Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
David Ricardo: (...) ocena ta zależy głownie od stosunkowej biegłości...

(...) ocena ta zależy głownie od stosunkowej biegłości robotnika, intensywności wykonywanej przez niego pracy. Raz ustalona skala ocena nie ulega większym zmianom. Dawno już uznano, że dzień pracy jubilera ma większą wartość niż dzień pracy zwykłego robotnika i każdy z tych rodzajów pracy zajmuje odpowiednie miejsce w skali wartości. Jeżeli ilość pracy wzrośnie lub spadnie od 1/10, 1/5 lub ¼ to w odpowiedniej proporcji zmieni się także względna wartość towaru

Kategorie: cytaty o ekonomii
David Ricardo
O wartości pracy.

Nieco podobne cytaty

Uwielbiacie mnie, lecz cóż się stanie, gdy to wasze uwielbienie któregoś dnia runie? Baczcież, aby was posąg nie przygniótł! Mówicie, że wierzycie w Zaratustrę? Lecz cóż zależy na Zaratustrze? Wyście wyznawcy moi, lecz cóż zależy na wszystkich wyznawcach! Nie szukaliście jeszcze siebie, więc znaleźliście mnie. Tak czynią wszyscy wyznawcy; przeto tak mało warta wszelka wiara. Niniejszym rozkazuję wam zgubić mnie, a znaleźć siebie i dopiero, gdy wszyscy zaprzecie się mnie, powróce do was...

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; o wierze cytaty; cytaty religijne, o religii
Fryderyk Nietzsche
Źródło: O cnocie darzącej
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Tako rzecze Zaratustra

A jak było naprawdę? Czas rządu Olszewskiego to czas, kiedy polska gospodarka po przeszło dwóch latach spadku zaczęła się znów rozwijać. Łgano w żywe oczy, łgano wprost bezczelnie, wyśmiewano słynne pytanie Jana Olszewskiego: Czyja będzie Polska?, przeciwstawiając mu pytanie: Jaka będzie Polska?, chociaż związek tych dwóch spraw jest nawet dla kogoś słabo rozgarniętego zupełnie oczywisty.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Polsce; cytaty populistyczne
Jarosław Kaczyński
Ocena rządu Jana Olszewskiego ze stenogramu posiedzenia sejmowego z 17 lutego 2006.
strona cytatu

To zależy od nauczyciela. Jeśli nauczyciel jest zły, ograniczy cię, stłumi, zabierze ci pieniądze, założy ci jakiś śmieszny uniform, uczyni z ciebie trybik swojej hierarchicznej organizacji i będzie jeździł Rolls-Royce`ami, za które ty zapłaciłeś. Od takiego nauczyciela zawsze lepiej jest trzymać się z daleka. Dobry mistrz natomiast zrobi coś przeciwnego - będzie starał się sprawić, żebyś był wolny.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty religijne, o religii
Lama Ole Nydahl
O przywiązaniu do nauczyciela i dobrych/złych nauczycielach.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Jestem również za legalizacją picia kawy bez cukru (znacznie ohydniejsza w smaku, niż marihuana!) – ale sam takowej nie piję. U mnie punkt widzenia nie zależy od punktu siedzenia.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o marihuanie
Janusz Korwin-Mikke
Odpowiedź, na pytanie: „Jest Pan za legalizacją marihuany. Czy spożywa Pan ten okropny narkotyk?”. Źródło: Puls Biznesu – Korwin-Mikke odpowiada internautom pb.pl, 4 kwietnia 2009 r.
strona cytatu

Zależy mi na Bondzie i tym co się z nim stanie. Nie można być połączonym z charakterem tak długo i nie być nim zainteresowanym. Wszystkie filmy o Bondzie miały swoje dobre strony.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o aktorstwie
Sean Connery
Ang.: "I care about Bond and what happens to him. You cannot be connected with a character for this long and not have an interest. All the Bond films had their good points."
strona cytatu
powiązane hasła: James Bond

Nie należę do osób, które trwają w ułudzie, że artysta żyje dla siebie. Artysta bezwzględnie tworzy dla innych i musi przeglądać się w oczach odbiorcy. Zależy mi na tym, żeby się skomunikować z drugim człowiekiem i prowadzić dialog. Natomiast w ogóle nie zależy mi na tym, żeby być w gazetach.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o kulturze i sztuce
Katarzyna Nosowska
Źródło: "Gazeta Studencka" nr 11/2007, listopad 2007
strona cytatu

Zobacz też