Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
J. R. R. Tolkien: Umysł elfa odpoczywa błądząc po dziwnych ścieżkach...

Nieco podobne cytaty

Dwie rzeczy napełniają umysł coraz to nowym i wzmagającym się podziwem i czcią, im częściej i trwalej się nad nimi zastanawiamy: niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie. Są to dla mnie dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty obserwacje; cytaty o Bogu, Bogach; cytaty o niebie; cytaty życiowe, o życiu
Immanuel Kant
"O dwóch rzeczach, które napełniają duszę podziwem"
strona cytatu

Wyobraź sobie, że twój umysł jest fabryką cygar. Produkujesz tylko cygara w cenie 20 dolarów za sztukę dla klubu milionerów; sprawdzasz więc jaki każde z nich ma kolor i aromat, słuchasz dźwięku, jaki wydaje, gdy je naciskasz. Jeśli jest wystarczająco dobre - akceptujesz je; jeśli zaś nie - odrzucasz z powrotem, żeby zrobiono z niego tytoń papierosowy lub tabakę.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty o wyobraźni; cytaty religijne, o religii; cytaty o umyśle, duszy
Lama Ole Nydahl
Odpowiedź na to w jaki sposób widzieć wszystko na czystym poziomie.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Schronienie natomiast kieruje nasze życie w stronę wartości, których, jeśli raz je osiągniemy, nigdy już nie utracimy. Nie w tak skrajny sposób, że nie możemy już później wypić piwa, bawić się, czy cieszyć z życia, lecz w taki, że nasz umysł jest zawsze świadomy i szuka czegoś trwałego, jakiegoś absolutnego wymiaru.

Kategorie: cytaty o umyśle, duszy
Lama Ole Nydahl
O tym znaczeniu przyjęcia buddyjskiego "schronienia".
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Buddowie odradzają branie narkotyków. Czynią to, gdyż w rzeczywistości są one przeciwieństwem medytacji. Ona pokazuje wam umysł, a narkotyki rzeczy, które się w nim wydarzają. (...) Jest to tak, jakbyś chciał ogrzać dom paląc w piecu banknotami, zamiast zejść na dół do sklepu i kupić węgiel. Narkotyki mogą ci pokazać drzwi, ale nie zaprowadzą cię do środka.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty radzące; cytaty religijne, o religii; cytaty życiowe, o życiu
Lama Ole Nydahl
O braniu narkotyków wg. buddyzmu
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Największym potencjałem Europy jest wiedza, wykształcenie i umysł ludzki. Z drugiej strony jest Afryka, która ma złoża i bogactwo w ziemi, ale brakuje jej tego, co ma Europa. Afryka w sposób naturalny powinna mieć nas za partnerów.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o ekonomii; cytaty przemysłowe; cytaty o Unii Europejskiej; cytaty o Afryce
Jan Kulczyk
strona cytatu

Kiedy zostanę królem - myślał - muszę dać im nie tylko chleb i schronienie, lecz również naukę książki, bo pełny brzuch niewiele znaczy, gdy umysł i serce umierają z głodu. Na zawsze postaram się zapamiętać tę dzisiejszą lekcję, aby nie poszła na marne i lud mój nie cierpiał z tego powodu. Nauka zmiękcza bowiem serca i uczy uprzejmości oraz miłosierdzia

Mark Twain
Naiwne marzenia prawdziwego księcia w zetknięciu z rzeczywistością żebraka.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Książę i żebrak

Zobacz też