Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Cyceron: Gdy zachowują spokój, godzą się.

Nieco podobne cytaty

Razem z Goździkiem zaczęliśmy burzyć ten spokój, organizując wiece. Powtarzaliśmy: „Nie bójcie się wrogów, mogą was tylko zabić. Nie bójcie się przyjaciół, mogą was tylko zdradzić. Ale bójcie się ludzi obojętnych, bo za ich milczącą zgodą dzieje się zbrodnia, krzywda, zło.”

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Jacek Kuroń
Źródło: PRL dla początkujących.
strona cytatu

Działacze Solidarności sami zachowują się jak wieprze, bo chcą tylko dla siebie. Sami sobie przykleili ten świński pysk. W sprawie emerytur pomostowych rząd wprowadził jasne kryteria medyczne, a wcześniej tylko silne grupy zastraszały ekipy rządowe i wymuszały dla siebie przywileje.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Janusz Palikot
strona cytatu

Doskonale wiem, co to znaczy być uzależnionym (...). Nie wstydzę się swojej przeszłości. Spędziłem ponad dekadę, żyjąc dziko, ale z jakiegoś powodu było to coś, co musiałem przejść. Dziś czuję, że się wyszalałem. Cenię spokój i harmonię.

Kategorie: cytaty o sobie
Colin Farrell
Źródło: „To i Owo”, nr 16, 20 kwietnia 2010, s. 5.
strona cytatu

Zdecydowanie nie traktuję zen jako religii. Zwłaszcza że mam już bardzo dobrą religię, jestem Żydem i nie szukam nowej. Zen nie ma charakteru religijnego, nie ma tam modlitwy, Boga ani dogmatycznej teorii. To po prostu okazja, by posiedzieć w spokojnym miejscu, a trudno o to w dzisiejszych czasach. Dlatego trzeba otoczyć je mnóstwem reguł, ogrodzeń i zasieków, żeby pozostało spokojne. Potem już tylko siedzisz tam i pracujesz nad sobą. Taka możliwość to wielki luksus i potrzeba wielu surowych zasad, żeby utrzymać ten spokój.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty buddyjskie; cytaty religijne, o religii
Leonard Cohen
Z wywiadu dla Gazety Wyborczej, źródło: http://www.cohen.ugu.pl/polska/mow_do_mnie_leonard.htm
strona cytatu
powiązane hasła: zen

Zobacz też