Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Anonim: Nie wierz żadnemu mężczyźnie, bo to karmelek w truciźnie.

Nieco podobne cytaty

Ciągle trudno określić, komu poza Unią Wolności odbiera głosy Platforma Obywatelska. Ugrupowanie nowe, programowo nieokreślone, udające, że nie jest partią polityczną i celowo unikające zabierania głosu we wszystkich ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych – lecz za to dające popisy hipokryzji i cynizmu, dość skutecznie żerujące na znanych fobiach, ignorancji i naiwnej wierze ludzi zniechęconych do polityki. Liderzy PO już zaczynają napotykać trudności z przekonaniem wyborców do szczerości intencji swych polityków – dobrze przecież znanych, i to nie zawsze z najlepszej strony. Teraz owi politycy nagle zapewniają, że stali się inni, uczciwsi, bardziej autentyczni i bardziej prawdomówni niż wszyscy pozostali. Przy okazji nasuwa się pytanie, jak to możliwe, by ktoś z takim życiorysem jak Andrzej Olechowski – płytki intelektualnie i pod wieloma względami po prostu niewiarygodny – mógł zdobyć kilka milionów głosów w wyborach prezydenckich. PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Ciekawe tylko, czy nastąpi to jeszcze przed wyborami, czy zaraz po.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty obserwacje
Stefan Niesiołowski
"Gazeta Wyborcza"
strona cytatu

Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę.

Kategorie: cytaty szowinistyczne; cytaty o mężczyznach; cytaty o kobietach; śmieszne cytaty; cytaty o inteligencji
Janusz Korwin-Mikke
Źródło: z blogu JKM, 19 sierpnia 2009 r.
strona cytatu

Gdybyś wiedzieć, moje serce, albo imaginować mogła, co się ze mną dzieje, i jako myślę o tobie, i że jednej nie opuszczam minuty, musiałabyś się sto razy we mnie kochać bardziej: bo gdyby tak choć trzecią część czasu darować P. Bogu, nie było [by] świętszego nade mnie człowieka. Wierz temu tak, moja duszo, jako ewangelii i jako największej przysiędze, i żebym pewnie, po wczorajszym się usprawiedliwieniu Częstochową, nadaremno na świadectwo Bożego nie brał imienia, który mię niech skaże tego momentu, jeśli inaczej piszę i myślę. Niechże mi się tedy wzajemnie nagradza od ciebie, moja najśliczniejsza dobrodziejko!

Kategorie: cytaty o miłości
Jan III Sobieski
Z listów do Marysieńki - żony Jana III Sobieskiego.
strona cytatu

Dieta!? Coś ty! Zawodnicy NBA to duzi mężczyźni. Ciągle pod maksymalną presją, by utrzymywać te raz osiągnięte wyżyny wytrzymałości, zręczności. Taki bardzo rozwinięty i wytrenowany organizm trzeba odpowiednio odżywić. Jem dużo i często. Mam szybki metabolizm, co sprzyja pałaszowaniu ogromnych porcji.

Kategorie: cytaty o sobie
Marcin Gortat
Źródło: wywiad dla gala.pl, 2013 r.
strona cytatu

BIM-BOM był wszystkim. I matką, i bratem, i naszym nauczycielem. Był naszym chlebem. Czy był teatrem, czy zabawą, snem, czy książką – nie wiem.(...) Gdybym umierał, co brzmi pompatycznie, ale wierz mi, że wszystkie moje filmy i sztuki (...) to wszystko nic – myślałbym tylko o naszym teatrze. Przez BIM-BOM zbliżyłem się do człowieka. Do swego zawodu.

Zbigniew Cybulski
O teatrzyku BIM-BOM którego założycielem był Zbigniew Cybulski
strona cytatu

Zobacz też