Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Nieco podobne cytaty

Dwie rzeczy napełniają umysł coraz to nowym i wzmagającym się podziwem i czcią, im częściej i trwalej się nad nimi zastanawiamy: niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie. Są to dla mnie dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty filozoficzne; cytaty obserwacje; cytaty o Bogu, Bogach; cytaty o niebie; cytaty życiowe, o życiu
Immanuel Kant
"O dwóch rzeczach, które napełniają duszę podziwem"
strona cytatu

Honor to dla mnie jedna z największych wartości. Być może zawdzięczam to mojej cygańskiej krwi. Cyganie, chociaż nigdy nie mieli swojej ziemi, są ludźmi dumnymi. Jeśli przegrywają z lepszym – oddają mu honor. Jeśli ze słabszym – wstydzą się. Duma i pokora zarazem, które odziedziczyłam po rodzicach, mamie Polce i ojcu Cyganie, to mieszanka wybuchowa. Dlatego, choć zazwyczaj jestem rozważna, bywa, że mam „piekło w głowie”.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o honorze
Edyta Górniak
Źródło: „Pani”, nr 6/2007 r.
strona cytatu

Wyobraź sobie, że twój umysł jest fabryką cygar. Produkujesz tylko cygara w cenie 20 dolarów za sztukę dla klubu milionerów; sprawdzasz więc jaki każde z nich ma kolor i aromat, słuchasz dźwięku, jaki wydaje, gdy je naciskasz. Jeśli jest wystarczająco dobre - akceptujesz je; jeśli zaś nie - odrzucasz z powrotem, żeby zrobiono z niego tytoń papierosowy lub tabakę.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty o wyobraźni; cytaty religijne, o religii; cytaty o umyśle, duszy
Lama Ole Nydahl
Odpowiedź na to w jaki sposób widzieć wszystko na czystym poziomie.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Schronienie natomiast kieruje nasze życie w stronę wartości, których, jeśli raz je osiągniemy, nigdy już nie utracimy. Nie w tak skrajny sposób, że nie możemy już później wypić piwa, bawić się, czy cieszyć z życia, lecz w taki, że nasz umysł jest zawsze świadomy i szuka czegoś trwałego, jakiegoś absolutnego wymiaru.

Kategorie: cytaty o umyśle, duszy
Lama Ole Nydahl
O tym znaczeniu przyjęcia buddyjskiego "schronienia".
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Buddowie odradzają branie narkotyków. Czynią to, gdyż w rzeczywistości są one przeciwieństwem medytacji. Ona pokazuje wam umysł, a narkotyki rzeczy, które się w nim wydarzają. (...) Jest to tak, jakbyś chciał ogrzać dom paląc w piecu banknotami, zamiast zejść na dół do sklepu i kupić węgiel. Narkotyki mogą ci pokazać drzwi, ale nie zaprowadzą cię do środka.

Kategorie: cytaty radzące; cytaty buddyjskie; cytaty życiowe, o życiu; cytaty religijne, o religii
Lama Ole Nydahl
O braniu narkotyków wg. buddyzmu
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Zobacz też