Cukrownia będzie przekształcała materiały prawie tak samo, jak robią to zwierzęta i rośliny. Przez jedną bramę będziecie do niej wozić: buraki, węgiel, wapno i tak dalej. Te buraki opłuczecie wodą jak śliną, rozetrzecie je na miazgę żelaznymi zębami, wyciśniecie z nich sok...W innym aparacie, który, mówiąc nawiasowo, jak nasze płuca będzie pochłaniał mnóstwo tlenu, poddacie buraczany sok podniesionej temperaturze...Potem będziecie go łączyli z wapnem, węglem, będziecie przeciskali przez walce centryfugalne, a nareszcie odparujecie i odlejecie w formy cukier, który – wyjedzie na świat drugą bramą.
Druga rewolucja przemysłowa stworzyła przewagę Stanów Zjednoczonych, wzmocnioną przez trzecią rewolucję przemysłową: erą komputerów. Teraz obserwujemy walkę o to, kto będzie liderem czwartej rewolucji przemysłowej. Musimy uznać, że nawet jeśli wyznajemy różne filozofie, łączą nas wspólne interesy.
Myślę, że czwarta rewolucja przemysłowa stworzy świat, w którym będziemy mieć mniejsze zapotrzebowanie na siłę roboczą, a produkcję będzie można w dużym stopniu zrobotyzować. Pytanie, na które musimy odpowiedzieć, brzmi: Jaki jest cel życia? Do tej pory cel naszego życia określaliśmy jako produkcję i konsumpcję. Być może teraz przejdziemy od tej narracji do dzielenia się i troski. Widać już pierwsze oznaki. Kiedy rozmawiam z młodymi ludźmi, to nie marzą już o posiadaniu dużej willi. Są znacznie mniej uzależnieni od konsumpcji. To właśnie ta generacja zmusi firmy do pójścia w ich ślady.
Wygląda na to, że przemysł kosmetyczny uznał fenomen podróży za pomniejszoną kopię życia osiadłego, jego zabawną, nieco infantylną miniaturę.
Produkcja węgla jest równie ważna dla przyszłości Polski jak ofiara z życia, złożona na jej granicach. Znacznie trudniej i mniej bohatersko jest żyć dla kraju, niż za niego umrzeć.
Naprawdę zachęcam innych producentów, do wprowadzenia na rynek samochodów elektrycznych. To dobra rzecz, a oni muszą wprowadzić to na rynek, i z każdą generacją produkować coraz lepsze i lepsze samochody elektryczne, i to będzie skutkować w przyszłości osiągnięciem przez ludzkość zrównoważenia transportu. Szkoda, że ta produkcja nie rośnie szybciej, niż aktualnie.
Przed rokiem 1929 rezerwy amerykańskich firm były tak wielkie, że już choćby to jedno mogło prawdopodobnie wywołać kryzys.
Moda jest najskuteczniejszą bronią przemysłu tekstylnego przeciw ciągle rosnącej trwałości materiału.
Świat zmienia się bardzo szybko. Duży już nigdy nie pobije małego. To szybki będzie pobijał wolnego.
Ambicją pracodawcy, jako przywódcy, powinno być płacenie lepszych zarobków, niż w którymkolwiek podobnym przedsiębiorstwie, a ambicją robotnika powinno być umożliwienie tego.
My wchodzimy i trzęsiemy rynkiem, bo robimy to inaczej, myślę, że rynek jest całkiem inny po zaatakowaniu przez Virgin.
Wiele firm wybrało redukcję i być może to było dla nich właściwe. My wybieramy inną ścieżkę. Wierzymy, że dając klientom świetne produkty będą oni nadal otwierać swoje portfele.
Największym potencjałem Europy jest wiedza, wykształcenie i umysł ludzki. Z drugiej strony jest Afryka, która ma złoża i bogactwo w ziemi, ale brakuje jej tego, co ma Europa. Afryka w sposób naturalny powinna mieć nas za partnerów.
Pracodawca generalnie ma takich pracowników na jakich zasługuje.
Ropa jest jak dzikie zwierzę, kto ją pochwyci to ją ma.
W czasach gwałtownych przemian doświadczenie będzie Twoim największym wrogiem.
Praca dla wielkiej firmy jest jak wejście do pociągu. Zamierzasz poruszać się 60 mil na godzinę, czy też pociąg będzie poruszać się 60 mil na godzinę a ty będziesz siedzieć w miejscu?
Formuła sukcesu: wstawaj wcześnie, pracuj ciężko, znajduj olej.
Powinien istnieć elastyczny rynek pracy, nie za duża ochrona przez zwolnieniami, by przedsiębiorstwa chciały zatrudniać. Najlepiej, żeby nie było płacy minimalnej lub przynajmniej by nie była zbyt wysoka, gdyż wówczas część najniżej kwalifikowanych pracowników nie znajduje pracy. I oczywiście jak najmniejsze obciążenia podatkowe i regulacyjne, które mogłyby zniechęcać pracodawców do tworzenia miejsc pracy.
Co wy uważacie za słuszne lub sprawiedliwe, to nie ma znaczenia. Idzie o to, co jest konieczne i nieuniknione w danym systemie produkcji.