Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o Ameryce

Mitt Romney


23 cytaty, 9 cytatów o Ameryce

Barack Obama


21 cytatów, 5 cytatów o Ameryce

Thomas Woodrow Wilson


24 cytaty, 5 cytatów o Ameryce

Hugo Chávez


31 cytatów, 5 cytatów o Ameryce

Joseph Eugene Stiglitz


17 cytatów, 4 cytaty o Ameryce

Fidel Castro


27 cytatów, 4 cytaty o Ameryce
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o Ameryce
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Jestem bardzo zaniepokojony rozprzestrzenianiem się broni, faktem, że tak wielu ludzi w Stanach Zjednoczonych nosi broń. To oczywiście w znacznym stopniu przyczynia się do problemów z przestępczością, które mamy. Jestem pewien, że w Stanach Zjednoczonych należy wzmocnić przepisy dotyczące broni.

Kategorie: cytaty o Ameryce
Harrison Ford
Źródło: imdb
strona cytatu
powiązane hasła: broń

Mamy natomiast wielkie problemy z kulturą polityczną. (...) Mieszkałem w Ameryce przez dwa miesiące. Spotykałem się z różnymi politykami i byłem zdumiony tym, w jakiej przyjaznej atmosferze rywale polityczni rozmawiają ze sobą, jedzą kolację i dyskutują. Bez sarkazmu, bez złośliwości, bez wzajemnych ataków. To mnie strasznie zaskakiwało, bo w Czechach jestem przyzwyczajony do czegoś zupełnie innego.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Ameryce; cytaty o Czechach
Vaclav Havel
strona cytatu

Świat zawsze był pod większym wrażeniem potencjału naszej siły, niż przykładu jej wykorzystania.

Kategorie: cytaty o Ameryce
Bill Clinton
Na konwencji demokratów, 27 sierpnia 2008 r.
strona cytatu

Naszej demokracji nie tylko musi zazdrościć świat, ale i musi być motorem naszej własnej odnowy. Nie ma nic złego w Ameryce, czego nie można by wyleczyć tym, co jest dobre w Ameryce.

Kategorie: cytaty pochwalne; cytaty o Ameryce
Bill Clinton
Mowa inauguracyjna, 20 stycznia 1993 r.
strona cytatu

Ameryka okazała się dobrze przygotowana do roli światowego lidera. Uzasadnione jest więc nazywanie tego stulecia wiekiem Ameryki. W XXI w. wkraczamy z poczuciem, że podstawowe wartości – wolność, demokracja, równość szans – nigdy nie były tak dobrze ugruntowane jak obecnie.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty pochwalne; cytaty o Ameryce
Bill Clinton
Z orędzia noworocznego
strona cytatu

Od kiedy zostałem politykiem, ludzie przeważnie prywatnie zwierzali mi się ze swoich poglądów. Część z największych ludzi w Stanach Zjednoczonych, w dziedzinach handlu i produkcji, boi się kogoś lub czegoś. Wiedzą że jest gdzieś potęga, tak zorganizowana, tak wyrafinowana, tak czujna, tak powiązana, tak absolutna, tak przenikająca, że lepiej mówić szeptem gdy się ją krytykuje. Wiedzą że Ameryka nie jest miejscem, o którym można rzec jak dawniej, że człowiek może wybrać swoje powołanie i dążyć do celu tak długo jak jego zdolności mu pozwalają; ponieważ dziś jeśli wejdzie w pewne dziedziny, istnieją organizacje, które użyją swoich środków, aby przeszkodzić mu w zbudowaniu biznesu, jeśli sobie tego nie życzą. Organizacje te usuną mu grunt spod nóg i zamkną rynek dla niego. Jeśli zacznie sprzedawać do sklepów, wówczas monopol zablokuje handel z tymi sklepami i ci sprzedawcy ze strachu nie kupią produktów z nowego biznesu.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o Ameryce
Thomas Woodrow Wilson
Źródło: "The New Freedom"
strona cytatu

Zobacz też