Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Anonim: Czcij góry, lasy, mosty, chceszli mieć grzbiety prosty.

Nieco podobne cytaty

Każde ciało zachowuje swój stan spoczynku albo ruch jednostajnie prosty, dopóki nie zostanie zmuszone do opuszczenia tego stanu pod działaniem sił zewnętrznych.

Kategorie: cytaty o fizyce, fizyka
Isaac Newton
Prawo bezwładności sformułowane przez Newtona, jednak wcześniej odkryte przez Galileusza.
strona cytatu

Polska odniosła sukces w transformacji. To sprawiło, że proste reguły, według których ją przeprowadzono, zdominowały polski dyskurs ekonomiczny. Prosty liberalizm zdominował debatę. Antyetatystyczny, fundamentalnie prorynkowy.(...) Tymczasem monetaryzm to w ekonomii jest już prehistoria. Nie ma nawet z czym polemizować. Ważne, że takie fundamentalistycznie rynkowe nastawienie ma praktyczny wymiar. Na przykład przez system podatkowy, który jest bardzo proprzedsiębiorczościowy, a mocno obciąża pracę.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o ekonomii; cytaty o Polsce
Marek Belka
strona cytatu

Afryka po wycofaniu się białych kolonizatorów zniszczyła sama siebie. Zniszczyli zasoby, drogi, mosty, szkoły; mordują się milionami, prześladują narodowo, religijnie i rasowo. Potworne zbydlęcenie człowieka. I regres cywilizacyjny. Od roku 1950 w Afryce doszło do 21 wojen, liczba ofiar to prawie 20 milionów. Rasistowska rzeź w Rwandzie – ponad 2 miliony ofiar w ciągu zaledwie kilku dni z powodu oskarżenia o czary!! Afrykanie sami dla siebie są największym zagrożeniem. Uważam, że doskonałym sposobem naprawy tego zła byłoby przywrócenie dyktatury białego człowieka na czas jakiś.(...) Biały człowiek ucywilizował Afrykę. Czarny człowiek zniszczył to dobro.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Afryce
Wojciech Cejrowski
Źródło: Rzeczpospolita
strona cytatu

Z moją wiarą w Boga jest mniej więcej pół na pół (...). Przez większość życia uważałem, że za naszym istnieniem musi się kryć coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. (...) Lubię myśleć, że po śmierci coś z człowieka zostaje (...). Dziwnie się czuję, myśląc, że zbiera się te wszystkie doświadczenia, może trochę mądrości, a potem to wszystko znika. Dlatego bardzo chciałbym wierzyć, że coś pozostaje, że może nasza świadomość nie umiera. (...) Z drugiej strony jednak może to działa jak prosty przełącznik (...). Pstryk! I cię nie ma. (...) Może właśnie dlatego nigdy nie chciałem umieszczać wyłączników w urządzeniach Apple.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o Bogu, Bogach
Steve Jobs
Źródło: książka Steve Jobs Waltera Isaacsona
strona cytatu

Z tego, co widzę, podstawowym błędem jest to, że wymyśliliśmy ten wspaniały system języka i obliczeń, który jednocześnie jest zbyt prosty aby poradzić sobie ze złożonością świata, a także mamy tendencję aby pomylić ten system symboli z samym Światem, tak jak my mylimy na przykład pieniądze z bogactwem.

Kategorie: cytaty filozoficzne
Alan Watts
strona cytatu

Nie włożyłem wysiłku w budowanie Spacex i Tesla, bo myślałem, że to jest prosty sposób na zarobienie pieniędzy. Każdy, kto zakłada firmę samochodową, i myśli, że to łatwy sposób na zarobienie pieniędzy to głupiec. W historii Stanów Zjednoczonych są tylko dwie firmy samochodowe, które nie zbankrutował: Ford i Tesla.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty biznes, firma
Elon Musk
Źródło: wywiad dla "The Babylon Bee", https://youtu.be/jvGnw1sHh9M?t=2286
strona cytatu

Zobacz też