Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty polskich naukowców

Zobacz listę polskich naukowców

Zobacz listę naukowców

Cytaty Naukowców wg. narodowości

Mnie wolno powiedzieć, że generałowie Kiszczak i Jaruzelski to ludzie honoru, bo ja byłem ich ofiarą. Ale problem w tym, że wina za komunizm nie została wyznana. Dopiero po wyznaniu winy można mówić o rozgrzeszeniu. Mnie brakuje tego wyznania winy. Panie generale, służył pan kłamstwu, oszustwu, prowokacji. Taka jest prawda.

Kategorie: cytaty o sobie
Adam Michnik
To jest cytat o Wojciechu Jaruzelskim, zobacz cytaty o Wojciechu Jaruzelskim
strona cytatu

Mnie się zdaje, że jeżeli tu nie stanie się coś takiego, czego ja nie jestem w stanie przewidzieć, że Bronisław Komorowski po pijanemu, na pasach, przejedzie niepełnosprawną zakonnicę w ciąży, to oczywiście, że będzie prezydentem.

Kategorie: cytaty o sobie
Adam Michnik
O wyborach prezydenckich w 2015, Źródło: "Tomasz Lis na żywo", TVN, 5 stycznia 2015
To jest cytat o Bronisławie Komorowskim, zobacz cytaty o Bronisławie Komorowskim
strona cytatu

Dlaczego w pewnym momencie ludzie myślący, inteligentni nagle są w stanie uwierzyć Mussoliniemu, Hitlerowi czy Stalinowi i szczerze przekonywać innych ludzi, że droga, którą podążają ci dżentelmeni, to jest najlepsza droga dla narodu czy świata? Do dzisiaj zastanawiamy się, gdzie jest geneza tej siły, jaką miały swego czasu faszyzm czy komunizm albo dzisiaj ma islamski fundamentalizm.

Kategorie: cytaty socjologiczne
Adam Michnik
strona cytatu

Wasz prezydent, nasz premier.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Adam Michnik
Tytuł artykułu A. Michnika, w którym po wyborach 4 czerwca 1989, rzucił pomysł odejścia od ustaleń Okrągłego Stołu. Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 3 lipca 1989 r.
strona cytatu

Polska jest pęknięta. Jest Polska, która źle się czuje w nowych realiach i instytucjach. Polska prowincjonalna, zawiedziona, mająca poczucie wykluczenia i braku szans. Dla tej Polski łatwej oferty nie ma. Łatwa oferta to jedynie szczuć ją na tę Polskę, której się udało. I to robi w dużej mierze PiS.

Kategorie: cytaty o Polsce
Adam Michnik
Źródło: rozmowa Jerzego Sadeckiego, Ile dać wolności przeciwnikowi?, „Gazeta Wyborcza”, 17–18 listopada 2012
strona cytatu
powiązane hasła: Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Dla mnie Grudzień ’70 to była wielka lekcja. Bo zobaczyłem, do jakich strasznych nieszczęść prowadzi ślepy bunt ludzi zrozpaczonych, doprowadzonych do ostateczności. Wtedy w głowie naszych przyjaciół zaczęła kiełkować myśl, żeby znaleźć trzecią drogę między kapitulacją, serwilizmem wobec władzy a ślepym buntem.

Kategorie: cytaty o sobie
Adam Michnik
strona cytatu

Czy tkwi w tym jakiś gen samobójczy? Jeżeli konsekwentnie, krok po kroku, obóz Kaczyńskiego będzie prowadził politykę samoizolacji i wyprowadzania Polski z Unii oraz ponawiał żądania odszkodowań od Niemiec za zniszczenia podczas wojny i okupacji hitlerowskiej – to Polska zostanie bardziej osamotniona niż w 1939 r. To jest mój czarny sen – od Putina Kaczyński nie domaga się żadnych odszkodowań za agresję z 17 września 1939 r., choć jego minister Macierewicz oświadczył, że Rosja prowadzi z Polską wojnę hybrydową.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Adam Michnik
Źródło: Adam Michnik: jeszcze 10 lat z Kaczyńskim i zatęsknimy za PRL, wyborcza.pl, 10 listopada 2018.
To jest cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
strona cytatu
powiązane hasła: Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Zobacz też