Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Philip K. Dick

Philip K. Dick

Philip Kindred Dick był amerykańskim pisarzem science fiction, który miał znaczący wpływ na rozwój tego gatunku literackiego, szczególnie w kierunku tzw. "weird fiction" kwestionującej naturę rzeczywistości i człowieka. Kilkanaście z jego dzieł doczekało się ekranizacji filmowej i serialowej.

• Profesje Philipa K. Dicka: pisarz; pisarz science fiction • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: niedziela, 16 grudnia 1928 • Data śmierci: wtorek, 2 marca 1982
• Cytaty z książek Philipa K. Dicka: Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?; Człowiek z wysokiego zamku; Przez ciemne zwierciadło; Ubik

Wybierz cytaty Philipa K. Dicka według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Philip K. Dick
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Philipa K. Dicka:

Cóż, mam jeden i tylko jeden cel poszukiwań. Pozwolę sobie poprzedzić to stwierdzeniem, że szukam osobistego szczęścia, spełnienia i radości. Ponieważ nie miałem tych wszystkich rzeczy i jest oczywiste, że nigdy ich nie doświadczę, mam nadzieję, że zarobię dużo pieniędzy, ale to się też nie udało. A jednak jest jedno poszukiwanie którego nigdy nie porzucę, i które wydaje mi się w moim zasięgu, aby rozstrzygnąć raz na zawsze, ku własnej satysfakcji - niekoniecznie ku zadowoleniu kogokolwiek innego: jaka jest prawdziwa natura otaczającej nas rzeczywistości w porównaniu z pozorną, ewidentną, fenomenologiczną rzeczywistością, którą postrzegamy.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o sobie
strona cytatu
powiązane hasła: rzeczywistość

Zdefiniowałbym coś jako metafizyczne, jako coś, co będąc obserwowane, lub przeżywane, przez więcej niż jedną osobę, jest w różny sposób przez te osoby interpretowane.

Kategorie: cytaty filozoficzne
Ang.: "I would define something as metaphysical as anything which, being observed by more than one person, those observers, plural, do not agree on what they have seen or experienced.". Źródło: http://www.faculty.umb.edu/gary_zabel/Courses/Parallel%20Universes/Texts/So%20I%20Don%27t%20Write%20About%20Heroes%20An%20Interview%20with%20Philip%20K_%20Dick.htm
strona cytatu
powiązane hasła: metafizyka

Kocur najpierw próbuje ciągnąć smycz, żeby za wszelką cenę wyrwać się na wolność, a potem spokojnie kładzie się na ziemi.

strona cytatu
powiązane hasła: koty
Cytaty pochodzi z: Przez ciemne zwierciadło

Zobacz też