Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty prawne, o prawie

Cyceron


79 cytatów, 9 cytatów prawnych, o prawie

Anonim


473 cytaty, 7 cytatów prawnych, o prawie

Gustav Radbruch


7 cytatów, 5 cytatów prawnych, o prawie

Maria Szyszkowska


79 cytatów, 5 cytatów prawnych, o prawie

Monteskiusz


70 cytatów, 5 cytatów prawnych, o prawie

Napoleon Bonaparte


105 cytatów, 4 cytaty prawne, o prawie
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty prawne, o prawie
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Ponieważ osądzenie co jest prawdziwe, a co błędne, z powodu różnych punktów widzenia jest niemożliwe, a z drugiej strony wspólne prawo dla wszystkich jest niezbędne, prawodawca stoi przed zadaniem rozłupania mieczem węzła gordyjskiego, którego orzecznictwo nie jest w stanie rozwiązać. Ponieważ niemożliwe jest określenie co jest sprawiedliwe, musi zostać podjęta decyzja co jest zgodne z prawem. Zamiast aktu sprawiedliwości (co jest niemożliwe) jest wymagane działanie władzy. Relatywizm prowadzi do pozytywizmu.

Kategorie: cytaty prawne, o prawie
Gustav Radbruch
strona cytatu

Jestem z wykształcenia prawnikiem i jestem uwrażliwiony na to, że prawo powinno być zachowane zawsze i wszędzie. Lech Wałęsa został osądzony i uniewinniony, to jest akt prawny i trzeba się go trzymać. Jeśli ujawnia się dodatkowe dokumenty oskarżające go i publikuje się je bez dawania oskarżonemu czasu i możliwości na zapoznanie się z nimi, bez sprawdzenia, czy są one autentyczne czy podrobione, to jest nie w porządku. (...) A tu nie ma żadnej procedury, jest nachalne oskarżenie, obrzucanie błotem i czymkolwiek gorszym. To jest dla mnie niezrozumiałe, ja w takim państwie nie chcę żyć.

Kategorie: cytaty prawne, o prawie; cytaty o sobie; cytaty oskarżycielskie
Tadeusz Pieronek
Opis: o oskarżeniach Lecha Wałęsy o współpracę z SB wysuwanych przez przez PiS w 2015/2016 roku. Źródło: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,19696444,bp-pieronek-o-teczkach-bolka-nachalne-oskarzenie-obrzucanie.html
To jest cytat o Lechu Wałęsie, zobacz cytaty o Lechu Wałęsie
strona cytatu

Zobacz też