Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Szymon Hołownia

Są cytaty innych osób o Szymonie Hołowni,

Szymon Hołownia to polski dziennikarz i publicysta, zajmujący się głównie etyką i religią.

• Profesje Szymona Hołowni: dziennikarz • Narodowość: polska
• Data urodzenia: piątek, 3 września 1976

Wybierz cytaty Szymona Hołowni według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Szymon Hołownia
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Szymona Hołowni:

Heroizmu wiary nie dowodzi się dzisiaj na szafotach, ale odmawiając przyjęcia łapówki czy przestrzegając szóstego przykazania.

Kategorie: o wierze cytaty
strona cytatu

Donald Tusk mógłby odegrać rolę w polskiej polityce, ma kapitał, którym może dysponować. Ale zachęcałbym, żeby myśleć w innych kategoriach. Wszystkie białe konie padły. Nikt na białym koniu już nie wróci

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Wywiad dla Super Expressu
To jest cytat o Donaldzie Tusku, zobacz cytaty o Donaldzie Tusku
strona cytatu

W historii sztuki, generalnie w sztuce mówi się o takim zjawisku, które się nazywa Horror Vacui, czyli lęk przed pustką. Jak jest pusto to trzeba naćkać wszystkim. [...] Każde tworzenie spiskowych teorii jest efektem jakiegoś deficytu poznawczego.

Kategorie: cytaty o kulturze i sztuce; cytaty o strachu
W odpowiedzi na pytanie, czy koronawirus powstał w celu depopulacji. Źródło: https://youtu.be/cLQSs4YjfgQ?t=210
strona cytatu

Bardzo bym chciał, żeby rok 2050, który jest w nazwie mojego ruchu – i który prawdopodobnie wyznacza schyłek mojego życia, a zarazem początek najbardziej kreatywnego okresu życia mojego dziecka – był takim rokiem, kiedy sprawy będą szły już na tyle dobrze, że moje dziecko będzie mogło przekazać ten świat swoim dzieciom w lepszym stanie.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Mówię otwarcie: ja też marnuję jedzenie. Ale odkąd, właśnie pisząc tę książkę, pozbierałem sobie to wszystko do kupy, i dotarło do mnie że natychmiast muszę włączyć troskę o resztę stworzonego świata w obręb mojego chrześcijaństwa, zobaczyć że to nieodłączna część orędzia Ewangelii, idę małymi krokami ku naprawdę dobrej zmianie. Prawie całkiem zrezygnowałem z plastikowych butelek.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o ekologii
strona cytatu
powiązane hasła: żywność

Na własne oczy zobaczyłem, jak bardzo coś jest w Polsce nie tak: zabić ojca rodziny, człowieka, tylko dlatego, że jest politycznym przeciwnikiem? Zabić go na oczach tłumów, w wielkie święto czystego dobra, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Poczucie, że trzeba coś zrobić, a nie tylko mówić, krytykować, narastało we mnie od jakiegoś czasu [...]

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o Polsce
strona cytatu

Świat, wg. danych FAO, produkuje dziś dość żywności (i pod względem białka i kalorii) dla 15 mld. ludzi. Zapas więc mamy spory. Bóg dał nam trzysta tysięcy gatunków jadalnych roślin, których potencjał żywnościowy pozostaje dla nas wciąż nie odkryty, a hodujemy wciąż te same piętnaście gatunków, bo tak się przyzwyczailiśmy, to umiemy i tak jest najprościej.

Kategorie: cytaty o Bogu, Bogach; cytaty o ekologii; cytaty o świecie
strona cytatu
powiązane hasła: żywność

Bodajże Bismarck powiedział, że politycy przypominają rzeźników, apelujących, by cieszyć się smakiem kiełbasy, nie wnikając w procesy prowadzące do jej powstania. A przecież polityka to jest coś, za co płacimy i co decyduje o naszym życiu, losie naszych firm, przyszłości naszych dzieci, naszej przyszłości.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
strona cytatu

Przyzwoitość to dostrzeżenie, że w każdej międzyludzkiej sytuacji w jaką wchodzimy, jest ktoś poza nami, to dostrzeżenie jego potrzeb i praw. To postąpienie według tzw. "złotej zasady" - zachowuj się tak, jak chciałbyś by zachowywano się wobec ciebie.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne
strona cytatu

Dobrze by było, gdybyśmy choć część energii, którą poświęcamy na nieustanne szykowanie się do narodowych zrywów i wielkich kampanii, poświęcili na codzienne, mozolne budowanie fundamentu dobra w mikroskali, w najbliższym otoczeniu.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne
Źródło: wywiad dla Onet.pl
strona cytatu

Zobacz też