Chiny nie są jedynym reżimem autorytarnym na Świecie, ale są niewątpliwie najbogatszym, najsilniejszym i najbardziej rozwiniętym w dziedzinie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. To sprawia, że Xi Jinping jest najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem tych, którzy wierzą w koncepcję otwartego społeczeństwa.
Osobliwe u mnie jest to, że nie mam określonego stylu inwestowania, a ściślej mówiąc, staram się dostosować swój styl do warunków.
Pożyczka może zmienić wartość zabezpieczenia.
Inwestowanie z sukcesem jest rodzajem alchemii.
W obecnej erze cyfrowej, z ludzką uwagą dzieje się coś szkodliwego i być może nieodwracalnego. Chodzi nie tylko o rozproszenie uwagi lub uzależnienie. Media społecznościowe nakłaniają ludzi do rezygnacji z autonomii.
Firmy czerpią zyski z eksploatacji środowiska w swojej dziedzinie działania. Spółki górnicze i naftowe eksploatują środowisko fizyczne; firmy zajmujące się mediami społecznościowymi eksploatują środowisko społeczne. Jest to szczególnie nikczemne, ponieważ firmy mediów społecznościowych wpływają na sposób myślenia i zachowania ludzi, którzy nawet nie zdają sobie z tego sprawy.
Jeśli inwestując dobrze się bawisz, jeżeli to dla Ciebie zabawa, prawdopodobnie nie zarabiasz żadnych pieniędzy. Profesjonalne inwestowanie jest nudne.
Rynki są w stanie ciągłej niepewności i zmian, pieniądze są zarabiane przez dyskontowanie oczywistego, i stawianie na nieoczekiwane.
Mówiąc szczerze, przeprowadziłem się do Ameryki po to, aby zarobić pieniądze.
...otwarte społeczeństwo w bardzo dużym stopniu zależy od otwartej dyskusji i krytycznej postawy.
Niestety Amerykanie zmienili się z ofiar w sprawców. W rzeczywistości, od września 2001 wojna z terroryzmem pochłonęła więcej niewinnych ofiar niż ataki terrorystyczne. Ten fakt jest nieznany w kraju, ponieważ ofiarami wojny z terroryzmem nie są Amerykanie. Jednak reszta świata nie dokonuje takiego rozróżnienia, w efekcie czego zwróciła się przeciwko Ameryce.
Systemy walutowe są jak małżeństwo: gdy tylko się w nim znajdziesz, myślisz, że inne mogłoby być lepsze.
Odniosłem sukces w świecie kapitalistycznym. Kto więc ma lepszy tytuł do krytyki globalizacji?
Mógłby powstać sojusz między państwami autorytarnymi a dużymi monopolami informatycznymi, który łączyłyby powstające systemy nadzoru korporacyjnego z już rozwiniętym systemem nadzoru państwowego. Może to doprowadzić do powstania sieci totalitarnej kontroli, której nie wyobrażali sobie nawet Aldous Huxley czy George Orwell. Kraje, w których takie ponure mariaże najprawdopodobniej pojawią się w pierwszej kolejności, to Rosja i Chiny.
Istotną cechą obecnego kryzysu finansowego jest to, że nie został on spowodowany jakimś zewnętrznym wstrząsem jak np. szok naftowy (OPEC) [...] ten kryzys został wywołany przez sam system.
Chcę poświęcić większość mojego pozostałego czasu na rozmowę o innym globalnym problemie: rosnącym i monopolistycznym zachowaniu gigantycznych firm z branży IT. Przedsiębiorstwa te często odgrywały rolę innowatorów i wyzwolicieli. W miarę jak Facebook i Google stawały się jednak coraz potężniejszymi monopolami, stały się przeszkodami dla innowacji i wywołały szereg problemów, o których dopiero teraz zaczynamy zdawać sobie sprawę.
Błędne opinie na temat rynków wzmacniają się nawzajem. Pozytywne sprzężenia zwrotne prowadzą do skumulowania ruchów w górę lub w dół, ponieważ ludzie fiksują się na swych cząstkowych przekonaniach, ceny zazwyczaj idą za mocno w górę albo zbyt długo zostają zbyt niskie.
Przedsiębiorstwa z branży mediów społecznościowych skłaniają ludzi do rezygnacji ze swojej niezależności.
Ludźmi rządzi dziś strach. A strach bardzo często sprawia, że krzywdzą samych siebie. Dotyczy to jednostek tak samo jak instytucji, narodów i całej ludzkości.