Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty Hiszpanów

Zobacz listę Hiszpanów

Cytaty Hiszpanów wg. profesji

Zawsze mówię "Nie wierzę w Boga, wierzę w Al Pacino" - i to prawda. Jeśli kiedykolwiek dostanę telefon z pytaniem „Chciałbyś pracować z Pacino?” to zwariuję.

Kategorie: cytaty o sobie
Javier Bardem
To jest cytat o Alu Pacino, zobacz cytaty o Alu Pacino
strona cytatu

Wszystkie dobre filmy są oparte na tym, jak historia została opowiedziana. Nie da się dobrego filmu zrobić ze złym scenariuszem, to na pewno, nieważne kto to robi.

Kategorie: cytaty o filmach
Javier Bardem
strona cytatu

Cała ta praca, którą zwykle wykonuję: wyobrażanie sobie przeszłości, okoliczności postaci, w tym przypadku jej nie wykonałem. Wszyscy widzieliśmy go jako siłę natury, ucieleśnienie przemocy.

Kategorie: cytaty o sobie
Javier Bardem
O postaci psychopatycznego mordercy Antona Chigurha granego przez Javiera w filmie "To nie jest kraj dla starych ludzi"
strona cytatu

Mieszkam w Hiszpanii. Oskary to coś, co jest w telewizji w niedzielę wieczorem, w zasadzie bardzo późno w nocy. Nie oglądasz, po prostu czytasz wiadomości, aby zobaczyć, kto wygrał, a kto przegrał... Nagroda jest ważna, aby przyciągnąć ludzi do kina. To jedyne, i główne znaczenie jakiejkolwiek nagrody.

Kategorie: cytaty o filmach
Javier Bardem
strona cytatu

Jestem zakochany w mojej nauczycielce angielskiego. Wiele lekcji mieliśmy w łóżku.

Kategorie: cytaty o sobie
Javier Bardem
O swojej dziewczynie Cristinie, źródło: imdb.com
strona cytatu

Patrząc na ludzi przybywających do Europy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że ci, którzy się integrują, to nie muzułmanie. Integracja udaje się tym, którzy stawiają prawo ponad religię. A ci, którzy decydują się na życie w kulturze, której podstawą jest religia, będą mieli problemy. W szkole i innych instytucjach Republiki.

Kategorie: cytaty o Francji; cytaty antyreligijne
Jean Reno
Źródło: Wywiad dla "El Mundo"
strona cytatu

Kuchnie wielkich restauracji to miejsca niezwykłe. Radzę każdemu, jeśli tylko ma okazję, żeby pozdrowił szefa kuchni. Obok pieca zawsze znajduje się stół. Zasiada przy nim szef kuchni, który jada ze swoją rodziną lub przyjaciółmi i obserwuje pracę brygady pomagierów. To jest to! Uwielbiam ten balet i kuchennych tancerzy, którzy pracują w pozornym bałaganie. Mimo to wszystko jest obliczone co do milimetra i co do sekundy.

Kategorie: cytaty kulinarne, o gotowaniu
Jean Reno
strona cytatu

To przy stole załatwia się wiele spraw i nawiązuje przyjaźnie. Przecież rzadko jemy z tymi, których nie lubimy. Jedzenie w szczególny sposób określa zatem naszą postawę wobec świata. A skoro tak, nabrzmiewają nasze emocje, w zależności od tego, z kim wspólnie jemy albo dla kogo gotujemy.

Kategorie: cytaty radzące; cytaty kulinarne, o gotowaniu; cytaty o emocjach
Jean Reno
strona cytatu

Mogę gdzieś wejść i stworzyć dobrą atmosferę. Nauczyłem się wcześniej tego, kiedy studiowałem aktorstwo. Jedną z rzeczy którą mnie nauczyli, było to, jak wysyłać pozytywne sygnały kiedy wchodzisz do pokoju. Ciesze się, że się tego nauczyłem.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty motywacyjne; cytaty o aktorstwie
Jean Reno
strona cytatu

Zobacz też