Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Stanisław Jerzy Lec: Pomyśl, zanim pomyślisz!

Nieco podobne cytaty

(Gargantua) chował się przed deszczem pod rynnę, kuł żelazo, kiedy wystygło, myślał o niebieskich migdałach, łowił ryby przed niewodem, mówił hop, zanim przeskoczył, mur przebijał głową, drapał się, gdzie go nie swędziało, budował domy na piasku, zaglądał w kuchni do garnków, łaskotał się, aby się pobudzić do śmiechu, podkuwał żabom nogi, sypał wróblom soli na pośladek, opasywał się siekierką, podpierał się workiem, studnie stawiał na piecu, wodę czerpał przetakiem, ryby łowił widłami, sarny strzelał makiem, psuł papier, bazgrał po pergaminie, rachował się bez gospodarza, chwytał dwie sroki za ogon, szukał wiatru po świecie, darowanemu koniowi zaglądał w zęby, pierdział wyżej niż dziura w zadku. Czekał aż mu pieczone gołąbki wpadną same do gąbki, troskał się o zeszłoroczny śnieg, szukał dziur na całym.

Kategorie: śmieszne cytaty; cytaty życiowe, o życiu
François Rabelais
Źródło: Księga I, rozdział XI. Opis: odwrócone przysłowia, którymi opisane są młode lata Gargantui. W polskim przekładzie Boya występuje 28 przysłów, oryginał zawiera 40.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Gargantua i Pantagruel

Miłość jest jedynym i najwłaściwszym sensem życia. Tę piosenkę dedykuję wszystkim tym, którzy obdarzyli mnie miłością i przeprowadzili przez bardzo długi czas, zanim odnalazłam swą kotwicę. Dziękuję Wam.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o miłości
Edyta Górniak
Źródło: "Jak oni śpiewają", 24 maja 2008 r.
strona cytatu

Kabalistycznemu chrześcijaństwu, jakim jest panujący od 1500 lat katolicyzm, zadano śmiertelną ranę, od której potwór w końcu zdechnie, mimo to jego potężne cielsko będzie w stanie wytrzymać jeszcze wieki zanim wykrwawi się do końca.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty antyreligijne
John Adams
Z listu do Thomasa Jeffersona - 1814 r.
strona cytatu

„Ondine” wiele zmienił. To był piękny czas obcowania z naturą. Miałam domek na plaży, z dala od miasteczka. Zanim rozpoczęły się zdjęcia, godzinami siedziałam na werandzie, obserwowałam przypływy i odpływy, wschody i zachody słońca, niesamowite niebo. To było wręcz duchowe doświadczenie.

Kategorie: cytaty o przyrodzie, naturze, biologii; cytaty o umyśle, duszy
Alicja Bachleda-Curuś
strona cytatu

Cierpliwość jest tym doskonalsza, im mniej jest zmieszana z nadmierną troską i niepokojem. Jeżeli dobry Bóg chce przedłużać godzinę próby, to nie skarżcie się i nie dociekajcie, stawiając pytanie: "dlaczego?" Ale pamiętajcie o tym, że synowie Izraela przez czterdzieści lat wędrowali po pustyni, zanim postawili stopę w Ziemi Obiecanej.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Żydach, Izraelu; cytaty o Bogu, Bogach; cytaty o cierpieniu, smutku
Ojciec Pio
Epist. 111, s. 537
strona cytatu

Musisz zdać sobie sprawę że kiedy miałem 20 lat, miałem już dom, Mercedesa, Corvettę i milion dolarów w banku, zanim mogłem kupić alkohol legalnie.

Kategorie: cytaty o sobie
Dr. Dre
W USA można nabyć legalnie alkohol od 21 roku życia.
strona cytatu

Przeczytałem scenariusz i nieomal spadłem z łóżka. Pomyślałem że lepiej spotkam się z nim szybko zanim ktokolwiek inny to przeczyta.

Kategorie: cytaty o sobie
Kevin Spacey
O scenariuszu do filmu "American Beauty".
strona cytatu

Zobacz też