Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Jan Kulczyk

Jan Kulczyk

Są cytaty innych osób o Janie Kulczyku,

Jan Kulczyk urodził się w 1950 roku, jeden z najzdolniejszych polskich przedsiębiorców, wielokrotnie uznawany w rankingach za najbogatszego Polaka. Doktor prawa międzynarodowego.

Powiązane tematy: bogacze

• Profesje Jana Kulczyka: prawnik; przedsiębiorca, businessman, inwestor • Narodowość: polska
• Data urodzenia: sobota, 24 czerwca 1950 • Data śmierci: środa, 29 lipca 2015

Wybierz cytaty Jana Kulczyka według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Jan Kulczyk
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Jana Kulczyka:

Europa będzie potrzebowała prądu, i potrzebuje prądu. Prąd w Europie jest za drogi, za drogi z tego faktu, że mamy w Europie, (...) 28 rynków energetycznych. Ukraina która ma ogromny potencjał, przeszło 40 procent nadwyżki mocy nad de-facto produkcją, może ogromnie pomóc Europie, w tym ustabilizowaniu rynku energetycznego, ustabilizowaniu czy zmniejszeniu cen. A my możemy pomóc Ukrainie w ten sposób, że ją fizycznie włączymy do Europy, a nie tylko słowami i wielkimi hasłami.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o Ukrainie; cytaty o Unii Europejskiej
Podczas szczytu energetycznego w Stambule, 2014 r.
strona cytatu

Strategicznym celem Unii Europejskiej musi być obniżanie cen energii, tak, by europejska gospodarka mogła być konkurencyjna wobec amerykańskiej, chińskiej i afrykańskiej.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o Unii Europejskiej
Podczas szczytu energetycznego w Stambule, 2014 r.
strona cytatu

Jak uświadomiłem sobie że na świecie dwa miliardy ludzi marzy o butach, następne dwa miliardy marzy o rowerze, a następne dwa miliardy o samochodzie, potem jest miliard który to wszystko ma i ma kryzys, zacząłem się zastanawiać na podstawowym pytaniem co jest sensem i co jest podstawą funkcjonowania gospodarki? I myślę, że to dokładnie wolny rynek jest w gospodarce tym czym demokracja w polityce.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty pytające; cytaty o świecie
strona cytatu

Największym potencjałem Europy jest wiedza, wykształcenie i umysł ludzki. Z drugiej strony jest Afryka, która ma złoża i bogactwo w ziemi, ale brakuje jej tego, co ma Europa. Afryka w sposób naturalny powinna mieć nas za partnerów.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o ekonomii; cytaty przemysłowe; cytaty o Unii Europejskiej; cytaty o Afryce
strona cytatu

Zobacz też