Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
John Stossel: Gaz ziemny jest wysoce wybuchowy, niewidoczny, trujący i...

Gaz ziemny jest wysoce wybuchowy, niewidoczny, trujący i bezwonny. A jednak używamy gazu ziemnego, mimo że zabija nie dwóch, a 400 Amerykanów rocznie, ponieważ został wprowadzony, zanim zwariowaliśmy na punkcie ryzyka. Akceptujemy węgiel, mimo że jego wydobycie jest paskudne i brudne, i co roku zabija dziesiątki ludzi. Jednak jesteśmy przerażeni energią jądrową. W Czarnobylu, najgorszej katastrofie jądrowej w historii, zginęło tylko 30 osób. Niektórzy twierdzą, że promieniowanie może w końcu zabić innych, ale nawet jeśli to prawda, gaz ziemny zabija każdego roku więcej ludzi.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
John Stossel
powiązane hasła: energia

Nieco podobne cytaty

Drohobycka atmosfera wzywała mnie do buntu. Brutalność złowrogich szubrawców, którzy robili wówczas karierę w Drohobyczu była tak jawną i publiczną, że nie trzeba było zaiste być socjalistą, ażeby znienawidzić tę zbrodniczą „produkcję”, ugruntowaną na naturalnych skarbach matki ziemi i na bezgranicznym wyzysku kilku tysięcy rusińskich chłopów, kopiących wosk ziemny w Borysławiu.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Ignacy Daszyński
Źródło: "Pamiętniki", Kraków 1925.
strona cytatu

Dwie psychologiczne tendencje, które kryją się u podstaw współczesnej lewicy nazywamy “poczuciem niższości” i “naduspołecznieniem”. Poczucie niższości jest charakterystyczne dla współczesnej lewicy jako całości, podczas gdy naduspołecznienie jest charakterystyczne tylko dla pewnej części współczesnej lewicy; akurat tej wysoce wpływowej.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie; cytaty lewicowe
Theodore "Ted" Kaczynski
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Zobacz też