Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Philip K. Dick: Uwielbiam pisać. Kocham to. Kocham moje postacie. One są...

Nieco podobne cytaty

Należy pisać tak, jak się mówi.

Wolter
"Słownik filozoficzny"
strona cytatu

To o nocniku to obrzydliwe, ordynarne sformułowanie, niegodne posła.(...) Reszta to pokrętne kombinacje największego stratega naszych czasów, które doprowadziły go do tego, że jest tam, gdzie jest. Nie chcemy wcześniejszych wyborów, nie planujemy tego. W jego głowinie rodzą się pomysły, które świadczą o tym, że ta głowina wyraźnie nie radzi sobie z sytuacją. Pan Kaczyński powinien złożyć mandat, pójść na emeryturę i pisać wspomnienia. Proponuję tytuł: „Jak niszczyłem demokrację w Polsce”.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje; cytaty zaczepno-obronne
Stefan Niesiołowski
na temat wywiadu Jarosława KAczyńskiego dla "Gazety Polskiej"
strona cytatu

Zazwyczaj filmy akcji mają podobną formułę: dobry facet pakuje się w kłopoty, jego żona umiera, przyjaciele mają problem, więc idzie w góry, uczy się sztuk walki, wraca i zabija złego faceta. Jednak w tym filmie, mamy całkowicie inne podejście do mojej postaci.

Jet Li
Na temat filmu "Hero" z 2002 roku.
strona cytatu

Szczęście dla mnie to poczucie, że żyję na całość, kocham na full, pracuję na full i odpoczywam na full. Szczęście to także poczucie, że mogę coś po sobie zostawić.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o szczęściu
Krzysztof Ibisz
Źródło: „VIVA”, nr 18, 13 październik 1997 r.
strona cytatu

Bodaj że z czasem trzeba będzie cokolwiek w program (PPS) wprowadzić gwarantującego Żydom pewne prawa w owym raju polskim. (...) w tym znaczeniu, że w program można by wprowadzić punkt w postaci uchwały zjazdowej mówiącej specjalnie o Żydach, jako że mogą sobie w przyszłej Polsce zostać Żydami, jeśli im się to podoba i jako że będziemy bronili ich praw jako narodowości. No, ale to przyszłość.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty o Żydach, Izraelu
Józef Piłsudski
Źródło: Z listu napisanego w lutym 1902 r. do Kazimierza Kelles-Krauza.
strona cytatu

Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień (...). Obdarzeni dziś zaufaniem narodu, dać macie podstawy dla jego niepodległego życia w postaci prawa konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polski.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty o radości
Józef Piłsudski
Orędzie wygłoszone podczas otwarcia Sejmu Ustawodawczego.
strona cytatu

Ona jest nie tylko piękna, ale także rozumiemy się bardzo dobrze i głęboko. Kocham ją ponad wszystkio, jest kobietą mojego życia, spełnieniem snów.

Kategorie: cytaty pochwalne
Michael Douglas
Na temat Catherina Zeta-Jones - żony Micheala Douglasa. Ang: She is not only beautiful but also very deep and we understand each other extremely well. I love her above all. Catherine is the woman of my life. A dream. Źródło: imdb.com
strona cytatu

Zobacz też