Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Kwintylian: Bo to serce i siła wyobraźni czyni nas elokwentymi.

Nieco podobne cytaty

Uczyniłem w swoim życiu wiele zła. Trochę z małej wiary, tchórzostwa, lenistwa, bezmyślności, braku wyobraźni. Znacznie więcej jednak z mocnej wiary, odwagi, pracowitości, namysłu, troski.

Kategorie: cytaty o sobie
Jacek Kuroń
Źródło: Zło, które czynię, „Krytyka”, nr 10–11, 1981.
strona cytatu

Trzeba używać wyobraźni, swoich umiejętności i nigdy nie przestawać. Nie rezygnować z marzeń i być zmotywowanym. Warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Jestem na to najlepszym przykładem.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty radzące; cytaty o marzeniach; cytaty motywacyjne; cytaty o wyobraźni; cytaty życiowe, o życiu
Witalij Kłyczko (Kliczko)
strona cytatu
powiązane hasła: Jak osiągnąć sukces?

Warto zatem kontrolować Amerykę, bo nie ma ona dzisiaj konkurenta do władzy nad światem. Podobnie jak warto kontrolować np. globalne korporacje farmaceutyczne, które urządzały w Nigerii doświadczenia na dzieciach, a kiedy dzieci umierały, szantażowały skorumpowanego prokuratora generalnego Nigerii, żeby zapłacić o kilkadziesiąt, a może o kilkaset milionów dolarów mniej odszkodowania. Dzięki wikiliksowi to już nie są „oszczerstwa” z poziomu lewackich zinów czy ostatnich powieści Johna Le Carre, nie jest to wytwór wyobraźni demonicznych „ekoterrorystów” (...).

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty o Ameryce
Cezary Michalski
strona cytatu

Zobacz też