Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Paweł Kukiz

Są cytaty innych osób o Pawle Kukizie,

Paweł Kukiz to urodzony w 1963 roku polski muzyk, aktor a także aktywista społeczny.

• Profesje Pawła Kukiza: polityk; muzyk; aktor, aktorka; muzyk rockowy • Narodowość: polska
• Data urodzenia: poniedziałek, 24 czerwca 1963

Wybierz cytaty Pawła Kukiza według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Paweł Kukiz
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Pawła Kukiza:

Po pierwsze Prezydent powinien stać na straży interesu narodu polskiego, a nie jakiejś Konstytucji, bo nie ma świętego prawa. (...) Prawo jest prawem wówczas, kiedy służy obywatelowi. Jeżeli jest sprzeczne z interesem obywatelskim przestaje być prawem.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce; cytaty prawne, o prawie
strona cytatu

Historia pokazuje, że od 1989 r. wszystkie te rewolucje polegają na tym, że poszczególne partie dokonują zmian pod siebie, dla swojego partykularnego interesu. Dla mnie to żadna rewolucja, tylko korzystanie z socjotechniki po to, aby poprawić los swoim.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
strona cytatu

Odpowiem w ten sposób: może szkoda, że prezydent Duda zawetował ustawę o zmianie płci. Ona umożliwiała bardzo szybką zmianę tożsamości. Wtedy Leszek Miller albo Janusz Palikot zmieniliby płeć i startowali w tych wyborach jako liderzy. Jest jakiś ciąg na kobiety.

Kategorie: cytaty zaczepno-obronne
To jest cytat o Leszku Millerze, zobacz cytaty o Leszku Millerze
To jest cytat o Januszu Palikocie, zobacz cytaty o Januszu Palikocie
strona cytatu

Żyjemy w partiokracji a nie w demokracji, władze sprawują tzw. mafie sejmowe, czyli grupy partyjnych jedynek, wystawianych przez wodzów. Polityków, którzy są porządnymi ludźmi można policzyć na palcach jednej ręki. Wszyscy oni są przeciwnikami jakichkolwiek zmian, bo mają dożywotnio zagwarantowaną partycypację w korzyściach płynących z udziału w układzie.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
strona cytatu

(...) oni nie chcą dojść do władzy, ale pozostać wieczną opozycją. Ona za nic nie odpowiada, ale wszystko może obiecać. Bardzo wygodna sytuacja i pomysł na życie dla dużej grupy "opozycjonistów". PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma Obywatelska

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Opis: opinia o PiS. Wywiad dla rp.pl, luty 2015
strona cytatu
powiązane hasła: po; Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

To jest tak, że jeżeli lubiłbym marihuanę na przykład, to miałbym ją w swoim ogródku, nieważne, czy by mi zakazywali czy nie. Także jeżeli lubię ogórki kiszone, to będę je sobie kisił.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o sobie; cytaty o Unii Europejskiej; cytaty o marihuanie
Odpowiedź na pytanie "Ale np. ogórki kiszone są w Unii zakazane. Co o tym myślisz?" Źródło: http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Wywiad_z_Pawlem_Kukizem_z_zespolu_Piersi,546.html
strona cytatu

Dla mnie Polska jest na pewno ważniejsza niż Europa, ale wszystko to, co nas dzieli od sowietów jest na pewno rzeczą pozytywną. Poza tym mam nadzieję, że dzięki Unii skończą się takie rzeczy jak bandytka czy złodziejstwo w elitach rządzących, urzędnicy będą urzędnikami, a nie niedouczonymi matołami.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o sobie; cytaty o Unii Europejskiej
strona cytatu

Wielką sztuką jest poukładać stosunki z Rosją. Ale to jest konieczne: nasz silny katolicyzm i ich prawosławie - gdyby mogło dojść do pojednania, moglibyśmy zbudować coś silnego, opartego nie na polityce, tylko na duchu.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty o Rosji; cytaty religijne, o religii; cytaty o umyśle, duszy
strona cytatu

System, jest taki, że bardzo trudno o takiego polityka, któremu można wierzyć, ponieważ system z jakim mamy obecnie do czynienia, wykształcił klanowość, klany partyjne. Mówiąc w wielkim uproszczeniu - różni się od systemu komunistycznego tym, że na miejsce jednego PZPR weszło pięć PZPR-ów.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce
strona cytatu

Zobacz też