Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk

Mirosław Maciej Maleńczuk - awangardowy i kontrowersyjny polski artysta muzyczny, wokalista i gitarzysta rockowy, który karierę rozpoczynał w Krakowie.

• Profesje Macieja Maleńczuka: poeta; muzyk; muzyk rockowy • Narodowość: polska
• Data urodzenia: poniedziałek, 14 sierpnia 1961

Wybierz cytaty Macieja Maleńczuka według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Maciej Maleńczuk
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Macieja Maleńczuka:

Ja w żadnym podziale, mieszkając tam, gdzie mieszkam, będąc na tej swojej wsi, brać udziału nie chcę. Tam jest pełen PiS, na sto procent, a jednak gadam z tymi ludźmi, wchodzę do sklepu, podaję rękę i rozmawiamy ze sobą. Dogadujemy się. Nie widać tego podziału w ogóle. Mam wrażenie, że jest zrobiony sztucznie. Pompuje się go, nie licząc się ze społecznymi konsekwencjami.

Kategorie: cytaty socjologiczne
strona cytatu
powiązane hasła: wieś

Zobacz na nagonkę na LGBT. To jest przecież zrobione przez Kościół - nie mam tu najmniejszych wątpliwości - po to, żeby odsunąć oskarżenia od samych siebie, bo przecież wszyscy wiemy, co oni mają na sumieniu.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
strona cytatu

W życiu każdego mężczyzny to trudny czas. Ostateczne pożegnanie z chłopcem. Żegnałem się z nim jakieś pięć lat, to była długa stypa, od pół roku nie piję. Pewne rzeczy się kończą, pewne zaczynają być śmieszne. Bardzo nie lubię starych gości podrywających młode panny. Obrzydliwe to i żałosne. Gdy widzę starego pierdołę rozmemłanego na ławce w parku z młodą laską, to jest ohydne.

Kategorie: cytaty o mężczyznach; cytaty o sobie
O przekroczeniu wieku 40 lat. Źródło: „Gala” nr 19/2007
strona cytatu

Uważam, że jestem menelem i jestem z tego dumny. Jest to ekskluzywne menelstwo.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Polska jest idealnym krajem do prowokacji. Nie trzeba nic wielkiego robić, wystarczy być sobą, a dookoła będzie wielki kanał.

Kategorie: cytaty o Polsce
strona cytatu

Pies, byłeś hipisem, nie? Lali nas tacy, jakich teraz ty wspierasz. Co ty na to?

Wypowiedź pod adresem Ryszarda Terleckiego, który znany był pod pseudonimem "Pies".
strona cytatu

Myślę, że nie wszystko jest brudne na tym zafajdanym świecie i nie wszystko oprócz moczu jest gównem. Są jeszcze piękne sprawy i istnieją jeszcze prawdziwe przyjaźnie. Nawet prawdziwa sztuka istnieje, tylko że wszystko jest zafajdane i nie mamy przejrzystości obrazu. Czasami choćby za ścianą może żyć wielki człowiek, a my nie będziemy o tym wiedzieli i może nawet nie dowiemy się o tym, dopóki któregoś dnia ten człowiek nie umrze. Wtedy okaże się, że był wielki, bo w jego szufladzie znaleziono piękne wiersze. W naszym zafajdanym świecie bardzo często nie możemy dojrzeć kryształów, depczemy je nogami, tratujemy racicami perły jak świnie.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty o pięknie; cytaty o świecie
strona cytatu

Myślę, że jestem Chrystusem polskiego rock’n’rolla, człowiekiem skazanym na porażkę z jednej strony i na zwycięstwo z drugiej niczym Jezus Chrystus. Krzyżują mnie, ale to właśnie ja jestem prorokiem. Tak jest!

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Jestem patriotą i zależy mi na tym, żeby ten kraj jakoś wyszedł na prostą. Kocham ojczyznę. Jeżeli nie ma wyboru, to ja będę Chrystusem.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Gowin to Marek Jurek Platformy. Rycerz na białym koniu, wykształcony, czysty jak łza, któremu nic nie można zarzucić. To walka o kościelny elektorat, bo tu można uszczknąć parę procent. Wolę Palikota, tylko żeby marihuanę zalegalizował. Niech dotrzyma słowa jak dojdzie do władzy. Legalize It, pamiętaj Janusz!

Kategorie: cytaty zaczepno-obronne
To jest cytat o Jarosławie Gowinie, zobacz cytaty o Jarosławie Gowinie
strona cytatu

Dla mnie możliwość pisania własnych piosenek i ekspresjonowania swej osobowości jest ostatnią deską ratunku przed popadnięciem w obłęd.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Zobacz też