Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty libertarian

Zobacz listę libertarian

Cytaty libertarian wg. narodowości

Mój ojciec dorobił się z niczego, więc wierzył, że ludzie mogą zrobić wszystko, jeśli będą wystarczająco ciężko pracować. Myślę, że podobało mu się, że zdecydowałem się zostać aktorem. Zarówno on, jak i moja mama całkowicie mnie wspierali.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty libertariańskie
Vince Vaughn
strona cytatu

Gaz ziemny jest wysoce wybuchowy, niewidoczny, trujący i bezwonny. A jednak używamy gazu ziemnego, mimo że zabija nie dwóch, a 400 Amerykanów rocznie, ponieważ został wprowadzony, zanim zwariowaliśmy na punkcie ryzyka. Akceptujemy węgiel, mimo że jego wydobycie jest paskudne i brudne, i co roku zabija dziesiątki ludzi. Jednak jesteśmy przerażeni energią jądrową. W Czarnobylu, najgorszej katastrofie jądrowej w historii, zginęło tylko 30 osób. Niektórzy twierdzą, że promieniowanie może w końcu zabić innych, ale nawet jeśli to prawda, gaz ziemny zabija każdego roku więcej ludzi.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
John Stossel
strona cytatu
powiązane hasła: energia

Najpierw postrzegałem wolny rynek jako miejsce okrutne, gdzie potrzebna jest interwencja rządu i prawników, aby chronić ludzi. Po obserwacji regulatorów doszedłem do wniosku, że rynki są magicznym i najlepszym obrońcą konsumentów. Moim zadaniem jest przedstawianie piękna wolnego rynku.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty libertariańskie
John Stossel
Źródło: "The Oregonian", 26 październik 1994 r.
strona cytatu

Najlepszy lider to taki, gdy ludzie ledwo wiedzą, że istnieje. Niezbyt dobry to taki, kiedy ludzie go słuchają i cieszy się ich uznaniem. Najgorszy to taki którym ludzi gardzą. Nie szanuj ludzi, oni nie będą szanować ciebie. Mając dobrego lidera, który niewiele mówi, ludzie powiedzą "sami to zrobiliśmy", po tym, kiedy jego praca jest skończona, i osiągnął swoje cele.

Kategorie: cytaty dla liderów
Laozi
strona cytatu

Tao działa jak najdoskonalsza fontanna,
jest perfekcyjna i nigdy się nie przelewa.
Tryskają z niej wszystkie rzeczy i wracają do niej,
wydaje się, że jest źródłem ich pochodzenia.

Laozi
strona cytatu

Tao, które można opisać
nie jest wiecznym Tao
Imię, które można nazwać
nie jest wiecznym Imieniem.
To, czego nie da się nazwać, jest wiecznie rzeczywiste.

Kategorie: cytaty filozoficzne
Laozi
strona cytatu

Zobacz też