Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Leszek Balcerowicz: L.Wałęsa wykazał swoją wielkość w latach 198O tych i...

Nieco podobne cytaty

Pieniądze nie rosną na drzewach ani nie znajduje się ich pod ziemią, jak wiele osób sądzi. W przeszłym systemie było wiele przywilejów, rozdawanych w latach 80. Władza usiłowała się przypodobać, władza stanu wojennego.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Polsce; cytaty o pieniądzach
Leszek Balcerowicz
Wywiad dla Polskiego Radia kanał "Jedynka" w audycji "Samo Południe" dnia 12 czerwca 2011.
strona cytatu

Jeszcze w 1999 r. szefowie MFW stawiali Argentynę za wzór dla państw rozwijających się. Dwa lata później nastąpiła całkowita zapaść.
Neoliberalna recepta nie działa. W Ameryce Łacińskiej w latach 90. – gdy większość krajów podążała za wskazaniami MFW – wzrost gospodarczy stanowił ledwie połowę wzrostu osiąganego w latach 50., 60. czy 70. Nie muszę dodawać, że beneficjentami wzrostu w latach 90. byli jedynie ludzie ze szczytów drabiny społecznej.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty lewicowe
Joseph Eugene Stiglitz
Źródło: gospodarka.gazeta.pl, 20 stycznia 2007
strona cytatu

Wysokie subsydia rolne w USA i Unii Europejskiej osłabiły rolnictwo w krajach rozwijających się, gdzie zbyt mało środków jest kierowanych na poprawę efektywności w tym sektorze. Pomoc rozwojowa dla tych krajów kierowana do sektora rolniczego jest coraz niższa, spadła w ostatnich latach z 17 do 3 proc. całkowitej pomocy. Bogate kraje muszą zreformować lub nawet zawiesić politykę rolną destabilizującą światowe rynki i powinny pomóc biedniejszym krajom w zwiększeniu ich potencjału produkcji żywności.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty lewicowe; cytaty o socjalizmie i komunizmie
Joseph Eugene Stiglitz
Źródło: rp.pl, 7 października 2008
strona cytatu

Nigdy przed nikim nie uginam szyi można mnie zabić, ale nie pokonać. dlatego tak wielu chciałoby, choć trochę mnie ugiąć i ze mną walczą, a o kulturę osobistą i wypowiedzi sami swoją zadbajcie. Ja stosuję, co do niektórych Stary Testament. Chamowi odpowiadam po chamsku i guzik mnie to obchodzi, co o tym sądzicie. I nikt i nic nie jest w stanie mnie zmienić.

Kategorie: cytaty o sobie
Lech Wałęsa
Cytat ze strony internetowej Lecha Wałęsy.
strona cytatu

A jak było naprawdę? Czas rządu Olszewskiego to czas, kiedy polska gospodarka po przeszło dwóch latach spadku zaczęła się znów rozwijać. Łgano w żywe oczy, łgano wprost bezczelnie, wyśmiewano słynne pytanie Jana Olszewskiego: Czyja będzie Polska?, przeciwstawiając mu pytanie: Jaka będzie Polska?, chociaż związek tych dwóch spraw jest nawet dla kogoś słabo rozgarniętego zupełnie oczywisty.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Polsce; cytaty populistyczne
Jarosław Kaczyński
Ocena rządu Jana Olszewskiego ze stenogramu posiedzenia sejmowego z 17 lutego 2006.
strona cytatu

Jan Maria Rokita popełnił bardzo ciężkie przestępstwo przeciwko demokracji. Poza mordami to jest najcięższe przestępstwo, jakie w ogóle można popełnić.

Kategorie: cytaty zaczepno-obronne; cytaty polityczne, o polityce
Jarosław Kaczyński
Wypowiedź dla dziennikarzy na temat sprawy tzw. „inwigilacji prawicy” w latach 1992–93, w tym okresie Jan Rokita był szefem Urzędu Rady Ministrów. Wypowiedziane na pokładzie samolotu powracającego do Polski ze szczytu wyszehradzkiego. Źródło: Gazeta Wyborcza, 11 października 2006 (http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,65646,3677183.html)
strona cytatu

W ostatnich latach skakania kupiłem sobie samochód off-roadowy i jeździłem po górkach. (...) dlatego Rafał Płuciennik odezwał się z pytaniem, czy nie pojechałbym z ich zespołem na Dakar. Dla mnie to był lekki szok, którego się nie spodziewałem.

Kategorie: cytaty o sobie
Adam Małysz
W wywiadzie dla moto.pl
strona cytatu
powiązane hasła: motoryzacja

Zobacz też