Jedynym sposobem na wykonanie wielkiego dzieła, jest kochanie tego co się robi.
Wielkich rzeczy w biznesie nigdy nie dokonuje jedna osoba. Wykonuje je zespół ludzi.
Nie da się połączyć kropek patrząc w przyszłość; można je połączyć tylko patrząc wstecz. Musisz więc ufać, że kropki w jakiś sposób połączą się w przyszłości. Musisz w coś wierzyć - w swoje jelita, przeznaczenie, życie, karmę, cokolwiek. To podejście nigdy mnie nie zawiodło i odmieniło całe moje życie.
Technologie tak jakby zawierają się w cyklach. Mają swoje wiosny, lata i jesienie, a potem idą na cmentarz. Staramy się wybierać rzeczy, które są na etapie w wiosny, i jeśli wybierze się mądrze, można zaoszczędzić sobie ogromną ilość pracy zamiast próbować zrobić wszystko.
W swoich wczesnych latach, Apple było 90 dni od bankructwa.
Teraz patrzę na ludzi w dłuższej perspektywie. Innymi słowy, jeśli widzę, że coś nie jest zrobione dobrze, moją pierwszą reakcją nie jest to aby rozwiązać problem (...) Raczej co muszę zrobić, aby pomóc osobie, która schrzaniła, aby nauczyła się, zamiast jak rozwiązać problem. Czasami jest to bolesne, a ja nadal mamy ten instynkt, aby rozwiązać problem, ale to patrzenie na ludzi w dłuższej perspektywie jest prawdopodobnie największą rzeczą, która się zmieniła.
W telewizji interesujące jest, że wydaje się, iż zawsze stara się dopasować do najniższego wspólnego mianownika.
Myślę, że większość ludzi twórczych chce wyrazić wdzięczność za to, że może wykorzystać pracę tych, którzy byli przed nami. Nie wynalazłem języka ani matematyki, z których korzystałem. Wytwarzałem bardzo niewiele z rzeczy, które jem, i w ogóle żadnych ubrań. Wszystko, co robię, opiera się na pracy innych przedstawicieli naszego gatunku, na których barkach stoimy. Wielu z nas chce się temu gatunkowi odwdzięczyć i dodać coś do wspólnej puli.
Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.
W DNA Apple tkwi przekonanie, że technologia to za mało. Wierzymy, że dopiero technologia połączona z humanizmem daje wyjątkowe rezultaty.
Niektórzy mówią: "Dajmy klientowi, czego chce". Ale to nie jest moje podejście. Naszym zadaniem jest ustalić, czego klient będzie chciał, zanim tego zapragnie. To chyba Henry Ford powiedział "Gdybym pytał klientów, czego chcą, powiedzieliby, ze szybszego konia!". Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażę. Dlatego właśnie nigdy nie opieram się na badaniach rynku. Naszym zadaniem jest odczytać to, co nie zostało jeszcze zapisane.
Nie robi się planów dalej niż na rok, a to źle. Trzeba się zmusić do planowania, jakby miało się przed sobą jeszcze wiele lat życia.
Z moją wiarą w Boga jest mniej więcej pół na pół (...). Przez większość życia uważałem, że za naszym istnieniem musi się kryć coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. (...) Lubię myśleć, że po śmierci coś z człowieka zostaje (...). Dziwnie się czuję, myśląc, że zbiera się te wszystkie doświadczenia, może trochę mądrości, a potem to wszystko znika. Dlatego bardzo chciałbym wierzyć, że coś pozostaje, że może nasza świadomość nie umiera. (...) Z drugiej strony jednak może to działa jak prosty przełącznik (...). Pstryk! I cię nie ma. (...) Może właśnie dlatego nigdy nie chciałem umieszczać wyłączników w urządzeniach Apple.
Nic nie zabija humoru tak skutecznie, jak ogólna i nudna prawda.
...jeśli nie poświęcasz czasu na rodzenie się, czas zajmuje ci umieranie...
Starzy ludzie siadają i pytają: `Co to jest?` a młodzi pytają: `Co mogę przy pomocy tego zrobić?`.
Powodem dla którego nie zrobimy tabletu z 7-calowym ekranem nie jest kwestia ceny, tylko to, iż uważamy że nie można stworzy dobrego tabletu z 7-calowym ekranem.
To [komputer] bierze bardzo proste do zrozumienie instrukcje: "pobierz numer, dodaj do numeru, umieść rezultat tutaj, zauważ jeżeli jest więszy niż inny numer" - lecz wykonuje je powiedzmy milion razy na sekundę. Przy takiej prędkości rezultaty wydają się magią.
W przyszłości najbardziej przekonującym powodem dla ludzi do kupienia komputera będzie podłączenie go do ogólnokrajowej sieci komunikacyjnej. Jesteśmy na początku etapu który będzie prawdziwym przełomem dla ludzi - taki jakim był telefon.
Ogólnie rzecz biorąc nowa technologia niekoniecznie zastąpi starą technologię, tylko uczyni ją nieaktualną - z definicji, jednak prędzej czy później ją zastąpi. To jest jak z ludźmi którzy mieli czarno-białe TV kiedy weszła kolorowa - zastanawiali się czy nowa technologia jest warta aby wkładać w nią pieniądze.