Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Tło: GPA Photo Archive, CC BY 2.0 via Flickr
Steve Jobs
Foto: Ben Stanfield, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Steve Jobs

Steven Paul Jobs (1955 - 2011) - współtwórca firmy Apple, wizjoner rozwoju nowych technologii.

Powiązane tematy: Cytaty dla informatyków

• Profesje Steve Jobsa: przedsiębiorca, businessman, inwestor • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: czwartek, 24 lutego 1955 • Data śmierci: środa, 5 października 2011

Wybierz cytaty Steve Jobsa według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Steve Jobs
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Steve Jobsa:

W telewizji interesujące jest, że wydaje się, iż zawsze stara się dopasować do najniższego wspólnego mianownika.

strona cytatu
powiązane hasła: telewizja

Myślę, że większość ludzi twórczych chce wyrazić wdzięczność za to, że może wykorzystać pracę tych, którzy byli przed nami. Nie wynalazłem języka ani matematyki, z których korzystałem. Wytwarzałem bardzo niewiele z rzeczy, które jem, i w ogóle żadnych ubrań. Wszystko, co robię, opiera się na pracy innych przedstawicieli naszego gatunku, na których barkach stoimy. Wielu z nas chce się temu gatunkowi odwdzięczyć i dodać coś do wspólnej puli.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty biznes, firma; cytaty o pracy; cytaty o świecie
strona cytatu

W DNA Apple tkwi przekonanie, że technologia to za mało. Wierzymy, że dopiero technologia połączona z humanizmem daje wyjątkowe rezultaty.

Kategorie: cytaty biznes, firma
strona cytatu

Niektórzy mówią: "Dajmy klientowi, czego chce". Ale to nie jest moje podejście. Naszym zadaniem jest ustalić, czego klient będzie chciał, zanim tego zapragnie. To chyba Henry Ford powiedział "Gdybym pytał klientów, czego chcą, powiedzieliby, ze szybszego konia!". Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażę. Dlatego właśnie nigdy nie opieram się na badaniach rynku. Naszym zadaniem jest odczytać to, co nie zostało jeszcze zapisane.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty biznes, firma
strona cytatu

Z moją wiarą w Boga jest mniej więcej pół na pół (...). Przez większość życia uważałem, że za naszym istnieniem musi się kryć coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. (...) Lubię myśleć, że po śmierci coś z człowieka zostaje (...). Dziwnie się czuję, myśląc, że zbiera się te wszystkie doświadczenia, może trochę mądrości, a potem to wszystko znika. Dlatego bardzo chciałbym wierzyć, że coś pozostaje, że może nasza świadomość nie umiera. (...) Z drugiej strony jednak może to działa jak prosty przełącznik (...). Pstryk! I cię nie ma. (...) Może właśnie dlatego nigdy nie chciałem umieszczać wyłączników w urządzeniach Apple.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o Bogu, Bogach
Źródło: książka Steve Jobs Waltera Isaacsona
strona cytatu

...jeśli nie poświęcasz czasu na rodzenie się, czas zajmuje ci umieranie...

Kategorie: cytaty o śmierci
Źródło: książka Steve Jobs Waltera Isaacsona
strona cytatu

Powodem dla którego nie zrobimy tabletu z 7-calowym ekranem nie jest kwestia ceny, tylko to, iż uważamy że nie można stworzy dobrego tabletu z 7-calowym ekranem.

Ang.: "The reason we wouldn't make a seven-inch tablet isn't because we don't want to hit a price point, it's because we don't think you can make a great tablet with a seven-inch screen."
strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty dla informatyków

To [komputer] bierze bardzo proste do zrozumienie instrukcje: "pobierz numer, dodaj do numeru, umieść rezultat tutaj, zauważ jeżeli jest więszy niż inny numer" - lecz wykonuje je powiedzmy milion razy na sekundę. Przy takiej prędkości rezultaty wydają się magią.

Kategorie: cytaty obserwacje
strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty dla informatyków; it; magia

W przyszłości najbardziej przekonującym powodem dla ludzi do kupienia komputera będzie podłączenie go do ogólnokrajowej sieci komunikacyjnej. Jesteśmy na początku etapu który będzie prawdziwym przełomem dla ludzi - taki jakim był telefon.

Kategorie: cytaty o przyszłości
Steve Jobs o przyszłości w przededniu powstania internetu.
strona cytatu

Ogólnie rzecz biorąc nowa technologia niekoniecznie zastąpi starą technologię, tylko uczyni ją nieaktualną - z definicji, jednak prędzej czy później ją zastąpi. To jest jak z ludźmi którzy mieli czarno-białe TV kiedy weszła kolorowa - zastanawiali się czy nowa technologia jest warta aby wkładać w nią pieniądze.

Kategorie: cytaty socjologiczne
strona cytatu

Spotkałem Woz-a [Steve Wozniak] w garażu znajomego kiedy miałem 13 lat. On miał około 18, był w sumie pierwszą osobą, która wiedziała o elektronice więcej niż ja wtedy. Zostaliśmy dobrymi przyjaciółmi, bo mieliśmy wspólne zainteresowania i poczucie humoru, zrobiliśmy razem wiele kawałów.

strona cytatu

Sądzimy, że Mac będzie się sprzedawał w "zillionach", ale nie robiliśmy Maca dla innych, zbudowaliśmy go dla siebie. Jesteśmy grupą ludzi która oceni czy był dobry czy nie, zamierzamy wyjść do ludzi i badać rynek bo po prostu chcemy zbudować najlepszą rzecz jaką możemy.

strona cytatu

Tym za co płacą nam klienci jest drobiazgowe zajęcie się wszystkimi detalami tak żeby mogli łatwo i przyjemnie korzystać z naszych komputerów. Jesteśmy w tym raczej bardzo dobrzy. Nie znaczy to, że nie słuchamy naszych klientów, ale trudno jest im sprecyzować w sytuacji kiedy nie widzieli wcześniej niczego podobnego.

Kategorie: cytaty biznes, firma
strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty dla informatyków; it

To co chcemy robić to produkty następujące po sobie które są mądrzejsze niż jakiekolwiek mobilne urządzenia wcześniej i bardzo łatwe w używaniu. Tym jest iPhone OK? Zamierzamy wynaleźć telefon na nowo.

Ang.: "What we want to do is make a leapfrog product that is way smarter than any mobile device has ever been, and super-easy to use. This is what iPhone is. OK? So, we're going to reinvent the phone."
strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty dla informatyków

Najpierw była mysz, później było klikalne kółko. Teraz wprowadzamy na rynek multi-dotyk. Każdy z tych rewolucyjnych interfejsów umożliwiał stworzenie rewolucyjnych produktów - Mac-a, iPod-a a teraz iPhon-a.

strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty dla informatyków

W tej chwili sprzedajemy 5 milionów piosenek dziennie [w iTunes]. Prawda, że jest to nieprawdopodobne? To oznacza 58 piosenek sprzedawanych na sekundę w każdej minucie gażdej godziny każdego dnia.

Kategorie: cytaty o muzyce
strona cytatu

Zobacz też