie będą mówić: „in vitro, czy nie in vitro”. Przecież kobieta to nie krowa za przeproszeniem. To nie inseminacja jest! (...) No właśnie, to nie może być inseminacja! Nazywają „in vitro”, nazywają zabicie dziecka „aborcja, zabieg”. Nazywajmy jak to jest – to jest zabicie!

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty polityczne, o polityce
Tadeusz Rydzyk
strona cytatu

Socjaliści nie tylko zajmują się zdrowym robotnikiem. I owszem, pragną oni także uchronić od nędzy robotnika chorego. Chcą, aby wszędzie był obowiązek należenia do Kas Chorych, gdzie za parę centów tygodniowej opłaty, robotnik dostanie dobrego lekarza, lekarstwo i zapomogę pieniężną przez cały czas choroby. Nadto dążą do tego, aby każdy robotnik, który został kaleką brał utrzymanie aż do śmierci, a choćby nawet nie okaleczał, tylko się postarzał, aby w starości już bez pracy pobierał pensję i nie lękał się nędzy po całym życiu uczciwej pracy. Dziecko powinno też być otoczone opieką całego narodu, mieć za darmo szkołę, i w tej szkole głodu nie cierpieć, aby móc się uczyć z korzyścią dla siebie; kobieta powinna daleko lżej pracować niż mężczyzna i być oszczędzaną, wtedy, kiedy wydaje na świat dzieci.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty polityczne, o polityce; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Ignacy Daszyński
Źródło: Pogadanka o socjalizmie, „Latarnia”, Nr 1/1900
strona cytatu

Ja jestem liberałem – i uważam, że kobieta, która chce pracować poza domem, powinna mieć takie prawo. Sprzeciwiam się tylko sztucznemu subwencjonowaniu tej pracy, poprzez np. podatek progresywny i subwencje do komunikacji zbiorowej oraz nieustanną propagandę, utrzymującą, że kobieta „powinna pracować” (jakby zajmowanie się domem nie było pracą!).

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o sobie
Janusz Korwin-Mikke
Źródło: z blogu JKM, 22 października 2008 r.
strona cytatu

Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy.

Kategorie: śmieszne cytaty; cytaty o mężczyznach; cytaty o kobietach
Janusz Korwin-Mikke
Z blogu JKM.
strona cytatu

Jakże odpychająca ta George Sand! Czy to aby na pewno kobieta? Skłonny jestem w to wątpić.

Kategorie: cytaty o kobietach
Fryderyk Franciszek Chopin
Chopin po pierwszym spotkaniu z George Sand w 1836 roku, która później stała się towarzyszką jego życia.
strona cytatu

Zobacz też