Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Wdzięczność przynosi szacunek pozwalając nam doświadczać epifani /dośw. mistyczne - przyp. tłumacza/. Te transcendentalne momenty chwały zmieniają na zawsze nasze doświadczenie życia i świata.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty socjologiczne; cytaty radzące; cytaty o umyśle, duszy; cytaty życiowe, o życiu; cytaty o świecie
John Milton
Ang,: "Gratitude bestows reverence, allowing us to encounter everyday epiphanies, those transcendent moments of awe that change forever how we experience life and the world."

Nieco podobne cytaty

Ludzkość zyskuje więcej, pozwalając żyć każdemu wedle jego upodobania, niż zmuszając każdego, by żył wedle upodobania pozostałych.

Kategorie: cytaty o wolności
John Stuart Mill
Źródło: O wolności
strona cytatu

Administracja Busha od początku broniła interesów ludzi najbogatszych, lekceważyła ochronę środowiska i działała w sposób skrajnie nieodpowiedzialny w polityce finansowej. Obronie interesów najbogatszych służyły cięcia podatkowe. Interesom korporacyjnym – polityka, którą nazywam „wyciśnijmy z Ameryki, ile się da”. Jej przejawem jest dążenie do eksploatacji złóż ropy nawet tam, gdzie przynosi to katastrofalne skutki dla środowiska – np. na Alasce. Taką politykę może prowadzić tylko ktoś, kogo nie obchodzą przyszłe pokolenia Amerykanów, kto ma na uwadze jedynie interesy korporacji.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Ameryce
Joseph Eugene Stiglitz
Źródło: gospodarka.gazeta.pl, 20 stycznia 2007
strona cytatu

Zawsze czułem szacunek dla Krakowa. Uważam go bardziej za stolicę Polski niż Warszawę. Moim zdaniem, powinno przenieść się stolicę do Krakowa.

Kategorie: cytaty o sobie
Lech Wałęsa
Źródło: Wprost, 28 sierpnia 2005
strona cytatu

Ja bym na to spotkanie nie przyszedł, bo były już kilkakrotnie takie rozmowy kończyły się niczym lub wręcz awanturą. Czy to brak szacunku do głowy państwa? A czy prezydent zarzucając premierowi, że chce, by biedni umierali pod szpitalami i zapowiadając weto do ustawy emerytalnej, wyrażał szacunek do szefa rządu?

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje
Stefan Niesiołowski
na temat konfliktu rząd - prezydent
strona cytatu

Och Jarosławie, cóż byśmy poczęli bez Ciebie? Jaki los nam gotujesz każdego dnia?! Jak pięknie ścielesz nam drogę do zwycięstwa?! Jak mamy wyrazić naszą dozgonną wdzięczność? Bez Ciebie wszystko jest takie czarne i smutne!

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; śmieszne cytaty; cytaty Ironiczne
Janusz Palikot
O wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla „Gazety Polskiej”. Źródło: Blog Janusza Palikota (wpis z 29 lipca 2009 r.).
To jest cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
strona cytatu

Musicie być mocni. Drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć... Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest...

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; o wierze cytaty
Jan Paweł II
Homilia wygłoszona na krakowskich Błoniach w 1979 roku.
strona cytatu

Kiedy natomiast osiągniemy ten najwyższy poziom, owo kontaktowanie się ze światem poprzez zmysły stanie się tylko jedną z możliwości. Wówczas zaczniemy doświadczać go na zasadzie wibracji, jakbyśmy mieli radar... Będziesz wtedy świadom tego, co się dzieje we wszystkich czasach i miejscach, ponieważ będziesz tego częścią, a nie dlatego, że twoje oczy to dostrzegą albo uszy usłyszą. To właśnie jest oświecenie.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty religijne, o religii
Lama Ole Nydahl
Lama Ole o oświeceniu.
strona cytatu
powiązane hasła: oświecenie
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Dyscyplina jest duszą armii. Zmienia małe liczby w groźne; dostarcza sukces słabym i szacunek wszystkim.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie
George Washington (Jerzy Waszyngton)
Źródło: z listu do Kapitanów Virginia Regiments. Ang.: "Discipline is the soul of an army. It makes small numbers formidable; procures success to the weak and esteem to all."
strona cytatu

Przede wszystkim nauczył mnie szacunku do wszystkich ludzi. Do starszych, młodszych, większych, mniejszych, bogatszych i biedniejszych. Tego często brakuje dzisiejszej młodzieży. Tak samo traktuję panią w supermarkecie, jak prezesa jakiejś firmy. Każdemu mówię dziękuję, do widzenia, przepraszam, nie jestem arogancki ze względu na to, że ja byłem mistrzem, a komuś się nie udało. To właśnie wyniosłem z boksu, w którym szacunek miałem do wszystkich swoich przeciwników.

Kategorie: cytaty o sporcie; cytaty o sobie
Dariusz Michalczewski
O tym co nauczył go sport
strona cytatu

Zobacz też